Jak poprawić wygląd skóry wokół oczu? Te kosmetyki niwelują zmarszczki, cienie, obrzęki i oznaki zmęczenia

jak poprawic wyglad skory wokol oczu lierac

Często w codziennej pielęgnacji skupiamy się na skórze twarzy, a do pielęgnacji skóry wokół oczu podchodzimy po macoszemu. To błąd, bo to właśnie na tym obszarze najszybciej widoczne są oznaki starzenia i zmęczenia - zmarszczki, obrzęki czy cienie. Jak zatem dbać o okolicę oczu, aby skóra była jędrna i elastyczna?

Skóra okolicy oka jest bardzo delikatna i około cztery razy cieńsza w porównaniu do skóry reszty twarzy. Oznacza to, że potrzebuje wyjątkowej opieki. Nieodpowiednia pielęgnacja i niezdrowy tryb życia sprawiają, że szybko pojawiają się na niej cztery główne problemy:

 • zmarszczki,
 • oznaki zmęczenia,
 • obrzęki,
 • cienie pod oczami.

Rozwiązanie? Odpowiednia pielęgnacja. Marka Lierac stworzyła unikatową gamę dermokosmetyków DIOPTI, które niwelują wszystkie wymienione wyżej problemy. Ich skuteczność potwierdzają badania kliniczne. Wszystkie produkty z gamy nie zawierają substancji zapachowych i były testowane okulistycznie. Każdy produkt z linii chroni także przed negatywnym działaniem światła niebieskiego na skórę.  

Jakie składniki powinny zawierać kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu?

W produktach do pielęgnacji oczu należy szukać substancji o działaniu nawilżającym, wypełniającym oraz rozjaśniającym. Składniki o najlepszej skuteczności to m.in.:

 • kofeina, 
 • kwas hialuronowy, 
 • arnika,
 • witamina C, 
 • peptydy. 

Wszystkie wymienione składniki znajdziemy w produktach z gamy DIOPTI, ale to nie wszystko. W linii zastosowano także inne, unikatowe substancje o bardzo cennym działaniu. Przykładem są peptydy Anti-Blue Light, które są pozyskiwane z kakao. Stanowią one blokadę dla szkodliwego działania światła niebieskiego HEV na skórę i działają niczym tarcza obronna. To bardzo ważny składnik - niewiele z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo HEV przyczynia się do powstawania oznak starzenia się skóry. 

RADA EKSPERTA

W przypadku walki z opuchnięciami pod oczami warto postawić na preparaty zawierające kofeinę. Kofeina pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu okolica oka zyskuje lepszy wygląd. W celu redukcji cieni warto rozważyć wprowadzenie produktu z witaminą C, arniką lub tiamidolem

- radzi kosmetolog, Natalia Stafiej.

Wpływ światła niebieskiego na skórę 

Zakłada się, że większość populacji spędza przed ekranami urządzeń mobilnych oraz telewizorów około 6 godzin. Oznacza to, że większość z nas każdego dnia jest narażona na negatywne działanie światła niebieskiego (HEV), które jest emitowane przez te urządzenia. Dlaczego HEV jest groźne dla skóry? Niestety powoduje powstawanie stresu oksydacyjnego, a to w dużym uproszczeniu przyczynia się do przyspieszenia procesu starzenia się skóry. Najbardziej wrażliwa na działanie HEV jest delikatna skóra wokół oczu, dlatego wybierając produkty do pielęgnacji tego obszaru warto sięgać po te, które zapewniają ochronę przed światłem niebieskim. Takie są właśnie kosmetyki z linii DIOPTI. 

Skuteczna pielęgnacja skóry wokół oczu z linią DIOPTI

W linii Diopti od Lierac znajdziemy cztery produkty dedykowane różnym problemom charakterystycznym dla okolicy oka:

 • DIOPTIRIDE - niweluje zmarszczki,
 • DIOPTIFATIGUE - niweluje oznaki zmęczenia,
 • DIOPTIPOCHE - niweluje obrzęki,
 • DIOPTICERNE - niweluje cienie.

Który z wymienionych produktów będzie najlepszy dla Twojej skóry? Pora wziąć je pod lupę!

Najlepszy krem na zmarszczki pod oczami 

Bestsellerowym produktem w gamie DIOPTI jest krem korygujący zmarszczki pod oczami Lierac Dioptiride. To wyjątkowy produkt, bo działa na aż trzy rodzaje zmarszczek:

 • mimiczne, 
 • powstałe z odwodnienia, 
 • głębokie. 

