Sposoby na oczyszczanie twarzy według tołpa.

Nasza skóra wydziela sebum w ciągu dnia i w nocy, również wtedy, kiedy śpimy. Na cienkiej warstwie sebum gromadzą się drobinki kurzu, pot, bakterie, pozostałości kosmetyków oraz inne zanieczyszczenia. Jak i kiedy pozbywać się tych nieproszonych gości? To wcale nie jest takie skomplikowane.

Rano i wieczorem.

Oczyszczaj skórę zawsze przed nałożeniem jakiegokolwiek kremu oraz przed wykonaniem makijażu. Twoja skóra rano wymaga zupełnie innego podejścia niż wieczorem, gdy po całym dniu trzeba zmyć z niej zdecydowanie więcej. Dlatego ważne jest, aby inaczej podchodzić do oczyszczania skóry o poranku, a inaczej na koniec dnia.

Demakijaż to nie to samo, co mycie twarzy. Demakijaż to dokładnie usuwanie kolorowych kosmetyków. Czyli: tuszu do rzęs, podkładu, pudru, cieni do powiek, kremów BB i CC. Po ich usunięciu myjemy twarz wodą oraz kosmetykiem dostosowanym do naszej skóry. Rano używamy czegoś delikatnego, wieczorem możemy zastosować peeling.

Te dwa etapy (demakijaż i mycie) następują po sobie i się uzupełniają. Zapamiętajcie to równanie:
Oczyszczanie = demakijaż + mycie + tonizacja

Krok po kroku

1. Zacznij od oczu.

Płatek kosmetyczny nasączonym płynem micelarnym przyłóż delikatnie do powiek i rzęs i przytrzymaj ok 30 sekund. Przemyj okolice oczu bez nadmiernego pocierania i rozciągania skóry. Dlatego zwracaj uwagę na kierunek ruchów jakie wykonujesz w tej okolicy. Obowiązuje ruch od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego.

2. Twarz, szyja i dekolt.

Jeżeli używasz mleczka, żelu lub pianki - nakładaj kosmetyk na lekko zwilżoną skórę i masuj dokładnie całą twarz kolistymi ruchami. Następnie zmyj wodą lub zetrzyj wilgotnymi płatkami kosmetycznymi. Wytrzyj twarz przykładając delikatnie ręcznik – unikaj pocierania. Nie pozostawiaj także wody na skórze do wyschnięcia – doprowadzisz tym do przesuszenia skóry.

3. Na koniec tonizacja

Po dokładnym oczyszczeniu skóry koniecznie użyj odpowiedni tonik. To niezwykle ważny element oczyszczania, bo wyrówna on pH skóry, ukoi ją i nawilży. Tak przygotowana skóra z łatwością przyjmie składniki aktywne dostarczone z serum, kremem i innymi kosmetykami.

Jaki kosmetyk wybrać do swojego rodzaju skóry?

  • Mleczka i kremy do mycia twarzy posłużą osobom ze skórą suchą, szorstką, ściągniętą, wrażliwą jak również dojrzałą.
  • Do skóry tłustej, mieszanej i problematycznej stosuj przede wszystkim żele czy pianki oczyszczające. Jednak niezwykle ważne jest by nie zawierały drażniącego alkoholu czy mydła.
  • Kosmetyki micelarne (płyny i żele) usuwają dokładnie zanieczyszczenia i nie podrażniają skóry. Dzięki specjalnej formule miceli, kosmetyk może być pozostawiony na skórze bez zmywania. Ma to szczególne znaczenie w przypadku skóry nadreaktywnej, przesuszonej czy skłonnej do podrażnień.

oczyszczanie-skory-wg-tolpa-tabela

Poznaj sposoby na oczyszczanie i demakijaż według tołpa.®

Możesz się zmyć na 3 sposoby: bardzo szybko, szybko lub wolniej. Wszystko zależy od tego, ile masz chęci i czasu oraz jaki chcesz uzyskać efekt. Wybierz to, co pasuje do Ciebie i zmyj się wieczorem po całym dniu i rano po całej nocy. Bo bez tego dalsza pielęgnacja nie będzie miała sensu.

mini-3minuty

Mini - 3 minuty

Podejście mini to najlepszy sposób, jeśli brakuje Ci czasu. Twój pielęgnacyjny zestaw będzie połączeniem płynu micelarnego + żelu do mycia twarzy. Potraktuj je jako must have na łazienkowej półce, a twoja skóra wkrótce ci za to podziękuje. 3 minuty to suma wszystkich czynności związanych z oczyszczaniem w ciągu całego dnia, a Twoja skóra o poranku wymaga zupełnie innego podejścia niż wieczorem.

mini = płyn micelarny + żel

PS. Wiele osób sądzi, że przemycie skóry wodą załatwia sprawę. Chylimy czoła temu, kto samą wodą dokładnie umyje tłustą patelnię.

medium-5minut

Medium - 5 minut

Sposób medium to najlepszy sposób, jeśli masz nieco więcej czasu. Twój pielęgnacyjny zestaw będzie połączeniem płynu micelarnego, żelu do mycia twarzy i toniku. Potraktuj je jako must have na łazienkowej półce, a twoja skóra wkrótce ci za to podziękuje. 5 minut to suma wszystkich czynności związanych z oczyszczaniem w ciągu całego dnia, a Twoja skóra o poranku wymaga zupełnie innego podejścia niż wieczorem

medium = płyn micelarny + żel do mycia twarzy + tonik

PS. Twój krem nie ma szansy zadziałać bez odpowiedniego oczyszczania.

maxi-7minut

Maxi - 7 minut

Sposób maxi to najlepszy sposób, gdy nie brakuje Ci czasu, ani chęci. Twój pielęgnacyjny zestaw będzie połączeniem płynu micelarnego, żelu do mycia twarzy, toniku i peelingu. Bo pielęgnację skóry traktujesz serio i nie potrzebujesz przypomnień w telefonie, by pamiętać o codziennym oczyszczaniu. 7 minut to suma wszystkich czynności związanych z oczyszczaniem w ciągu całego dnia, a Twoja skóra o poranku wymaga zupełnie innego podejścia niż wieczorem.

maxi = płyn micelarny + żel do mycia twarzy + tonik + codzienny peeling + złuszczanie 2x w tygodniu

PS. złuszczanie to wsparcie, które da Twojej skórze „kopa” do lepszego działania!

Materiał promocyjny przygotowany przez markę tołpa.

Kosmetyki marki tołpa. dostępne w naszej e-drogerii - POZNAJ OFERTĘ MARKI TOŁPA

Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie