Marka: Aussie

Historia marki Aussie

Firma Aussie powstała w 1979 roku, kiedy to amerykański przedstawiciel handlowy zajmujący się kosmetykami, Tom Redmond, odwiedził Australię. Na słynącym z niezwykłej fauny i flory kontynencie zachwycił się roślinami o drogocennych właściwościach. Dzięki tamtejszemu chemikowi dowiedział się wiele na temat działania różnych składników botanicznych i postanowił stworzyć z nich swój własny produkt. W ten sposób powstała odżywka Aussie SOS Deep Repair Miracle, która szybko zyskała sławę wśród osób dbających o pielęgnację włosów.

Na początku lat 80. XX wieku życie Toma całkowicie się zmieniło, ponieważ porzucił dotychczasową pracę, aby w pełni poświęcić się swojemu przedsięwzięciu. Aussie powstała na bazie zachwytu Australią, ale jest marką amerykańską. W 1985 roku wprowadziła na rynek kosmetyki do włosów w małych opakowaniach, które dziś nazywa się podróżnymi. Pięć lat później ukazała się odżywka, która nie wymagała spłukiwania.

Oferta marki Aussie ciągle się poszerza, a kosmetyki zdobywają popularność na całym świecie. Firma deklaruje, że przy produkcji swoich towarów korzysta tylko z odnawialnych źródeł energii. Przedsiębiorstwo wdrożyło systemy oszczędzania wody, a poza tym dba o to, aby nie produkować zbędnych odpadów. Prawie wszystkie opakowania są w pełni wykonane z z materiałów recyklingowanych. Do tworzenia odżywek czy szamponów Aussie wykorzystuje się roślinne składniki z ekologicznych upraw. 

Produkty marki Aussie

Produkty marki Aussie zawierają naturalne składniki i nie stosuje się w nich pestycydów. Nie są testowane na zwierzętach, czego dowodem jest certyfikat PETA, czyli najbardziej znanej organizacji działającej na rzecz dobra zwierząt.

Szampony do włosów Aussie

Szampony Aussie są przeznaczone do różnych rodzajów włosów. Produkty dla siebie znajdą m.in. właściciele przesuszonych, matowych, puszących czy łamiących się kosmyków. W składach kosmetyków można znaleźć np. olej z australijskich orzechów makadamia czy mieszanki superfoods, które pochodzą z kontynentu kangurów. Przykładem takiego produktu jest Aussie Miracle Moist 300 ml.

Odżywki i olejki marki Aussie

Poza szamponami marka zajmuje się również produkcją innych środków do pielęgnacji. Wśród odżywek można znaleźć m.in. te przeznaczone do włosów kręconych, przesuszonych czy zniszczonych. Nakłada się je na umyte włosy, a następnie po upływie określonego czasu spłukuje. Składniki w nich zawarte wnikają do wnętrza włosa i poprawiają jego kondycję. Przykładem jest odżywka Aussie Hydrate 200 ml z olejem z orzechów makadamia.

Olejki Aussie, takie jak Aussie Miracle Oil Reconstructor, to produkty, w których wykorzystuje się m.in. oleje z awokado czy nasion jojoba. To skuteczny sposób na poprawienie kondycji włosów i nadanie im blasku. Produkty te występują w niedużych opakowaniach, bo do aplikacji potrzeba zaledwie kilku kropel.

FAQ

Suchy szampon Aussie – jak używać?

Suchy szampon Aussie to bardzo prosty w użyciu produkt, który pozwala szybko odświeżyć włosy bez konieczności ich mycia. Najpierw należy wstrząsnąć pojemnikiem, a następnie zaaplikować kosmetyk z odległości kilkudziesięciu centymetrów na skórę głowy. Najwygodniej jest podzielić włosy na pasma i każde z nich spryskać u nasady, a następnie nadmiar szamponu wmasować w skórę głowy. Na koniec wystarczy rozczesać włosy.

Aussie szampon – gdzie kupić?

Szampony Aussie można kupić w drogeriach Super-Pharm, które znajdują się w każdej części Polski. Warto również odwiedzić stronę internetową sklepu i zamówić produkty online.

Jak używać odżywki Aussie?

Sposób użycia odżywki Aussie zależy od wybranego produktu. Najpopularniejsza jest zdecydowanie seria 3 Minute Miracle. Na umyte i odsączone z nadmiaru wody włosy należy nanieść produkt i pozostawić go na – jak sama nazwa wskazuje – trzy minuty. Następnym krokiem jest dokładne spłukanie kosmetyku i wysuszenie włosów. Odżywka może być również używana jako maska - w takim przypadku producent zaleca, aby pozwolić jej działać przez ok. 40 minut. W ofercie marki znajdują się także produkty nie wymagające spłukiwania, które wystarczy nałożyć na włosy, a następnie rozczesać fryzurę.