Marka: Air Optix Hydraglade

Air Optix HydraGlyde – o marce

Air Optix to marka tworząca soczewki kontaktowe. Jest częścią przedsiębiorstwa Alcon, które zostało założone w 1945 roku przez Roberta Alexandra i Williama Connera. Rozpoczęli oni działalność farmaceutyczną, którą rozwijali przez lata.

W 1998 roku w sprzedaży pojawiły się pierwsze soczewki Air Optix. Powstały z materiału silikonowo-hydrożelowego i służyły aż przez 30 dni. W 2004 roku dołączył do nich kolejny model o bardzo wysokiej przepuszczalności tlenu. Dekadę później asortyment poszerzył się o warianty kolorowe.

Produkty marki Air Optix HydraGlyde

Wszystkie soczewki kontaktowe Air Optix powstają przy wykorzystaniu technologii SmartShiels, która chroni przed gromadzeniem się zanieczyszczeń. HydraGlyde sprawia natomiast, że na szkle przez cały dzień utrzymuje się właściwa ilość wilgoci. Dzięki temu modele te nadają się m.in. dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

Modele występują w wersji do korekcji krótko- i dalekowzroczności. Soczewki kontaktowe Air Optix HydraGlyde to:

  • wysoki poziom przepuszczalności tlenu,
  • odporność na osady lipidowe,
  • bardzo gładka powierzchnia,
  • długotrwałe nawilżenie gałek ocznych,
  • komfort podczas noszenia.

Należy jednak pamiętać, że soczewki stanowią wyrób medyczny i przed ich zakupem trzeba skonsultować się ze specjalistą. Tylko lekarz jest w stanie odpowiednio dopasować model do wady wzroku. Następnie powinno się postępować zgodnie z jego zaleceniami i instrukcjami na ulotce.

FAQ

Jak dobrać rozmiar soczewek Air Optix HydraGlyde?

Aby dobrze dopasować rozmiar soczewek Air Optix HydraGlyde, należy skonsultować się z okulistą. Specjalista wykona odpowiednie badania i pomiary, a następnie przekaże stosowne wskazówki.

Gdzie kupić soczewki Air Optix HydraGlyde?

Soczewki Air Optix HydraGlyde znajdują się w asortymencie Super-Pharm. Da się je zamówić online oraz nabyć w aptekach stacjonarnych.

Jak zakładać soczewki Air Optix HydraGlyde?

Przed aplikacją trzeba dokładnie umyć i osuszyć dłonie. Soczewkę wyjmuje się opuszką palca z opakowania, a następnie sprawdza, czy nie odwróciła się ona na drugą stronę. Powinna mieć równomierny, półkolisty kształt. Po tym odchyla się powieki i kieruje wzrok nieco ku górze. Delikatnie przykłada się szkło do oka, aby umieścić je pośrodku gałki. Dobrze założona soczewka nie powinna powodować żadnego dyskomfortu.