Marka: Zadig&Voltaire

Historia marki Zadig & Voltaire

Zadig & Voltaire to francuska marka, którą w 1997 roku założył Thierry Gillier. Początkowo firma sprzedawała jedynie odzież dla kobiet, ale z czasem Zadig & Voltaire stał się bardzo rozpoznawalnym domem mody z niezwykle szerokim asortymentem. Na dynamiczną ekspansję na rynku wpłynęło kilka kwestii.

Po pierwsze produkty Zadig & Voltaire zyskały renomę dzięki wysokiej jakości oraz oferowanej przez nie nucie luksusu. Założyciel marki cenił dobre materiały, ponieważ pochodził z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach modowych – jego pradziadek był twórcą Lacoste. Dodatkowo krewni Gilliera posiadali jedną z największych fabryk dziewiarskich we Francji. Z tego względu miał on dostęp do wiedzy oraz zasobów przemysłu włókienniczego.

Twórca Zadig & Voltaire wykorzystał szansę, jaką dał mu los i zaczął tworzyć własne kolekcje ubrań. Jednak nie były to tradycyjne rozwiązania modowe. Łatwe dojście do luksusowych tkanin sprawiło, że Gillier postanowił wprowadzić do garderoby paryżan nieco eksperymentalnych pomysłów. Zaczął więc łamać oraz ciąć kaszmir w niespotykany dotąd sposób.

Za sprawą takiego podejścia projektant chciał ożywić modę, a także dodać jej dynamizmu oraz nieco buntowniczego charakteru. To właśnie te wartości są drugim czynnikiem, który przyczynił się do wzrostu rozpoznawalności brandu Zadig & Voltaire.

Produkty marki Zadig & Voltaire

Choć marka Zadig & Voltaire zaczynała od produkcji ubrań dla kobiet, to obecnie jej asortyment jest znacznie szerszy. Wraz z ekspansją rynku i wzrostem rozpoznawalności paryskiego domu mody obok odzieży pojawiły się buty, skórzana galanteria, a także perfumy.

Co więcej, firma poszerzyła swoją linię produktową także w kontekście grupy docelowej. Oprócz damskich artykułów w ofercie zawitały także kolekcje dla mężczyzn. Wszystkie wyroby Zadig & Voltaire ucieleśniają podejście do projektowania, które od początku towarzyszyło Gillierowi. Mają oryginalny, dynamiczny charakter z rockowym akcentem.

Damskie perfumy Zadig & Voltaire

Damskie perfumy Zadig & Voltaire to produkty o oryginalnych aromatach, które pozwalają paniom poczuć się bardzo zmysłowo. Nie mają one jednak słodkich, uwodzicielskich nut, a raczej woń przywodzącą na myśl nieujarzmioną moc kobiecości.

Założyciel marki chce promować współczesną, niezależną i wolną naturę pań. Z tego względu w damskich perfumach Zadig & Voltaire można spotkać awangardowe połączenia różnych akordów. Z reguły zapachy mają orientalno-kwiatowy charakter. Do stworzenia tych aromatów wykorzystywane są składniki takie jak:

 • jaśmin;
 • różowy pieprz;
 • fiołki;
 • wanilia;
 • imbir;
 • drzewo kaszmirowe.

W kompozycjach Zadig & Voltaire bardzo często występuje także drzewo sandałowe. Jego aromat jest znakiem rozpoznawczym marki, ponieważ stanowi nutę bazy w wielu perfumach. Można go znaleźć np. w znanej wodzie perfumowanej Zadig & Voltaire This is Her!.

Jednak oryginalne zestawienia zapachów to niejedyny atut kosmetyków Zadig & Voltaire. Perfumy tej firmy wyróżniają się także bardzo mocną intensywnością oraz wielogodzinną wytrzymałością. Do najtrwalszych produktów należy m.in. woda perfumowana Zadig & Voltaire Girls Can Say Anything.

Męskie perfumy Zadig & Voltaire

Męskie perfumy Zadig & Voltaire również oddają założenia, podejście do projektowania oraz idee towarzyszące marce od momentu powstania. Zapachy dla panów mają oryginalne kompozycje, które pozwalają podkreślić pewność siebie i wyróżnić się w tłumie. Uwagę oraz receptory węchu przyciągają śmiałe połączenia aromatów pochodzących m.in. od:

 

 • kwiatu pomarańczy;
 • grejpfruta;
 • kadzidła;
 • wanilii;
 • czarnego pieprzu.

W męskich perfumach Zadig & Voltaire nie brakuje także wspominanego już drzewa sandałowego. Jego woń stanowi nutę bazy w wielu kosmetykach marki, ale do najpopularniejszych wyrobów o zapachu tej rośliny zalicza się woda perfumowana Zadig & Voltaire This is Him!.

FAQ

Jak pachną perfumy męskie Zadig & Voltaire?

Perfumy męskie Zadig & Voltaire mają różne nuty zapachowe. W jednych kosmetykach dominuje aromatyczny aromat cytrusów, a w innych na pierwszy plan wybija się zmysłowa woń drzewa sandałowego, korzennych przypraw czy nawet kwiatów. Zapach perfum warto dopasować do własnych preferencji oraz gustów.

Jak pachną perfumy damskie Zadig & Voltaire?

Damskie perfumy Zadig & Voltaire zazwyczaj wyróżniają się orientalno-kwiatowym zapachem. We flakonach tej marki można doszukać się m.in. akordów jaśminu, fiołków, wanilii, imbiru, różowego pieprzu, a także drzewa sandałowego lub kaszmirowego.

Jak rozpoznać oryginalne perfumy Zadig & Voltaire?

Perfumy Zadig & Voltaire wyróżniają się oryginalnymi opakowaniami. Ich flakoniki nie są nadmiernie zdobne i zawsze pokrywają je napisy pisane wielkimi literami. Autentyczność produktu można rozpoznać też za sprawą jego zapachu. Prawdziwe perfumy Zadig & Voltaire mają bardzo intensywny oraz trwały aromat.

Gdzie kupić oryginalne perfumy Zadig & Voltaire?

Oryginalne perfumy Zadig & Voltaire można kupić w drogerii Super-Pharm. Zapachy dostępne są zarówno w sklepie internetowym, jak i w stacjonarnych punktach sprzedaży.