pielęgnacja od wewnątrz

SUPERTRENDY: pielęgnacja od środka

Kosmetyki to nie wszystko. O skórę, włosy i paznokcie warto zadbać też od środka. Sprawdź produkty, które będą wspierać ich kondycję. 

Piękna i świetlista skóra może być zasługą odpowiedniej pielęgnacji, ale na jej stan mają wpływ także inne czynniki. Zdrowa dieta, aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu czy brak stresu to tylko niektóre z nich. Podobnie jest z kondycją włosów. Ciekawe badanie przeprowadzono w Tajlandii. Okazuje się, że aż 85% badanych zauważyło, że stres odbija się na ich wyglądzie. Wyeliminować stres jest trudno, ale można wspomóc organizm od wewnątrz, aby zminimalizować negatywny wpływ złych nawyków na skórę i włosy. 

Ten artykuł jest częścią katalogu SUPERTRENDY by Super-Pharm, w którym znajdziesz 18 najważniejszych trendów na wisonę i lato. Katalog znajdziesz w naszych drogeriach stacjonarnych. Możesz obejrzeć go także w wersji elektronicznej TUTAJ.

OKIEM EKSPERTA

Odpowiednio dobrana suplementacja wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a także może wpłynąć na poprawę wyglądu skóry, włosów i paznokci. Warto podkreślić, że suplementy diety powinny być dobrane na podstawie badań laboratoryjnych i niedoborów, które zostały wykryte. Na pewno warto wprowadzić suplementację witaminy D. Większość z nas posiada również dietę ubogą w NNKT. Można wprowadzić suplementację tych kwasów w postaci np. oleju z wiesiołka czy ogórecznika. Kwasy omega-3 w nich zawarte będą wspierać regenerację skóry. Sprawdzą się u osób borykających się z problemem trądziku, ponieważ będą pozytywnie wpływać na skład i jakość sebum. Bezpośredni wpływ na kondycję skóry mają również przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za przyspieszone starzenie. Silne działanie antyoksydacyjne wykazują m.in. witaminy A, C i E, resweratrol, koenzym Q10 czy kwas alfa-liponowy.

-  Martyna Radziejewska, kosmetolog. 

Witaminy dla urody

Aby wspomóc dobrą kondycję włosów i skóry warto suplementować odpowiednie witaminy czy minerały. Korzystny wpływ na włosy będą mieć przede wszystkim: biotyna, inne witaminy z grupy B, żelazo czy cynk. Z kolei wspomagająco na kondycję skóry działają witaminy A, C, E, kwasy omega-3 czy kolagen. Łamliwe paznokcie z kolei odżywią m.in. cynk, miedź i krzem. 

Produkty wspomagające kondycję włosów, skóry i paznokci

 1. Colladrop Glow Kolagen Morski 5000 MG
  preparat wspierający kondycję skóry i stawów
  Cena od 109,99 zł
 1. Phyto Phytophanere Duo
  preparat na włosy i paznokcie
  Cena od 124,99 zł Cena regularna 158,99 zł
 1. Health Labs Care Glow Me
  preparat poprawiający kondycję skóry
  Cena od 143,99 zł Cena regularna 198,99 zł
 1. Aura Herbals Witamina A + E W Kroplach
  witaminy i minerały
  Cena od 19,90 zł
Następny wpis
SUPERTRENDY: zdrowa opalenizna, czyli stwórz opaleniznę w swojej łazience Czytaj więcej