Ten niedrogi roller matuje w kilka sekund

Zapomnij o świecącej skórze! Ten niedrogi roller matuje w kilka sekund. Myjesz go i używasz znowu

Jeśli masz tłustą lub mieszaną skórę, koniecznie zrób dla niego miejsce w torebce. W przeciwieństwie do bibułek matujących jest wielorazowy, więc nie będziesz musiała regularnie uzupełniać zapasów w drogerii. Dlaczego warto mieć roller matujący? 


Twoja skóra nadmiernie się przetłuszcza? Jeśli chcesz uniknąć powstawania wyprysków i wągrów, zawsze pod przed poprawką makijażu usuń nadmiar sebum. Najpopularniejszym produktem spełniającym tę funkcję są bibułki matujące. Ja polecam jednak skusić się na roller matujący!

Co to jest roller matujący?

To mały gadżet, który mogłabyś pomylić z rollerem do masażu. Schłodzony w lodówce mógłby zresztą sprawdzić się w tej funkcji. Jest zbudowany z trzonka i obracającej się kulki z kamienia wulkanicznego. Wystarczy delikatnie przesunąć ją po błyszczącej skórze, aby natychmiast ją zmatowić i odświeżyć.

Można go używać na makijaż. Nie rozmazuje ani nie pochłania podkładu. Idealnie sprawdzi się do szybkich poprawek w ciągu dnia. Dzięki przezroczystej nasadce możesz wrzucić do torebki – bez obawy, że się zabrudzi.

Jak go czyścić roller matujący? Wystarczy przekręcić pierścień wokół kulki w stronę ikonki otwartej kłódki. Potem można rozłożyć go na części i wyjąć kulkę. Umyj ja bieżącą wodą z dodatkiem mydła. Pozwól jej wyschnąć na ręczniku, a następnie ponownie nałóż na trzonek i dokręć pierścień w kierunku ikonki zamkniętej kłódki. Gotowe!

  1. Life Czarny
    roller
    Cena od 26,99 zł Cena regularna 30,99 zł
    Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Jakie właściwości ma kamień wulkaniczny?

Kamień wulkaniczny nazywamy też bazaltem. To skała pochodzenia wulkanicznego, czyli powstała w wyniku szybkiego stygnięcia lawy na powierzchni ziemi. Jest ceniony zarówno na swój wygląd, jak i niezwykłe właściwości.

  • Jest twardy i wytrzymały, dzięki czemu ani nie pęka, ani nie ściera się. Nie musisz więc obawiać się, że kulka w Twoim rollerze pęknie czy szybko zacznie znikać jak gałka lodów.
  • Wykazuje dużą odporność na nieprzyjazne warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, deszcz czy mróz. Możesz mieć więc pewność, że Twojemu rollerowi nie zaszkodzi ani częste mycie, ani niska temperatura.
  • Ostatnia cecha sprawiła, że to właśnie on został zastosowany w rollerze matującym. Ma porowatą strukturę, dzięki czemu doskonale wchłania wodę i inne płyny – w tym sebum.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że kamień wulkaniczny nie wymaga intensywnych procesów przetwarzania i jest przyjazny dla skóry.

Jak ograniczyć wydzielanie sebum?

Oprócz usuwania nadmiaru sebum, warto też postawić na składniki aktywne o działaniu seboregulującym. Należą do nich m.in:

  • Niacynamid
  • Kwas azelainowy
  • Retinoidy
  • Cynk
  • Glinki
  • Kwas salicylowy (świetnie działa na zatkane pory)

Dodatkowo warto pamiętać o stosowaniu kwasów AHA, które będą przyspieszać usuwanie martwego naskórka. Genialnym składnikiem do cery tłustej i mieszanej jest także kwas hialuronowy, który nawadnia skórę oraz przyspiesza gojenie.

Produktem o działaniu ograniczającym produkcję sebum, który poleca ekspertka Super-Pharm, kosmetolożka Martyna Radziejewska, jest np. serum SVR Sebiaclear. W jego INCI znajdziesz niacynamid, substancję retinopodobną, kwas hialuronowy oraz delikatny kwas – glukonolakton. To połączenie doskonałe!

  1. SVR Sebiaclear
    serum do twarzy
    Cena od 88,99 zł Cena regularna 176,99 zł
    Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

WSKAZÓWKA

Nie przesadzaj ze stosowanie produktów regulujących aktywność gruczołów łojowych. Zbyt duża liczba składników aktywnych w pielęgnacji może przynieść skórze więcej szkody niż pożytku. Dlaczego? Skóra w odpowiedzi zacząnie prawdopodobnie produkować jeszcze więcej sebum, czyli osiągniesz odwrotny rezultat od oczekiwanego. Aby ograniczyć nadprodukcję łoju, wystarczą Ci 1-2 produkty.

Udostępnij:

Autor Patrycja Fijałkowska Zobacz profil
Pasjonatka pielęgnacji skóry i masażu twarzy. Z wykształcenia historyczka sztuki i kosmetyczka. Od wielu lat związana z mediami. Pisała i planowała artykuły dla serwisów: Kobieta.pl, Elle.pl, Glamour.pl, Wizaz.pl i HelloZdrowie.pl.
Następny wpis
Najlepsze kremy pod oczy – ranking TOP 10. Usuwają zmarszczki, cienie i opuchliznę Czytaj więcej