Nizoral Szampon

20.89 20,89 zł
W magazynie
-
+
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 130 zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
p_2171

Nizoral Szampon Opis produktu

NIZORAL 20 mg/g, to preparat w postaci szamponu leczniczego do stosowania miejscowego na skórę zawierający 20 mg ketokonazolu.

Wskazania do stosowania: Produkt leczniczy NIZORAL w postaci szamponu leczniczego wskazany jest w leczeniu i profilaktyce następujących chorób skóry wywołanych przez drożdżaki z rodzaju Malassezia (wcześniej nazywane Pityrosporum): łupieżu owłosionej skóry głowy, łojotokowego zapalenia skóry, a także łupieżu pstrego (wywołanego przez Pityriasis versicolor). Ketokonazol działa silnie przeciwgrzybiczo na dermatofity, takie jak: Trichophyton spp., Epidermophyton spp., Microsporum spp. i drożdżaki, jak: Candida spp. i Malassezia spp. (Pityrosporum spp.). NIZORAL® szampon leczniczy szybko zmniejsza łuszczenie się i świąd towarzyszące łojotokowemu zapaleniu skóry, łupieżowi skóry głowy i łupieżowi pstremu.

Dawkowanie i sposób podawania: Lek NIZORAL, szampon leczniczy stosuje się u młodzieży (powyżej 12 lat) oraz osób dorosłych. Zmienioną chorobowo powierzchnię skóry lub owłosioną skórę głowy należy umyć produktem NIZORAL® w postaci szamponu leczniczego i pozostawić go na skórze przez 3 do 5 minut, a następnie spłukać. Zazwyczaj 1 saszetka lub garść szamponu wystarcza do jednorazowego zastosowania. Leczenie: Łupież pstry: stosować raz na dobę przez jeden dzień. Łojotokowe zapalenie skóry i łupież skóry głowy: stosować dwa razy w tygodniu przez 2 do 4 tygodni. Profilaktyka: Łojotokowe zapalenie skóry i łupież skóry głowy: stosować raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. Dzieci i młodzież: Bezpieczeństwo i skuteczność stosowania produktu leczniczego NIZORAL®, szampon leczniczy u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 12 lat nie zostało ustalone.

Wpływ na płodność, ciążę i laktację: W okresie ciąży i karmienia piersią szampon leczniczy NIZORAL® można stosować w zdecydowanej konieczności, gdyż nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania produktu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Przeciwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Dostępne opakowanie: 6 saszetek z folii zawierających po 6 ml szamponu leczniczego, umieszczonych w tekturowym pudełku, butelki zawierające po 60 ml lub 100 ml szamponu leczniczego, umieszczone w tekturowym pudełku.

Nizoral Szampon Informacje dodatkowe

  • Kategoria Szampony do włosów
  • Substancja czynna: Ketoconazolum
  • Dawka: 0,02 g/g
  • Typ Leku: OTC
  • Podmiot odpowiedzialny: MCNEIL PRODUCTS LIMITED C/O JOHNSON & JOHNSON LTD

Opinie Klientów

Wczytywanie komentarzy...

Napisz własną recenzję
Napisz opinięNizoral Szampon
Ocena
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie