płatki pod oczy

Jakie płatki pod oczy warto kupić? Hydrożelowe czy kolagenowe? [RADY EKSPERTA]

Jak szybko i efektywnie poprawić stan skóry wokół oczu? Świetnym rozwiązaniem są płatki pod oczy. O ich zaletach pisze ekspert Super-Pharm, kosmetolog - Aleksandra Cybruch.

W naszych rutynach pielęgnacyjnych często pojawia się mnóstwo kosmetyków do pielęgnacji twarzy o różnym zastosowaniu: sera, kremy, maseczki. Niestety bardzo często pomijamy okolicę oczu. Ta okolica jest bardzo delikatna i wymaga od nas szczególnej uwagi oraz pielęgnacji. Skóra wokół oczu jest najcieńsza co sprawia, że jest mocno narażona na przesuszanie oraz czynniki zewnętrzne. To właśnie w tej okolicy najczęściej widać pierwsze oznaki starzenia w formie drobnych linii mimicznych oraz zmarszczek. Kondycja skóry wokół oczu często zdradza niedostateczna ilość snu, nieodpowiednią dietę lub stres. Powszechnym problemem są również cienie pod oczami oraz obrzęki. Należy codziennie nakładać dobry krem pod oczy, a co jakiś czas – płatki pod oczy.

Jak działają płatki pod oczy?

Zastanawiasz się czy płatki pod oczy w ogóle działają? Oczywiście, że tak. Dzięki zastosowaniu płatków uzyskujemy okluzję na skórze, która zapewnia skuteczne i szybkie wchłanianie składników aktywnych w głąb skóry. Ich działanie odczuwalne jest od razu po nałożeniu. Sprawdzają się zarówno w codziennej pielęgnacji i jako ekspresowy ratunek dla zmęczonego spojrzenia np. po nieprzespanej nocy. Ich silne działanie wygładzające jest cenione jako mini spa przed większym wyjściem. Są też idealną chwilą relaksu. Warto po nie sięgać kiedy są widoczne pierwsze oznaki starzenia jak i profilaktycznie. Co je wyróżnia na tle innych kosmetyków? Zdecydowanie wysoka ilość skoncentrowanych składników aktywnych.

Rodzaje płatków pod oczy - kolagenowe czy hydrożelowe?

Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć różne rodzaje płatków. Różnią się między sobą konsystencją ale każde z nich nasączone są wysokoskoncentrowanym serum. Wyróżniamy:

  • Płatki kolagenowe – wzbogacone o drogocenny kolagen o właściwościach nawilżających.
  • Płatki żelowe i hydrożelowe – delikatna formuła hydrożelu lub żelu połączona z serum. Świetnie sprawdzają się przy niwelowaniu obrzęków oraz zasinień. Najczęściej wzbogacone o kwas hialuronowy.

Jakie płatki pod oczy warto kupić?

Jakie składniki aktywne są szczególnie polecane do pielęgnacji delikatnej okolicy oczu i gdzie możemy je znaleźć? W płatkach do pielęgnacji okolicy oczu powinny znaleźć się składniki o działaniu: nawilżającym, ochronnym, rozjaśniającym oraz przeciwzmarszczkowym.