Niezależnie od tego, który rodzaj zmarszczek dominuje wokół Twoich oczu, możesz być pewna, że produkt zadziała. Jego skuteczność potwierdzają badania kliniczne.¹ Redukcję zmarszczek potwierdziło aż 97% badanych

Za rewelacyjne działanie kremu odpowiada starannie dobrany skład. W produkcie znajdziemy Heksapeptyd, który zapewnia wygładzenie i działa analogicznie do botuliny. Poza tym krem zawiera m.in. podwójny kwas hialuronowy odpowiadający za nawilżenie, którego skóra wokół oczu potrzebuje w szczególności. Warto wspomnieć także o zawartości kompleksu Skrzyp-Przywrotnik-Bluszcz gwarantującego efekt wypełnienia. 

Wybierz ten produkt jeśli ostatnio zauważyłaś nowe zmarszczki wokół oczu i chcesz zahamować powstawanie kolejnych. 

 1. Lierac Dioptiride
  krem pod oczy
  Cena od 79,99 zł Normalna cena 146,99 zł

Krem niwelujący oznaki zmęczenia 

Kolejny świetny produkt z linii Diopti to recepta na oznaki zmęczenia wokół oczu. Energetyzujący krem-żel  Lierac Dioptifatigue działa na trzy rodzaje oznak zmęczenia, czyli cienie, obrzęki oraz zmarszczki. Krem działa podobnie do zabiegu mezoterapii. Po 28 dniach regularnego stosowania kremu skóra wokół oczu jest bardziej odporna na oznaki zmęczenia, wygląda na zdrowszą i bardziej wypoczętą.² Produkt ma żelową konsystencję, dzięki czemu zapewnia przyjemne uczucie ochłodzenia i ukojenia, a na dodatek szybko się wchłania

Formuła kremu została wzbogacona przede wszystkim o kofeinę, która niweluje opuchnięcia i poprawia mikrokrążenie. Rozjaśnienie cieni zapewnia z kolei witamina C. O redukcję zmarszczek oraz efekt wypełnienie i wygładzenia dba HYALU 2.

Wybierz ten produkt jeśli dużo czasu spędzasz przed komputerem i często towarzyszy Ci uczucie zmęczonych, bolących oczu. 

 1. Lierac Dioptifatigue
  krem pod oczy
  Cena od 79,99 zł Normalna cena 146,99 zł

Krem redukujący obrzęki pod oczami 

Lierac Dioptipoche to krem-żel korygujący obrzęki i worki pod oczami. Działa na wszystkie trzy rodzaje:

 • wodne, 
 • tłuszczowe, 
 • związane ze zwiotczeniami. 

Kosmetyk ma konsystencję żelu, który zaraz po aplikacji przynosi efekt napięcia skóry. Redukcja obrzęków następuje z kolei już po 1 godzinie od nałożenia produktu na skórę.³ To zasługa dodatku imbiru, który jest jednym z głównych składników żelu. Poza tym produkt zawiera peptyd lipolityczny zmniejszający obrzęki tłuszczowe oraz bażynę czarną, która to minimalizuje zwiotczenia. 

Wybierz ten produkt jeśli Twoja skóra pod oczami jest często opuchnięta. 

 1. Lierac Dioptipoche
  krem pod oczy
  Cena od 79,99 zł Normalna cena 146,99 zł
  Ocena:
  0%
  (0)

Krem korygujący cienie pod oczami

Cienie pod oczami możemy podzielić na trzy rodzaje: sine, głębokie oraz brunatne. Emulsja Lierac Diopticerne działa na każdy z nich. Skuteczność gwarantuje skład bogaty w substancje o działaniu rozjaśniającym. W produkcie znajdziemy m.in. arnikę, witaminę C oraz Tripeptyd. Badania potwierdzają, że cienie ulegają zmniejszeniu już po tygodniu regularnego stosowania kremu.4

Produkt ma konsystencję lekkiej emulsji, która po nałożeniu zapewnia efekt rozświetlenia i sprawia, że cienie są mniej widoczne. 

Wybierz ten produkt jeśli borykasz się z cieniami pod oczami, które zazwyczaj kryjesz pod mocnym makijażem.

 1. Lierac Diopticerne
  krem pod oczy
  Cena od 79,99 zł Normalna cena 139,99 zł

Artykuł powstał we współpracy z marką Lierac.

Źródła:

¹Badania kliniczne z udziałem 32 ochotników 28 dni – produkt aplikowany dwa razy dziennie – % satysfakcji.

² Badania kliniczne z udziałem 33 ochotników 28 dni – produkt aplikowany dwa razy dziennie – pomiar instrumentalny.

³ Badania kliniczne z udziałem 10 ochotników po 1 godzinie – pomiar instrumentalny – % ochotników.

4 Badania kliniczne z udziałem 34 ochotników – produkt aplikowany dwa razy dziennie – % satysfakcji.

Udostępnij
Następny wpis Tonik złuszczający - jaki warto kupić? Ranking TOP 5 najlepszych produktów [WYBÓR EKSPERTA] Czytaj więcej