dobre kosmetyki dla mężczyzn

SUPERTRENDY: męska sprawa, czyli najmodniejsze produkty dla mężczyzn

Przez ostatnie lata kategoria kosmetyków dla mężczyzn była nieco zapomniana. Ale w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija, bo mężczyźni coraz chętniej rozbudowują swoje rytuały pielęgnacyjne. 

Według Future Market Insights rynek kosmetyków do pielęgnacji dla mężczyzn w USA do 2029 roku osiągnie prawie podwójny wzrost w porównaniu do roku 2021. Podobnie sytuacja wygląda w Europie i w Polsce. Mężczyźni coraz chętniej dbają o swój wygląd w domowym zaciszu, chętniej korzystają z usług barberów czy fryzjerów, a także oferty medycyny estetycznej. 

Ten artykuł jest częścią katalogu SUPERTRENDY by Super-Pharm, w którym znajdziesz 18 najważniejszych trendów na wiosnę i lato. Katalog znajdziesz w naszych drogeriach stacjonarnych. Możesz obejrzeć go także w wersji elektronicznej TUTAJ.

OKIEM EKSPERTA

W ostatnich dekadach byliśmy świadkami bardzo dynamicznego wzrostu zainteresowania poprawą wyglądu wśród mężczyzn. Wcześniej zdecydowaną większość pacjentów stanowiły kobiety, natomiast kwestią czasu był wzrost zainteresowania zabiegami wśród mężczyzn. Panowie coraz częściej korzystają nie tylko z kosmetyków, ale i z szerokiej gamy rozwiązań jaką daje współczesna medycyna. Najczęściej wybierane zabiegi to te, które szybko przynoszą widoczny i stosunkowo trwały efekt jak modelowanie brody, linii żuchwy czy kości policzkowych preparatami na bazie kwasu hialuronowego. Coraz bardziej popularnym wśród mężczyzn zabiegiem jest również korekta zmarszczek mimicznych toksyną botulinową oraz mezoterapia poprawiająca jakość, nawilżenie i koloryt skóry. Dzięki wspomnianym zabiegom możemy w niedługim czasie uzyskać naturalny efekt odświeżenia i odmłodzenia.

 

- Tomasz Gajewski, lekarz dentysta, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, Centrum Medyczne Body&Mind Super-Pharm. 

 

Mężczyzna w świecie beauty

Mężczyzna, który w swojej kosmetyczce posiada tylko jeden produkt 3w1 to mit. Panowie coraz chętniej rozbudowują swoje rytuały pielęgnacyjne, a marki kosmetyczne wprowadzają do oferty coraz to nowe produkty dedykowane mężczyznom. Nadal największym powodzeniem cieszą się kremy do twarzy, ale w ostatnim czasie wiele marek wypuściło sera do twarzy dedykowane potrzebom męskiej skóry. Zainteresowanie kategorią kremów dla mężczyzn widzimy również w Super-Pharm. Artykuł o najlepszych kremach nawilżających dla mężczyzn jest od lat jednym z najczęściej czytanych na naszym blogu. Mężczyźni z większą troską dbają również o pielęgnację skóry głowy oraz brody. Warto zwrócić uwagę także na pewną niszą – coraz więcej mężczyzn poszukuje kosmetyków naturalnych przeznaczonych do męskiej skóry, a wśród generacji Z i milenialsów widać zainteresowanie produktami do makijażu dla mężczyzn. Według badania panowie w wieku 18-34 są otwarci na używanie kremów koloryzujących lub korektorów. 

Najmodniejsze kosmetyki dla mężczyzn:

Coraz więcej marek wprowadza do swojej oferty sera dla mężczyzn. Przykład? Nowe serum Power Age od L’Oréal Paris Men Expert, które zawiera dwie formy kwasu hialuronowego, dzięki czemu bardzo skutecznie nawilża skórę i spłyca zmarszczki. Dla najlepszych efektów należy stosować je w duecie z kremem z tej samej gamy. 

 1. BaByliss Powerglide
  maszynka do strzyżenia
  Cena od 139,99 zł Cena regularna 199,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 1. Vichy Dercos Przeciwłupieżowy
  szampon do włosów z łupieżem tłustym
  Cena od 64,99 zł Cena regularna 104,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 1. BaByliss Carbon Titanium
  maszynka do strzyżenia
  Cena od 195,99 zł Cena regularna 279,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 1. Tołpa Men
  krem do twarzy
  Cena od 22,99 zł Cena regularna 38,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 1. Vichy Homme Structure Force
  krem do twarzy
  Cena od 109,99 zł Cena regularna 139,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
Następny wpis
Najciekawsze nowości kosmetyczne marca 2023 Czytaj więcej