Czy przeciwstarzeniowe serum do twarzy Age Proteomtm różni się od innych produktów na zmarszczki?

Czy przeciwstarzeniowe serum do twarzy Age Proteomtm różni się od innych produktów na zmarszczki?

Przekonaj się, że skóra może starzeć się dwa razy wolniej i pokochaj serum AGE PROTEOMTM. Najlepiej wypróbuj je na własnej skórze. Wcześniej, zanim zdecydujesz się na zakup, poznaj historię jego powstania, spójrz na twarde dane i odkryj fizjologię starzenia się skóry. Od tej klasy serum oczekujesz przecież wiele: przyjemnej konsystencji, pięknego zapachu, wygodnego w użyciu i eleganckiego opakowania. AGE PROTEOMTM -przeciwstarzeniowe serum do twarzy, ma to wszystko! Ale na końcu to skuteczność jest najważniejsza. Dowiedz się, dlaczego serum AGE PROTEOMTM tak skutecznie przywraca młodość skórze: zmniejsza zmarszczki, ujednolica koloryt i powoduje, że promieniejesz.

KIEDY SPOTYKA SIĘ DWÓCH NAUKOWCÓW PASJONATÓW...

zaczyna dziać się historia. Ta miała początek ponad 20 lat temu, kiedy prof. Miroslav Radman - genetyk badający długowieczne organizmy o niezwykłych zdolnościach regeneracyjnych, zainteresował swoimi odkryciami Jeana Noela-Thorela - farmaceutę i założyciela firmy NAOS, twórcę marek: Bioderma i Institut Esthederm. 
Odkrycie, że to NIE GENOM, A SPRAWNIE DZIAŁAJĄCY PROTEOM JEST KLUCZEM DO ZACHOWANIA MŁODOŚCI to było to!!! To wtedy rozpoczęły się prace nad technologią, pozwalającą wykorzystać badanie prof. Radmana w celu zachowania młodości skóry. 

Proces starzenia się skóry - dlaczego to białka, a nie tylko geny są ważne?

Tak jak genom to wszystkie nasze geny, tak proteom to wszystkie nasze białka. Mimo że w genach zapisane są wszystkie informacje (= co może się stać), nie wszystkie geny są aktywne cały czas. Tylko wtedy, gdy gen jest „tłumaczony” na białko, jego potencjał jest wykorzystany (= coś się dzieje).  Podczas gdy genom jest stały, proteom jest dynamiczny - stale dostosowuje się do potrzeb komórki i jej środowiska (1). 

Tak jak DNA z zapisaną w nim potencjalną maksymalną długością życia porównać można do talentu czy predyspozycji, tak proteom to realne wykorzystanie tych możliwości. 

Białka są niezbędne dla prawidłowej budowy i funkcji naszego największego organu, czyli skóry: 
•    elastyna lub kolagen - stanowiąc rusztowanie skóry odpowiadają za jej gęstość i elastyczność 
•    wiele enzymów białkowych odpowiada za naprawę DNA 
•    hormony i koneksyny pośredniczą w komunikacji międzykomórkowej
•    akwaporyny transportując wodę prze naskórek, odpowiadaj za jego nawodnienie

To głównie białka zapewniają zdrowie i młody wygląd skóry

OCHRONA PROTEOMU W PERSPEKTYWIE DŁUGOTERMINOWEJ POMAGA ZACHOWAĆ MŁODOŚĆ SKÓRY

Karbonylacja białek – marker starzenia

Naturalne mechanizmy ochronne z wiekiem stają się coraz mniej wydajne, co prowadzi do uszkodzeń białek.  Działanie czynników zewnętrznych zmiany te przyspiesza i nasila. Jednym z największym zagrożeń są wolne rodniki. Wiele się mówi o oksydacji, coraz więcej o glikacji białek. Ale w starzeniu się skóry równie istotną rolę odgrywa mniej znana KARBONYLACJA - nieodwracalne zjawisko związane z niszczeniem struktury białek. Karbonylowane białka nie działają prawidłowo. 

Prawidłowe białko można porównać do origami, które ma odpowiednią budowę i funkcję.

Jeśli już powstaną, nieprawidłowe białka powinny zostać rozłożone, aby ich składniki mogły posłużyć np. do budowy nowych białek lub zużyte na potrzeby energetyczne organizmu. 
Z wiekiem „recykling” zniszczonych białek jest coraz mniej wydajny. Toksyczne złogi, osłabiają funkcjonowanie komórek- są markerem starzenia się. 

Białka opiekuńcze – „strażnicy białek"

Za ochronę przed nieprawidłowymi interakcjami między białkami i ich uszkodzeniem odpowiada system antyoksydacyjny i białka opiekuńcze (chaperony). Spadek ilości i aktywności białek opiekuńczych przyczynia się do związanego z wiekiem niewłaściwego formowania i gromadzenia się złogów białek. To cecha charakterystyczna dla wielu chorób związanych z wiekiem (np. choroba Alzheimera)

OCHRONA PROTEOMU W PERSPEKTYWIE DŁUGOTERMINOWEJ POMAGA ZACHOWAĆ MŁODOŚĆ SKÓRY

Widoczne oznaki uszkodzeń białek naskórka i skóry właściwej

Wykorzystując naukowe odkrycie prof. Radmana, dotyczące ochrony proteomu przez superwytrzymałe bakterie, doświadczenie dermatologiczne firmy BIODERMA oraz kosmetyczne know-how Institut Esthederm zespół badaczy NAOS opracował jedną z najbardziej obiecujących technologii, która chroni proteom skóry.

