Polpharma Natrium chloratum 0,9 % roztwór 5 ml

Produkt dostępny online
Polpharma Natrium chloratum 0,9 % roztwór 5 ml Polpharma Natrium chloratum 0,9 % roztwór 5 ml
36,49 zł
36,49 zł w klubie
Produkt dostępny online
Dodaj do ulubionych

Opis produktu

Polpharma Natrium Chloratum 0,9% Roztwór 5 ml 120 Ampułek

Wyrób medyczny Polpharma 0,9% NaCl to sterylny roztwór chlorku sodu przeznaczony do stosowania zewnętrznego u niemowląt, dzieci oraz dorosłych w celu nawilżania nawet bardzo wrażliwych miejsc takich jak oczy, błona śluzowa nosa, oczyszczania uszu oraz usuwania mechanicznego ciał obcych z oczu i ran.
Produkt może być również stosowany do inhalacji w aerozoloterapii. W przypadku takiego stosowania, wyrób medyczny Polpharma 0,9% NaCl przywraca wilgoć błonom górnych dróg oddechowych dotkniętych przez suchość z powodu klimatu, infekcji dróg oddechowych, podróży. Ma korzystne działanie w różnych stanach klinicznych poprzez nawilżenie dróg oddechowych.

Skład:
1 ml roztworu zawiera 9 mg chlorku sodu oraz wodę do wstrzykiwań.

Sposób użycia:
Nawilżanie i przemywanie oczu - stosować u:
- dorosłych i dzieci jako środek nawilżający po wielogodzinnym wpatrywaniu się w ekran komputera, pływaniu w basenie lub zanieczyszczonym zbiorniku wodnym, długotrwałej ekspozycji na ostre światło, przebywaniu w miejscach zadymionych bądź zakurzonych, przy suchości oka;
- u niemowląt do codziennej pielęgnacji oczu;
- w przypadku dostania się do oka ciała obcego.
Sposób użycia: Należy odchylić głowę i uważając, aby nie dotknąć końcówką pojemnika powierzchni oka wpuścić płyn. Nadmiar roztworu należy wytrzeć sterylną gazą. Po zastosowaniu roztworu nie należy przez 15 minut podawać do oka innych produktów.
Bezpośrednio po zastosowaniu roztworu nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Nawilżanie i oczyszczanie nosa - stosować u dorosłych i dzieci w celu nawilżenia i oczyszczania nosa – przy katarze lub podczas przebywania w zadymionych lub zakurzonych miejscach.
Sposób użycia: Odchylić głowę i do każdego otworu nosowego wpuścić roztwór delikatnie naciskając pojemnik. Nadmiar roztworu należy wytrzeć. Nie należy wydmuchiwać nosa bezpośrednio po zastosowaniu roztworu.

Oczyszczanie uszu - stosować do wypłukiwania rozpuszczonych złogów woskowiny usznej oraz do przemywania zewnętrznego przewodu słuchowego.
Sposób użycia: Należy wkroplić roztwór do zewnętrznego przewodu słuchowego, a nadmiar roztworu wytrzeć. W przypadku zapalenia uszu, bólu uszu lub innych dolegliwości związanych z uszami oraz u osób z zawrotami głowy lub u których wcześniej wystąpiły dolegliwości ze strony uszu, lub błony bębenkowej, roztwór można stosować jedynie po zasięgnięciu opinii lekarza.
Osoby noszące aparaty słuchowe mogą stosować wyrób medyczny po zdjęciu aparatu.

Przemywanie ran - stosować do przemywania ran (np. po skaleczeniach, urazach, otarciach oraz drobnych zabiegach chirurgicznych) w celu usunięcia zanieczyszczenia, wysięków z rany, a także do usunięcia pozostałości opatrunku w przypadku jego zmiany.
Sposób użycia: Należy wykorzystać zawartość całego pojemnika, najlepiej o pojemności 10 ml. Należy uważać, aby końcówką pojemnika nie dotknąć rany. Po przemyciu należy wytrzeć sterylną gazą nadmiar roztworu jedynie z brzegów rany. Na tak przygotowaną ranę założyć opatrunek

Inhalacje w aerozoloterapii
Sposób użycia: W przypadku inhalacji w aerozoloterapii należy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do urządzenia do inhalacji.

Producent:
Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA
ul. Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański

Informacje dodatkowe

Opakowanie
Opakowanie 120 szt.
Postać
Postać roztwór
  • Wygodny odbiór w sklepie
  • Darmowa Dostawa już od 199zł
  • Bezpieczne płatności online
  • 14 dni na zwrot

Opinie klientów

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Dostępność w Sklepach

Polpharma Natrium chloratum 0,9 % roztwór 5 ml

Polpharma Natrium chloratum 0,9 % roztwór 5 ml

Ceny w sklepie online i stacjonarnie mogą się różnić.