Białe plamy na skórze – jak zmniejszyć ich widoczność przy pomocy kosmetyków?

Białe plamy na skórze

2% ludzi na całym świecie jest dotkniętych problemem bielactwa. Białe plamy na skórze są skutkiem niedoboru pigmentu - melaniny. I choć nie ma to przełożenia na zdrowie, ma ogromny wpływ na samoocenę. Dzięki wieloletnim badaniom nareszcie pojawiło się przełomowe leczenie Repigment Bella Aurora. Co warto o nim wiedzieć?

25 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Chorych na Bielactwo. O tej chorobie zrobiło się głośno kilka sezonów temu, kiedy ciemnoskóra modelka Winnie Harlow, zaczęła działać na rzecz normalizacji bielactwa. Harlow wystąpiła w licznych sesjach zdjęciowych, gościła na okładkach największych światowych magazynów i krzyczała głośno, że bielactwo nie wyklucza z robienia kariery, ani nie umniejsza atrakcyjności. Nie bez znaczenia dla oswojenia i normalizacji tego schorzenia jest pokazywanie w przestrzeni publicznej wytatuowanych ciał i twarzy.

Odmienność i niejednolita skóra przestały być marginesem czy tabu. Stały się trendem na bycie oryginalnym i wyróżnianie się. A samo bielactwo na szczęście nie jest uciążliwe fizycznie – choroba ta nie powoduje bólu, dyskomfortu czy hospitalizacji. Hipopigmentacja jest po prostu widoczna i wciąż może wiązać się z ostracyzmem społecznym, a osoby nią dotknięte z ogromnym uszczerbkiem na psychice. Tym bardziej warto poznać rewolucyjny sposób leczenia Repigment firmy Bella Aurora i w myśli ich hasła #NewSkinNewLife, zacząć nowe życie i zapomnieć o plamach.

Przełomowe odkrycie w leczeniu bielactwa

Do tej pory jedynym sposobem na kamuflaż białych plam, było ich ukrywanie pod warstwą ubrań lub maskowanie produktami do makijażu. W przypadku osób z jasnym kolorytem skóry w okresie zimowym plamy były mniej widoczne, natomiast przy delikatnej ekspozycji na słońce, stawały się bardziej wyraźne.

Bella Aurora Labs, firma, która od 130 lat specjalizuje się w badaniach nad melanocytami (komórkami produkującymi pigment w skórze, zwany melaniną) dokonała przełomowego odkrycia. Repigment, to pierwsza linia preparatów przeznaczonych do leczenia białych plam na skórze w historii marki. A powstała w wyniku ponad 4 letniej współpracy z włoskim dermatologiem dr Matteo Bordignonem, który specjalizuje się w dziedzinie bielactwa.

Specjalista w 2013r. opublikował pracę dotyczącą jego odkrycia: białka MIA. Jest ono u chorych na bielactwo nieprawidłowo wytwarzane przez melanocyty. I to ono jest odpowiedzialne za hipopigmentację (powstawanie białych plam na skórze). Z badań tych wynika, że białko MIA uszkadza system przylegania melanocytów do błony podstawnej. Efekt: melanocyty odrywają się od niej i giną. A brak melanocytów skutkuje powstawaniem białych plam – odbarwianiem skóry. Rozwiązaniem jest więc preparat, który blokuje działanie białka MIA, aby nie dopuścić do pojawiania się kolejnych odbarwień i sposób na ujednolicenie kolorytu w miejscach, gdzie plamy już występują. Tak działa linia Repigment.

RADA EKSPERTA

Leczę dermatologicznie wielu pacjentów z hipopigmentacją. Wielu z nich rozpaczliwie poszukuje skutecznych metod leczenia. Dzięki linii Repigment, możemy teraz poprawić jakość życia tych ludzi, co sprawia, że moje dziesięcioletnie badania jeszcze bardziej zyskały na znaczeniu

– mówi dr Matteo Bordignon.

Skóra bez białych plam 

Bella Aurora opracowała opatentowane produkty, które nie tylko chronią skórę przed powstawaniem nowych białych plam, ale także przywracają melaninę w obszarach tych już istniejących. W skład linii Repigment wchodzą:

 • krem repigmentacyjny, który blokuje białko MIA,
 • oraz kapsułki RepigmentSUN przygotowujący skórę do ekspozycji na słońce (lub naświetlanie w kabinie do opalania).

Wespół, zmieniają stopniowo koloryt skóry na twarzy i ciele i niwelują różnice w odcieniach. Na czym polega ich działanie i w jaki sposób prawidłowo je stosować?

Jak stosować kosmetyki z linii Repigment Bella Aurora?

Krem wyrównujący koloryt skóry Repigment12 Bella Aurora zawiera peptyd Repigma12 TM, w którego skład wchodzi aż 12 aminokwasów. To preparat, który chroni komórki odpowiedzialne za pigmentację skóry. I pierwszy skuteczny produkt przeciw białym plamom. Jak go stosować? Dwa razy dziennie, wraz z kapsułkami RepigmentSun, a także z ekspozycją na naturalne światło słoneczne. Nakłada się go w miejsca zmienione chorobowo. Krem spowalnia powstawanie białych plam i pomaga uzyskać jednolity koloryt skóry.

 1. Bella Aurora Repigment 12
  krem do twarzy
  Cena od 348,99 zł
  Ocena:
  0%
  (0)

Aby kuracja przeciw hipopigmentacji była skuteczna, należy łączyć go ze wspomnianym suplementem i ekspozycją na promieniowanie. Kapusłki RepigmentSun to leczenie wspomagające przygotowanie skóry do ekspozycji na słońce. Zostały stworzone na bazie Polypodium leucotomos, likopenu, kwercetyny, astaksantyny, witamin C, D, E, cynku, selenu, miedzi.

Na czym polega ich działanie? Witaminy C i E chronią komórki przed uszkodzeniem oksydacyjnym, które jest związane z ekspozycją na słońce. Miedź pomaga w utrzymaniu prawidłowej pigmentacji skóry. Przyjmuje się jedną kapsułkę suplementu dziennie, podczas posiłku. Leczeniu tym preparatem musi towarzyszyć ekspozycja na słońce lub na sztuczne promieniowanie UVA/UVB pod nadzorem pracownika medycznego.

 1. Bella Aurora Repigment Sun
  ochrona przeciwsłoneczna
  Cena od 155,99 zł

Stosowanie linii Repigment Bella Aurora, powinno trwać co najmniej pół roku, albo do momentu kiedy obszar ulegnie repigmentacji. Jego skuteczność jest potwierdzona badaniami klinicznymi. Jednolita skóra i mniej widoczne plamy u badanych osób to nadzieja na komfort psychiczny dla wielu osób cierpiących na bielactwo.

Udostępnij
Następny wpis Najciekawsze nowości kosmetyczne miesiąca [MAJ 2022] Czytaj więcej
Autor Maria Kowalczyk
dziennikarka i redaktorka, zajmująca się od 19 lat pisaniem o urodzie i zdrowiu. Autorka bloga www.nostressbeauty.com oraz konta na instagramie @nostressbeauty . Pracowała w magazynach „Glamour", „Twój Styl", „Elle", prowadziła dział styl w „NaTemat.pl". Obecnie współpracuje m.in. z magazynem online „Vogue.pl" oraz „Wysokie Obcasy". Współautorka portalu www.kosmopedia.org, Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.