Cząsteczki długowieczności

Arthrobacter Agilis to bakteria, która potrafi przetrwać w najbardziej ekstremalnej temperaturze, promieniowaniu UV i warunkach stresu oksydacyjnego. Zawarte w niej cząsteczki (bakterioruberyny) łaczą unikalną umiejętność fizycznej ochrony, naśladującej działanie białek opiekuńczych z niezwykle silnymi właściwościami przeciwutleniającymi. Dzięki temu jej proteom jest skutecznie chroniony, co pozwala bakterii przetrwać w ekstremalnych warunkach. Po wielu latach badań naukowcy z Laboratorium NAOS    wyizolowali najskuteczniejsze bakteriorubiny. 

Tak powstała....

Opatentowana biotechnologia Age Proteom™ 

Działa ona na przyczynę starzenia się skóry. Jest pierwszym antyoksydantem naśladującym działanie białek opiekuńczych, jaki kiedykolwiek opisano. Dzięki silnemu powinowactwu (zdolności łączenia się) do białek chroni proteom skóry, zapobiegając jej starzeniu się: zmarszczkom, utracie promienności, jędrności i niedoskonałościom. 

AGE PROTEOMTM to ochrona przed procesami przyspieszającymi starzenie wynikającymi z działania: 
•    UV, 
•    światła niebieskiego, 
•    zanieczyszczeń. 

AGE PROTEOMTM to ochrona:
•    białek strukturalnych: np. elastyny, keratyny
•    białek funkcjonalnych: np. enzymów naprawczych DNA

AGE PROTEOMTM to ochrona przez:

mechanizm fizyczny, który naśladuje działanie białek opiekuńczych chroniąc struktury białek 
(efekt chaperonu) 

mechanizm biologiczny -wzmocnienie działania antyoksydacyjnego. Ochrona lepsza niż w przypadku glutationu, kurkumy czy likopenu  

mechanizm biologiczny – ochrona przed karbonylacją

TECHNOLOGIA AGE PROTEOMTM TO DZIĘKI POTWIERDZONEJ BADANIAMI SKUTECZNOŚCI białka - główny budulec skóry, mimo działania czynników zewnętrznych, zachowują swoją strukturę i funkcję, zapewniając skórze elastyczność, jędrność i blask. Ale to nie wszystko. Przeciwstarzeniowe serum do twarzy AGE PROTEOM zawiera również CELLULAR WATER PATENT- wodę komórkową, której właściwości odpowiadają wodzie zawartej w młodej skórze.  Bogata w mikroelementy, wzbogacona o karnozynę, dodatkowo będzie stymulować Twoją skórę do odnowy. 

 

Teraz wypróbuj je, przekonaj się, że skóra może starzeć się dwa razy wolniej i pokochaj serum AGE PROTEOMTM Zobacz jak zmarszczki i nierówności stają się mniej widoczne, a skóra bardziej promienna. 


Czas na kilka praktycznych wskazówek: 


•    Możesz stosować serum niezależnie od rodzaju skóry. Jeśli masz skórę suchą, po nałożeniu serum, zastosuj krem, który dodatkowo nawilży skórę. Jeśli skóra jest tłusta, serum wystarczająco ją nawilży. 
•    Zaawansowane Serum AGE PROTEOMTM jest bardzo wydajne. Podczas odkręcania, pipeta automatycznie pobiera 5 kropel. Jest to ilość wystarczająca na jedną np. wieczorną aplikację serum. Stosując się do zaleceń, jedno opakowanie powinno wystarczyć Ci na dwa miesiące. 
•    Konsystencja produktu to ultralekka emulsja, o aksamitnym wykończeniu. Bazą zapachu jest piżmo. Kolejne nuty to kwiaty, owoce cytrusowe i porzeczka. Jeśli jesteś wielbicielką sensualnych produktów, ten aspekt serum dodatkowo Cię zachwyci. 

Teraz czas na decyzję! Daj skórze szanse, aby dzięki serum AGE PROTEOMETM mogła starzeć się wolniej.

  1. Institut Esthederm Age Proteom
    serum do twarzy
    Cena od 412,99 zł Cena regularna 549,99 zł
    Najniższa cena:  412.99 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Autor: 

Sylwia Czaińska 
Senior Medical Brand Manager Naos Poland
Mgr fizjoterapii, pasjonatka fizjologii, zdrowego stylu życia i urody 

BIBLIOGRAFIA
(1) Radman M. Ecobiological approach to research regarding ageing and diseases. European Journal of Dermatology 2019 29:1. 2019;29(1):11-14. doi :10.1684/EJD.2019.3534 
(2) Dalle-Donne I, Giustarini D, Colombo R, Rossi R, Milzani A. Protein carbonylation in human diseases. Trends in Molecular Medicine. 2003;9(4):169-176. doi:10.1016/S1471-4914(03)00031-5
(3) Iwai I, Hirao T. Protein carbonyls damage the water-holding capacity of the stratum corneum. Skin pharmacology and physiology. 2008;21(5):269-273. doi:10.1159/000148042
(4) Iwai I, Ikuta K, Murayama K, Hirao T. Change in optical properties of stratum corneum induced by protein carbonylation in vitro. International Journal of Cosmetic Science. 2008;30(1):41-46.
doi:10.1111/J.1468-2494.2008.00426.X (5) Yamawaki Y, Mizutani T, Okano Y, Masaki H. The impact of carbonylated proteins on the skin and potential agents to block their effects. Experimental
dermatology. 2019;28 Suppl 1:32-37. doi:10.1111/EXD.13821
Materiały NAOS POLAND SP Z.O

Następny wpis
SUPERTRENDY: retinal, czyli nowa forma witaminy A, którą warto poznać Czytaj więcej