Solgar Mio-Inozytol

67.99 67,99 zł
W magazynie
-
+
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 180 zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
NOWOŚĆ
p_17914
Opis produktu

Solgar Mio-Inozytol

Solgar Mio-Inozytol 1500 mg to preparat w kapsułkach zawierający mio-inozytol wspierający prace mózgu (50 kapsułek). Mio-inozytol jest jedną z form inozytolu, czyli substancji należącą do witamin z grupy B. Ma on wpływ na to jak funkcjonuje nasz mózg. Odgrywa także rolę w procesach związanych z naszą płodnością i działaniem insuliny w komórkach człowieka.

Co prawda potrafimy sami syntetyzować inozytol, ale nie zawsze w wystarczającej ilości, dlatego zrównoważona dieta jest ważna.

Największe ilości mio-inozytolu w zwykłych produktach spożywczych znajdują się w świeżych owocach i warzywach oraz fasoli, ziarnach i orzechach.

  • wpływa na funkcjonowanie mózgu
  • odgrywa rolę w płodności

Dawkowanie:

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia: osoby dorosłe trzy (3) kapsułki dziennie, najlepiej w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie jest substytutem zróżnicowanej diety.

Składniki:

Skład: inozytol (mio-inozytol), substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe (roślinnych) kwasów tłuszczowych, (roślinne) kwasy tłuszczowe, dwutlenek krzemu.

Składnik

Zawartość w 3 kapsułkach

Inozytol (mio-inozytol)

1500 mg

 

  • Mio-inozytol – najczęściej występująca forma inozytolu, należy do witamin z grupy B. Znany jest również jako witamina B8. Może być on syntezowany samodzielnie, głównie w wątrobie i mózgu, ale warto wspomóc organizm, przyjmując go wraz z pożywieniem. Pełni w organizmie szereg ważnych funkcji. Mio-inozytol wchodzi w skład błon komórkowych, płynów ustrojowych i glikolipidów. Bardzo ważną rolę odgrywa w układzie nerwowym – jest jego modulatorem, przez co reguluje jego pracę. Badania dowodzą, że MI może pomóc w leczeniu bezsenności, nerwic, zaburzeń poznawczych i depresji. Ponadto inozytol, naśladując swoim działaniem insulinę, może być stosowany w leczeniu PCOS, czyli zespołu policystycznych jajników, w której to chorobie dochodzi do hiperinsulinemii – znacznego podwyższenia ilości tego hormonu. Mio-inozytol redukuje ilość cykli bezowulacyjnych, przywracając prawidłowe funkcjonowanie jajników.

Cechy produktu: Bezglutenowy, Bezmleczny, Koszerny, WegańskiSolgar Mio-Inozytol Informacje dodatkowe

Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Małopolski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Krakowie

Zezwolenie nr FA.KR.8240-Z-361-153/2004, wydane w dniu 8 marca 2005 r., przez Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Krakowie.