Pielęgnacja cery latem

Pielęgnacja cery latem


To, co dla nas jest błogim relaksem w lecie, niekoniecznie ma zbawienny wpływ na naszą cerę. Kilka miesięcy dużej dawki promieni słonecznych, kąpiele w morzu czy wysokie temperatury mocno wysuszają naszą cerę i mogą mieć wpływ na szybsze starzenie się, zaburzenia kolorytu, czy odwodnienie. Żeby zapobiec trwałym zmianom i pomóc w regeneracji, najlepszym sposobem jest dostarczenie silnych składników odżywczych, nawilżających i regenerujących.

Skóra jest najczulszym wskaźnikiem niepożądanych zmian powstałych w trudnym dla niej okresie. Negatywny wpływ lata najczęściej ujawnia sie stopniowo, po dłuższym okresie. Dlatego tak ważne jest, by zapobiegać niszczącym zmianom zanim jeszcze się pojawią.

O odpowiednim nawilżeniu i zabezpieczeniu cery przed negatywnymi czynnikami w istotny sposób decyduje pokrywająca je warstwa naskórka czyli ochronny płaszcz lipidowy. Jego przerwanie prowadzi do zachwiania równowagi wodno-lipidowej co znacznie pogarsza kondycje naszej skóry. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, właściwie dobranej do indywidualnych potrzeb i do odpowiedniej pory roku, możemy sprawić, że skóra na długo pozostanie nawilżona, gładka i jędrna.

Kluczową rolę w nawilżaniu skóry, poza stosowaniem odpowiednich dermokosmetyków, stanowi odpowiednia hydratyzacja skóry od wewnątrz. Na jej poziom świetnie wpływa picie dużej ilości wody, przyjmowanie produktów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 czy owoców i warzyw. Te ostatnie zawierają około 90% wody niezbędnej do odpowiedniej hydratyzacji skóry. Ważna jest również dieta bogata w antyoksydanty, ponieważ wolne rodniki uszkadzają komórki organizmu i stanowią jedną z przyczyn starzenia skóry.

Regenerujące dermokosmetyki

Oprócz diety, kluczowym jest zadbanie o cerę w postaci pielęgnacji odpowiednimi produktami dermokosmetycznymi.

Jakich dermokosmetyków używać w tym szczególnym okresie?

Niezbędnym elementem są składniki nawilżające. Najlepsze są te pochodzenia naturalnego, które napełniają skórę substancjami odżywczymi, niezbędnymi dla zachowania równowagi i zdrowego wyglądu. Składniki pochodzenia naturalnego chronią barierę lipidową naskórka, rekonstruują spoiwa międzykomórkowe i wspomagają mechanizmy obronne skóry. Chronią przed dyskomfortem napiętej, podrażnionej i łuszczącej się skóry.

Zbawienny wpływ dla regeneracji i nawilżenia skóry mają masło karite, wosk pszczeli, aloe vera, proteiny soi bądź jedwabiu. Jednym z najważniejszych składników odżywczych jest kwas aceksamowy – regeneruje cery wyjątkowo podrażnione, np. promieniami słonecznymi, nawet w przypadku poparzeń. Posiada właściwości zabliźniające, czyli hamuje stany zapalne, regeneruje struktury włókien kolagenowych, skraca czas gojenia się ran.

Doskonale sprawdzające się produkty to dermokosmetyki o długotrwałym, silnym działaniu kojąco-nawilżającym. Najlepiej wybierać takie, które oprócz regeneracji cery świetnie przygotowują ją pod makijaż, chroniąc ją np. przed nadmiernym wysuszeniem.

Ważnym elementem oprócz samych składników jest jakość produkcji dermokosmetyków - receptur, proporcji, czy warunków laboratoryjnych. Najlepiej wybierać takie, które swoje istnienie na rynku potwierdzają długą tradycją, wywodząc się ze specjalistycznych środowisk.

Warto zadbać o cerę w szczególny sposób w okresie letnim dostarczając jej niezbędnych składników potrzebnych do regeneracji i ochrony przed trwałymi zmianami. Pozwoli nam to cieszyć się dłużej świeżą, nawilżoną i przede wszystkim zdrową skórą.

W letniej pielęgnacji skóry z pewnością pomogą kosmetyki marki Embryolisse, już dostępne w drogeriach Super-Pharm.Produkty Embryolisse

Następny wpis
MIOSTARZENIE CZYLI O ZMARSZCZKACH MIMICZNYCH Czytaj więcej