Marka: Pasieki Rodziny Sadowskich

Jak powstała marka Pasieki Rodziny Sadowskich?

Historia marki Pasieki Rodziny Sadowskich zaczęła się niedawno, bo w 2009 r. To właśnie wtedy jej założyciel, Arek Sadowski, zdał maturę i podczas wakacji postanowił zatrudnić się w gospodarstwie pszczelarskim.

Praca z pszczołami zafascynowała go tak bardzo, że postanowił poświęcić się jej na stałe i już w 2010 r. postawił 5 pierwszych uli. Obecnie firma ma na Kujawach i Mazowszu ponad 3 tysiące uli, w których pracuje około 150 milionów pszczół. Pasieki Sadowskich powstały więc z pasji młodego człowieka, który postawił wszystko na jedną kartę.

Dziś to jedno z największych gospodarstw pszczelarskich w Polsce, które nie tylko oferuje różnorodne produkty pszczele, ale też przyczynia się do ochrony pszczół. Firma podejmuje szereg działań, by dbać o te owady, m.in. w konkretnych okresach roku dołącza do swoich produktów nasiona roślin miododajnych.

Produkty Pasieki Rodziny Sadowskich

Firma stale powiększa portfolio swoich produktów. Zaczęło się od miodów tradycyjnych. Teraz z miłości do pszczół powstają także miody z naturalnymi dodatkami w różnych smakach i kolorach oraz inne produkty na bazie nektaru czy propolisu (np. kosmetyki). Dodatkowo w ofercie znajdziesz m.in. konfitury, soki, oleje, octy, kawy, herbaty i wiele więcej.

Miody z Pasiek Sadowskich nie zawierają chemicznych dodatków czy antybiotyków, składy są w pełni naturalne. Firma czerpie z natury wszystko to, co najlepsze, by zaoferować klientom pyszne, zdrowe i bezpieczne produkty. Jednocześnie dba o to, by działać ekologicznie i popularyzować tę myśl. Unika plastiku, wykorzystuje szkło, paczki pakuje zgodnie z zasadą "zero waste" i z wykorzystaniem biodegradowalnych tworzyw.

Marka dba o swój asortyment również od strony wizualnej. Prosty i efektowny design etykiet oraz opakowań zachęca do szybkiego wypróbowania produktów, a na kuchennej półce po prostu zachwyca.

Miody z Pasiek Rodziny Sadowskich

Marka Pasieki Rodziny Sadowskich ma w swojej kolekcji całą gamę klasycznych miodów w różnych odmianach, np. wielokwiatowy, gryczany, lipowy czy spadziowy. To pyszne naturalne wyroby, które idealnie nadają się jako dodatek do herbaty, grzanego wina lub wody z cytryną czy wypieków. W zależności od rodzaju różnią się kolorem i smakiem, który może być delikatny lub bardziej wyczuwalny.

Dla miłośników niecodziennych połączeń marka przygotowała również mniej tradycyjne produkty. Wśród miodów z dodatkami przypraw i owoców znajdują się zarówno konwencjonalne smaki (np. miód z maliną, cynamonem czy cytryną), jak i te bardziej nieszablonowe. Pasieka Rodziny Sadowskich eksperymentuje z orzechami, kakao, czosnkiem, spiruliną czy egzotycznymi owocami (np. ananasem).

Dzięki temu każdy miłośnik wyjątkowych smaków znajdzie dla siebie dodatek do naleśników, placków czy kanapek. Czarny, niebieski czy zielony miód to również świetny pomysł na prezent. Pasieka Sadowscy oferuje też specjalnie skomponowane zestawy, które mogą być pomysłem na prezent dla rodziców lub dziadków itd.

Inne produkty z Pasiek Rodziny Sadowskich

Z właściwości produktów pszczelich można także korzystać w kosmetykach (np. mydłach, kremach do pielęgnacji skóry czy pomadkach do ust) i oxymelach (ocet z miodem). Marka stawia jednak również na inne naturalne wyroby spożywcze. Wszystkie one bazują na dobroczynnych właściwościach naturalnych składników.

Wśród innych produktów w ofercie Pasiek Rodziny Sadowskich znajdują się m.in. tłoczone na zimno oleje roślinne, liofilizowane owoce oraz konfitury i soki owocowe czy ciekawe kawy i herbaty.

FAQ

Który miód jest najzdrowszy?

Każdy produkt ma trochę inne działanie (w zależności od wykorzystanych roślin i dodatków, np. przypraw), dlatego warto urozmaicić swoją dietę i używać różnych nektarów kwiatowych zamiennie. Ważne jednak, by wybierać tylko miody od sprawdzonego producenta, który pozyskuje je bezpiecznymi metodami i przechowuje w taki sposób, by zminimalizować straty właściwości odżywczych.

Czy w prawdziwym miodzie jest cukier?

Każdy miód zawiera naturalnie występujące cukry (przede wszystkim proste). Ma również wysoki indeks glikemiczny, o czym powinny pamiętać osoby z różnymi chorobami (głównie cukrzycą).

Jak marka Pasieki Rodziny Sadowskich chroni pszczoły?

Pracownicy dbają przede wszystkim o to, by pszczoły przez cały czas były w dobrej kondycji i wolne od chorób (chociaż do produkcji nie wykorzystują środków chemicznych). Dodatkowo przygotowują odpowiednie dla pszczół powierzchnie z roślinami miododajnymi.

Ile kosztuje miód z Pasiek Rodziny Sadowskich?

Cena poszczególnych produktów zależy przede wszystkim od rodzaju nektaru, wielkości opakowania i wykorzystanych dodatków. W sklepie Super-Pharm znajdziesz ciekawe produkty z Pasiek Sadowskich w atrakcyjnych cenach.

Czemu miód się krystalizuje?

Krystalizacja jest procesem naturalnym, który postępuje szybciej lub wolniej (w zależności od zawartości glukozy). Postać płynną można przywrócić dzięki podgrzewaniu midou w maksymalnej temperaturze 40°C.

Jaki kolor ma miód z Pasiek Rodziny Sadowskich?

Tradycyjne miody mają brązowy, bursztynowy, złoty czy kremowy kolor (zależnie od tego, z czego są wytworzone). Produkty z dodatkami najczęściej przyjmują z kolei barwę owoców czy przypraw, dlatego niektóre z nich są nawet czarne, niebieskie czy różowe.