Odsiwiacz dla mężczyzn

Odsiwiacz- najlepszy sposób na tuszowanie siwych włosów u mężczyzn?

Srebrne, siwe lub białe pasma to naturalny proces związany ze starzeniem się organizmu i włosów. Do najczęstszych przyczyn siwienia należą wiek, predyspozycje genetyczne, stres, niezdrowy tryb życia. Kobiety, które nie chcą mieć widocznej siwizny sięgają po farby do włosów. Mężczyźni najczęściej wybierają tzw. odsiwiacz. Na czym polega jego działanie?

Siwienie włosów jest naturalne, ale nie każdy ten stan akceptuje. I nie musi! W dzisiejszych czasach farba nie jest jedyną możliwością w zmianie koloru na inny niż srebrny. To dobra wiadomość zwłaszcza dla mężczyzn, ze względu na to, że przy farbowaniu włosów pojawiają się odrosty. Rozwiązaniem na siwe włosy u mężczyzn są odsiwiacze, które nie przesuszają, ani nie niszczą włosów jak niektóre z produktów do koloryzacji. W jaki sposób zmieniają kolor, jak je stosować i co warto o tych preparatach wiedzieć?

Jak działa odsiwiacz do włosów?

O tego rodzaju preparacie można powiedzieć, że jest bardziej dyskretny niż farba do włosów, a kolor jaki się otrzymuje dzięki jego stosowaniu nigdy nie wygląda nienaturalnie. Co jest ogromnym atutem stosowania odsiwiaczy. Na czym polega działanie preparatu? Odsiwiacz stopniowo przywraca pigment, czyli melaninę we włosie.

Pierwsze efekty zmiany w kolorze widać po 2-3 dniach od użycia kosmetyku. Włosy stają się ciemniejsze i wracają do swojego naturalnego odcienia. Jak to możliwe? Odsiwiacz zawiera różne składniki aktywne w tym prekursory melaniny, która jest naturalnie występującym barwnikiem we włosie. Po tym, jak wejdą z tlenem w reakcję chemiczną, tworzą na włosach pigment. W takim samym lub zbliżonym kolorze, jak ich naturalny. Wchodzą w reakcję z tlenem, aby w efekcie utworzyć pigment pokrywający się z naturalną barwą włosów. Szybszych efektów mogą się więc spodziewać blondyni i jaśni szatyni, natomiast bruneci na odzyskanie koloru w pełni muszą chwilę poczekać. To proces.

Dlatego warto po odsiwiacz sięgnąć kilka razy, odczekać kilka dni (najlepiej do kolejnego mycia włosów) i zabieg powtórzyć. I wykonywać ponownie, do momentu, kiedy efekt będzie satysfakcjonujący – co jest bardzo indywidualną kwestią. Kolor utrzymuje się przez kilka tygodni. Jeśli nie jest zadowalający, alternatywą są farby do włosów i pełne spektrum koloryzacji. Po odsiwiacz mogą sięgać zarówno mężczyźni jak i kobiety. Oczekując jednak natychmiastowego ukrycia siwizny, szybszym sposobem jest farba do włosów.

Jak używać odsiwiacza do włosów?

Na sposób stosowania odsiwiacza ma wpływ jego rodzaj i formuła. W sprzedaży dostępne są produkty kremowe, płynne, żelowe, w spreju czy piance. Warto dokładnie przeczytać sposób stosowania takiego preparatu, bo niektóre z nich należy na głowie pozostawić do wyschnięcia – jak odsiwiacze w spreju, a inne po 10-20 minutach na włosach, dokładnie spłukać i zmyć. Nie da się więc jednoznacznie powiedzieć, że to produkty zmywalne – dużo zależy od wspomnianej już formuły.

Używając któregokolwiek produktu do odsiwiania włosów, podobnie jak w przypadku koloryzacji, nie poleca się zakładania jasnych ubrań ze względu na plamy, które mogą się na nich pojawić.

