Domowa depilacja

Domowa depilacja


Coraz częściej kobiety decydują się również na usuwanie zbędnych włosków z rąk i niechcianego wąsika. Nieskazitelnie gładkie ciało chce mieć każda z nas, ale jak wybrać odpowiedni sposób depilacji, by uzyskać zadowalający efekt?

Choć gabinety kosmetyczne zachęcają do skorzystania ze swoich usług i wykonania depilacji woskiem, pastą cukrową lub laserem, to jednak przeważająca większość kobiet pozbywa się zbędnego owłosienia w domowym zaciszu. Do wyboru mamy klika skutecznych sposobów depilacji.

Maszynka do golenia

Najłatwiejszy i najszybszy sposób depilacji. Przy zakupie maszynki najlepiej wybierać te z nawilżającym paskiem i ruchomą główką. Pomoże to ograniczyć ewentualne podrażnienia lub skaleczenia. Maszynka powinna być używana zawsze z pianką lub żelem do golenia. Zwykły produkt do kąpieli bardzo szybko spływa, przez co ciężej dokładnie pozbyć się włosków. Pianki mają również właściwości nawilżające i zmiękczające, przez co depilacja jest przyjemniejsza, a golone miejsce bardziej chronione. Maszynki należy systematycznie wymieniać, zużyte ostrza mogą łatwo skaleczyć naszą skórę. Przechowujmy je w suchym miejscu, a nie na wannie lub pod prysznicem. Ten typ depilacji nie jest polecany osobom, które mają grube i ciemne włoski. Wtedy nawet po jednym dniu odrastające ostre końcówki będą widoczne.

Krem, żel lub pianka do depilacji

W drogeriach mamy bardzo duży wybór produktów do depilacji. Dostępne są pianki, kremy i żele, które działają na tej samej zasadzie czyli rozpuszczają włoski. Produkty nakładamy na skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa i pozostawiamy na określony czas, najczęściej 15 min. Następnie usuwamy krem pod włos za pomocą szpatułki. Największą wadą tego sposobu depilacji jest duże prawdopodobieństwo podrażnienia skóry. Dlatego przy wyborze kosmetyków, warto dokładnie sprawdzić do których części ciała są przeznaczone. Kremy do depilacji pach i okolic bikini są delikatniejsze niż te do nóg. Jeśli zakupiony produkt, będziesz używała pierwszy raz zawsze zrób test. Nałóż niewielką ilość na rękę i odczekaj kilka minut. Jeśli wszystko będzie w porządku, możesz spokojnie nakładać na inne części ciała.

Wosk

Plastry z woskiem usuwają zbędne włoski nawet na 3-4 tygodnie, ale niestety ten sposób depilacji nie należy do łatwych, szybkich ani przyjemnych. Plastry rozgrzewamy w dłoniach i przyklejamy do skóry, a następnie energicznym ruchem zrywamy pod włos. Depilowana powierzchnia może się kleić w niektórych miejscach, dlatego wymagane jest przetarcie jej oliwką. Po wykonaniu depilacji skóra często jest zaczerwieniona przez kilka godzin. Ważne, żeby w tym czasie nie narażać skóry na silne działanie słońca i nie wykonywać peelingów. Wielkim plusem używania plastrów jest to, że włoski odrastają cieńsze i delikatniejsze. Plastry do twarzy idealnie sprawdzają się w usuwaniu wąsika.

Depilator

Depilacja elektryczna jest bolesnym zabiegiem, szczególnie dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z depilatorem. Z czasem jednak włoski są delikatniejsze, a depilacja przez to mniej bolesna. Największym plusem jest oczywiście czas odrastania włosów, podobnie jak w przypadku plastrów, nawet do 3-4 tygodni. Minusem mogą być podrażnienia i wrastające włoski, tworzące czerwone krostki. Depilatora nie powinno się używać w miejscach szczególnie wrażliwych tj. pachy i okolice bikini.

Pielęgnacja skóry depilowanej

Wrastanie włosów jest najczęstszym problemem po depilacji. Pomóc mogą kremy zmiękczające naskórek, systematyczne wykonywanie peelingów i używanie twardszej myjki. Bardzo częste wykonywanie depilacji może podrażnić skórę. W takim przypadku najlepiej odczekać 2-3 dni i starannie nawilżać odpowiednimi kosmetykami. Jeśli masz problem z pękającymi naczynkami unikaj depilacji po gorącej kąpieli. Depilowane miejsca, zawsze starannie obserwuj. W razie potrzeby zmień sposób depilacji lub używane produkty.

Następny wpis
Parabeny - czy jest sie czego bać Czytaj więcej