Marka: Thierry Mugler

Thierry Mugler – kilka słów o marce

Założycielem marki kosmetycznej i domu mody był Manfred Thierry Mugler, od którego nazwiska pochodzi nazwa brandu. Francuz żył w latach 1948–2022, a swoją karierę w branży rozpoczął w latach 70. XX wieku. W początkowych latach działalności przedsiębiorstwo skupiało się na odważnych, kreatywnych strojach, co zyskało uznanie wśród największych nazwisk show-biznesu.

Thierry Mugler tworzył modę, która wychodziła daleko poza ramy klasycznego ubioru. Jego projekty miały na celu walkę m.in. z rasizmem i nietolerancją. W ubraniach projektanta występowały takie gwiazdy jak Madonna, Kim Kardashian czy Michael Jackson. Kreacje cechowała ekstrawagancja, unikatowość i odważne podejście.

W 1992 roku w asortymencie marki pojawiły się perfumy Thierry Mugler Angel, których cechą charakterystyczną stał się flakon w kształcie gwiazdy. Zapach szybko stał się hitem sprzedażowym, a jego popularność utrzymuje się do dziś. To już kultowa kompozycja francuskiego projektanta.

Biznes perfumiarski Muglera prędko się rozwinął, co na początku XXI wieku przyczyniło się po części do odejścia od tworzenia ubrań. Francuz poświęcił się marce kosmetycznej sygnowanej swoim nazwiskiem.

Produkty marki Thierry Mugler

Perfumy Thierry Mugler są obecne na rynku od ponad 30 lat. Zapach Angel dla kobiet okazał się dużym sukcesem, a kilka lat później pojawił się jego męski odpowiednik – A*Men. Czuć w nim m.in. kawę i miód. W 2005 roku projektant uruchomił warsztaty perfumiarskie, a także wypuścił kolejny zapach, czyli wodę perfumowaną Alien.

Perfumy marki Thierry Mugler

W 2007 roku na rynku pojawiły się perfumy Angel i Alien w nowych wersjach. Butelki można było uzupełniać, gdy zapach się skończył. Warianty te do dziś cieszą się popularnością, ponieważ jest to ekologiczne i opłacalne rozwiązanie. Marka ma na koncie nie tylko pojedyncze flakony, ale i całe kolekcje kompozycji, składające się nawet z kilkunastu butelek.

Marka uznaje swoje zapachy za dzieła sztuki i nie sposób się temu dziwić. Kompozycje są nietuzinkowe, a wiele z nich można nazwać kultowymi. Debiutancka receptura Angel składa się z intrygujących nut zapachowych, w tym m.in.:

  • bergamotki,
  • paczuli,
  • miodu.

Angel określa się jako śmiały i zmysłowy jednocześnie. Przeznaczony jest dla odważnych i urzekających kobiet, które lubią zwracać uwagę otoczenia tym, jak pachną. Natomiast w wodzie perfumowanej Alien wyczuwalne są:

  • drzewo kaszmirowe,
  • bursztyn,
  • jaśmin.

Mugler słynie z niekonwencjonalnych połączeń i ekstrawaganckich flakonów, które pięknie wyglądają na półce. W asortymencie marki znajdują się zapachy na każdą okazję. Zwracają uwagę innych i długo utrzymują się na skórze.

FAQ

Thierry Mugler – co to za marka?

Thierry Mugler to marka założona przez francuskiego projektanta mody. Początkowo skupiała się na tworzeniu ubrań, ale od lat 90. XX wieku jej główną działalność stanowią perfumy. Debiutancki zapach o nazwie Angel cieszy się uznaniem od 1992 roku. Kompozycje wyróżniają się na tle innych nietuzinkowymi połączeniami olfaktorycznymi i ekstrawaganckimi flakonami.

Thierry Mugler – jak rozpoznać oryginał?

Aby mieć pewność, że korzysta się z oryginalnych perfum Muglera, należy kupić je w sprawdzonym miejscu. Jedno z nich to drogeria Super-Pharm, w której znajdują się tylko zapachy prosto od producenta. Asortyment jest dostępny zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i na stronie internetowej.

Thierry Mugler – który zapach wybrać?

Aby wybrać idealny zapach Muglera dla siebie, warto przetestować kilka w drogerii. Podczas zakupów online należy dokładnie zapoznać się z opisami kompozycji. Najlepiej zacząć od największych klasyków, które spotykają się z dużym uznaniem wśród użytkowniczek, czyli np. Angel i Alien. Mężczyźni mogą sięgnąć po zapach z A*Men, czyli odpowiednik damskiego debiutanckiego flakonu marki.