Najczęściej produkt należy aplikować na suche włosy. Niektóre odsiwiacze – np. w spreju, warto wmasować również w nasadę włosów i skalp. Najszybsze efekty produkt ten przynosi na jaśniejszych włosach, przywracając im naturalny odcień blondu czy jasnego brązu, ale nie wszystkie odsiwiacze się do takiego koloru nadają. Są preparaty przeznaczone wyłącznie dla brunetów – i to również warto przed zakupem sprawdzić. Ciemnowłosym potrzeba zwykle więcej niż 1-2 zabiegów, a stopień pigmentacji włosów zwiększa się, w zależności od częstotliwości stosowania odsiwiacza. Oczekując mocniejszego, bardziej wyrazistego efektu kolorystycznego, warto odsiwiacz położyć na włosach kilka razy i obserwować jak prezentuje się ich kolor (może się utrzymać do kilku tygodni).

Wiele odsiwiaczy wzbogaconych jest dodatkowo o składniki wzmacniające i odżywiające włosy, więc skutkiem ubocznym ich stosowania jest również gęstsza czupryna.

Jaki odsiwiacz warto kupić?

W Super-Pharm do wyboru są dwa rodzaje odsiwiaczy dla mężczyzn: w kremie lub w spreju.

  • Schwarzkopf Re-Nature Men Dark to odsiwiacz do włosów w kremie, który został stworzony z myślą o włosach ciemnobrązowych lub czarnych. Nie powinno się go stosować na włosach rozjaśnianych, farbowanych, z pasemkami, blond czy rudych, ponieważ nadaje siwym pasmom dość ciemny pigment. Krem ma łagodną formułę i nie niszczy włosów. A dzięki zawartości tauryny działa na nie wzmacniająco. Efekt końcowy zabiegu zależy od ilości i częstotliwości powtórzeń. Marka Schwarzkopf proponuje dwa rodzaje zabiegu do wyboru: pół na pół, czyli jednorazowe położenie kremu, dzięki czemu efekt przypomina tzw. szpakowate włosy (gdzie nie gdzie są ciemne, w innych miejscach srebrne, co daje wrażenie cieniowanego koloru), albo pełną repigmentację po pięciokrotnym zastosowaniu produktu. Wówczas siwe włosy są niewidoczne. 
  • Seboradin Men z kolei jest sprejem odsiwiającym. Jego formułę stanowi kompleks składników naturalnych i peptydów. Wpływają na poprawę pigmentacji włosów. Wzmacniają je także i przywracają ich naturalny kolor. Dodatkowy atut? Sprej chroni włosy przed żółknięciem. Jak go stosować? Aplikuje się go na całe włosy (od nasady po końce oraz można też wmasować go w skalp) i nie spłukuje. Ma samodzielnie wyschnąć. Powinno się go stosować przez co najmniej dwa miesiące po każdym umyciu głowy (najlepiej codziennie). Na co warto uważać? Sprej Seboradin Men jest bogaty w wiele substancji roślinnych, które podczas wmasowywania w skórę głowy mogą pozostać na dłoniach. Dlatego należy je dokładnie umyć. I nie nosić podczas lub po aplikacji tego kosmetyku jasnych ubrań – mogą pozostać na nich ślady.
  1. Schwarzkopf Re-Nature Men
    odsiwiacz do włosów
    Cena od 61,99 zł Cena regularna 68,99 zł
    Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
Udostępnij:

Autor Maria Kowalczyk Zobacz profil
dziennikarka i redaktorka, zajmująca się od 19 lat pisaniem o urodzie i zdrowiu. Autorka bloga www.nostressbeauty.com oraz konta na instagramie @nostressbeauty . Pracowała w magazynach „Glamour", „Twój Styl", „Elle", prowadziła dział styl w „NaTemat.pl". Obecnie współpracuje m.in. z magazynem online „Vogue.pl" oraz „Wysokie Obcasy". Współautorka portalu www.kosmopedia.org, Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Następny wpis
Wystartowały Dni LifeStyle! Oto 12 najlepszych promocji, których nie można przegapić Czytaj więcej