Marka: Salvequick

Historia marki Salvequick

Firmę Salvequick założył Christian Cederroth po drugiej wojnie światowej, kiedy dostrzegł zapotrzebowanie na plastry wśród zwykłych konsumentów i mieszkańców gospodarstw domowych. Pierwsze plastry zostały wyprodukowane w 1947 roku w Szwecji z założeniem, że mają być wyższej jakości i większej skuteczności niż produkty konkurencji. W 1953 roku Salvequick zrewolucjonizował rynek plastrów, wprowadzając pierwsze w Europie pakowane pojedynczo już docięte plastry zwane Salvekvick. Plastry te natychmiast odniosły wielki sukces, który rozprzestrzenił się również poza granice Szwecji.

Obecnie Salvequick jest prawie synonimem plastrów i opatrywania ran w wielu krajach europejskich. Szeroki asortyment Salvequick obejmuje produkty do ochrony i pielęgnacji mniejszych i większych ran, przy rożnych sytuacjach i w różnych potrzebach. Większość produktów wytwarzana jest w fabryce w Barcelonie.

Produkty marki Salvequick

Marka Salvequick oferuje szeroki wybór plastrów dla każdego. Wyróżniają się 4 podstawowe grupy:
1. Plastry tradycyjne:

Wysokiej jakości plastry doskonale sprawdzają się na co dzień w przypadku drobnych skaleczeń. Wiele rodzajów plastrów odpowiednich do różnych potrzeb, np. Waterproof Aqua Block to plaster przyśpieszający gojenie i zmniejszający ryzyko pozostania blizny, wodoodporny Aqua Resist dostępny również w wersji na opuszki palców (Finger Mix) oraz elastycznej (Textile Elastic).
2. Plastry dla dzieci :

Urocze, wysokiej jakości plastry dla dzieci nie tylko chronią ranę, ale również odwracają uwagę dziecka od bólu, koją i uspakajają malucha. Plastry dla dzieci są dostępne z kilkoma popularnymi motywami, np. Psi Patrol, kucyki My Little Pony czy Animals. Użyty do nich delikatny klej został specjalnie opracowany pod kątem wrażliwej skóry dziecka. I żadne skaleczenia nie przeszkodzą dziecku w zabawie!

3. Plastry na pęcherze:

Salvequick oferuje 2 rodzaje plastrów: hydrokoloidowe oraz hydrożelowe. Każdy rodzaj plastra stosuje się w zależności od etapu rozwoju pęcherza. Blister Prevention to plaster na pęcherze zawierający hydrokoloid, który natychmiast zmniejsza ucisk i tarcie, zapobiegając tworzeniu się pęcherza.
Blister Rescue to plaster na pęcherze zawierający innowacyjny opatrunek hydrożelowy, który nie przywiera do pęcherza. Chroni pęcherz, zmniejsza ucisk, dobrze utrzymuje się na miejscu i można go bezproblemowo usunąć bez uszkadzania pęcherza. Plastry na pęcherze są dostępne w wersji na pięty i na palce u stóp.

4. Pielęgnacja i ochrona stóp:

Salvequick oferuje wiele skutecznych, wysokiej jakości produktów do pielęgnacji stóp, w tym do leczenia powszechnie występujących problemów. Są to np. plastry na odciski czy kurzajki.

FAQ:

1. Jak działają hydrokoloidalne plastry Salvequick na pęcherze i otarcia?

Hydrokoloidalne Plastry Salvequick na pęcherze i otarcia działają jak druga skóra, która zapewnia natychmiastową redukcję nacisku i tarcia. Plastry na pęcherze są wykonane z hydrokoloidu, samoprzylepnego materiału, który pochłania ciecz z powierzchni skóry i tworzy na pęcherzu warstwę amortyzującą. Hydrokoloid pomaga tworzyć i utrzymać optymalne wilgotne środowisko rany, które stymuluje proces gojenia. Pozwala to na szybsze gojenie się ran zapobiegając tworzeniu się strupów, a tym samym zmniejsza ryzyko powstania blizn.

2. Z czego składa się plaster Salvequick?

Przede wszystkim plaster wykonany jest z powłoki plastra pokrytej równą warstwą kleju i chłonnej wkładki umiejscowionej na środku plastikowej powłoki. Powierzchnia pokryta klejem powleczona jest warstwą ochronną z papieru / plastiku. Większość plastrów dostępna jest w ochronnym, zaklejonym, papierowym opakowaniu.

3. W jaki sposób wasze „plastikowe” plastry oddychają?

Wszystkie plastry Salvequick są oddychające, a jednocześnie chronią ranę przed wpływami zewnętrznymi. Plastry, które są wykonane z poliuretanu (takie jak plastry Aqua Block i plastry dla dzieci) pozwalają skórze oddychać odprowadzając parę wodną, jednocześnie chroniąc ranę przed działaniem wody i zanieczyszczeń. Działają w podobny sposób jak zaawansowana odzież funkcjonalna i kurtki przeciwdeszczowe Inne plastry (np. Aqua Resist) są perforowane bardzo małymi otworami w celu odprowadzania pary wodnej ze skóry jednocześnie zapewniając powłokę ochronną przed wodą i wilgocią z zewnątrz.

4. Jak długo można przechowywać plastry?

Jeśli plaster jest przechowywany w oryginalnym opakowaniu, można go używać do daty ważności wydrukowanej na opakowaniu.

5. Jak utylizować zużyte plastry i gdzie znajdę taką informację?

Na każdym opakowaniu znajdują się symbole informujące o sposobie ich sortowania. Pojemniki aerozolowe można oddać w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) lub Gminnych Punktach Zbierania Odpadów Niebezpiecznych (GPZON) Produkty, które miały kontakt z krwią i innymi wydzielinami, nie podlegają recyklingowi. Są to plastry, opatrunki i kompresy. Należy je zutylizować we właściwy sposób, tj. odpowiednio zabepieczone (np. w przezroczystym woreczku lub szczelnie zawinięte w papier) wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane.  
Nigdy nie wolno ich porzucać w środowisku naturalnym.