  • Kwas hialuronowy - składnik silnie nawilżający o działaniu łagodzącym i ochronnym. Polecamy nawilżające hydrożelowe płatki pod oczy Life poprawiają jędrność skóry, wygładzają a dodatkowo usuwają oznaki zmęczenia. Przeznaczone do każdego typu skóry.
  • Kolagen – przywraca odpowiednie nawilżenie, napięcie oraz jędrność. Kolagenowe płatki pod oczy L’biotica przeznaczone dla skór dojrzałych, suchych oraz z oznakami starzenia. Aktywne działanie kolagenu zapewnia natychmiastowy efekt wygładzenia skóry.
  • Aloes- intensywnie nawilża oraz łagodzi podrażnienia. W hydrożelowych płatkach Perfecta Eye Patch dodatkowo znajdziemy witaminę B12, E, H oraz B3. Niwelują opuchliznę i wygładzają skórę. Polecane dla każdego typu skóry.
  • Drobinki złota - wykazują silne działanie antyoksydacyjne. Hydrożelowe, rozświetlające płatki L’biotica skutecznie rozjaśniają skórę, nadając jej blasku. Redukują oznaki zmęczenia a dodatek kolagenu wygładza i nawilża skórę.
  • Wyciągi roślinne ( np. czarna herbata)- przeciwzmarszczkowe płatki pod oczy Dr Irena Eris Way Dermo zapewniają skórze blask oraz wygładzanie. Ekstrakty roślinne takie jak: wyciąg z czarnej herbaty, ryżu oraz owsa poprawiają mikrokrążenie, usuwając obrzęki i przywracając jędrność i elastyczność skóry.
  1. Cena promocyjna 13,49 zł Cena regularna 19,99 zł
    Najniższa cena:  10,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
  2. Cena promocyjna 14,49 zł Cena regularna 15,99 zł
    Najniższa cena:  11,49 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
  3. Cena promocyjna 4,59 zł Cena regularna 6,49 zł
    Najniższa cena:  4,59 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

WSKAZÓWKA

Dla lepszego efektu warto umieścić płatki w lodówce na godzinę przed użyciem. Zadziałają jak chłodzący kompres skutecznie niwelując opuchliznę i likwidując oznaki zmęczenia.

Zalety stosowania płatków pod oczy

Jakie efekty możemy uzyskać?

  • Intensywne nawilżenie,
  • Zmniejszone obrzęki,
  • Redukcja cieni pod oczami,
  • Ujędrnienie i wygładzenie skóry,
  • Usunięcie oznak zmęczenia,
  • Rozjaśniona skóra,
  • Spłycenie drobnych zmarszczek.

Jak stosować płatki pod oczy?

Sposób użycia ze względu na ich wyprofilowany, półokrągły kształt jest prosty i bardzo komfortowy w użyciu. Po wyjęciu produktu z opakowania, umieszczamy płatki na oczyszczoną i osuszoną skórę okolic oczu. Delikatnie przyciskamy tak, aby cała ich powierzchnia przylegała do skóry. Po upływie zalecanego przez producenta czasu, ściągamy produkt a pozostałość preparatu wklepujemy opuszkami palców. Jak często nakładać płatki pod oczy?Najlepsze rezultaty przyniesie regularne stosowanie – 2 razy w tygodniu. Uwaga! Płatki pod oczy są jednorazowe. 

Jakie płatki wybrać dla siebie? 

Przy wyborze zarówno płatków jak i pozostałych kosmetyków zawsze kieruj się typem i potrzebami swojej skóry. Postaraj się ocenić stan swojej skóry a następnie na jakich efektach Ci zależy. Jeśli Twoja skóra w okolicy oczy jest przesuszona i ściągnięta wybieraj płatki nawilżające bogate w kwas hialuronowy lub kolagen. Obrzęki, delikatna opuchlizna? Tutaj zdecydowanie pomocne okażą się schłodzone płatki w formie żelowej. Jeśli zmagasz się cieniami i zasinieniami wybieraj opcje rozświetlające z dodatkiem witaminy C lub drobinkami złota. Dla kompleksowej pielęgnacji okolicy oczu pamiętaj o kremie, zarówno w porannej jak i wieczornej rutynie. Szukasz ekonomicznego rozwiązania? Wybierz płatki pod oczy w słoiczku.

Autor

Aleksandra Cybruch – magister kosmetologii bioestetycznej. Absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Zawodowo związana z gabinetem Estetican w Warszawie. Specjalizuje się w cerach z trądzikiem pospolitym i różowatym. Zwolenniczka holistycznego podejścia do skóry. 

Źródła:

Dylewska- Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana, WSiP, Warszawa 2009.

Kamińska A., Praktyczna kosmetologia, PZWL, Warszawa 2014.

Kępa A., Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej na okolice oczu, Kosmetologia Estetyczna, 1/2015/ vol.4.

Następny wpis
Mycie twarzy olejem, czyli wszystko o metodzie OCM [RADY EKSPERTA] Czytaj więcej