szczoteczka soniczna do twarzy jak używać

Jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy?

Szczoteczka soniczna do twarzy to coraz popularniejszy gadżet pielęgnacyjny. Swój rosnący fenomen zawdzięcza efektom, które zapewnia przy systematycznym stosowaniu. W końcu kto z nas nie marzy o dobrze oczyszczonej skórze pełnej blasku? Sprawdźmy, jak prawidłowo używać szczoteczki sonicznej, aby móc się cieszyć najlepszymi efektami.

Odpowiednie oczyszczanie cery jest podstawą udanej pielęgnacji na każdym jej etapie. Oznacza to, że dopiero dobrze przygotowana skóra (np. poprzez zastosowanie peelingu klasycznego lub właśnie szczoteczki sonicznej) będzie gotowa na wchłonięcie kolejnych kosmetyków, takich jak serum do twarzy lub krem nawilżający, wraz z ich wszystkimi drogocennymi składnikami. Regularne i umiejętne stosowanie szczoteczki sonicznej to krok w stronę uzyskania jeszcze lepszych efektów pielęgnacji. Ale jak dokładnie działa szczoteczka soniczna?

RADA EKSPERTA

Jeśli planujesz zakup szczoteczki sonicznej do oczyszczania cery, musisz pamiętać o tym, że drgania i wypustki znacznie intensywniej działają na Twoją skórę niż mycie twarzy dłońmi. Dostosuj częstotliwość stosowania takich urządzeń do możliwości swojej cery. Użytkowanie szczoteczki sonicznej można potraktować jako formę peelingu, dlatego najlepiej nie stosować jej codziennie. Pamietaj - przy występujących zmianach zapalnych lub podrażnieniach skórnych zrezygnuj zupełnie z dodatkowych gadżetów

- radzi kosmetolog, Paulina Osiadły-Sroka. 

Jak działa szczoteczka soniczna?

Soniczna szczoteczka do twarzy posiada miękkie wypustki wykonane najczęściej z delikatnego silikonu, które, wspomagane nowoczesną technologią pulsacji, dogłębnie oczyszczają skórę. Intensywność pulsacji, a zatem i moc całego procesu oczyszczania, najczęściej można samodzielnie regulować przy pomocy sterowanego manualnie przycisku. Dzięki zastosowaniu pulsacji i odpowiedniego układu wypustek, szczoteczka soniczna oczyszcza skórę znacznie precyzyjniej niż zwykłe mycie dłońmi – nawet z użyciem najlepszych żelów i peelingów czyszczących. Co więcej, przy stosowaniu szczoteczki sonicznej takie kosmetyki są również niezbędne, dlatego nie musimy się martwić, że pójdą w odstawkę po zakupie nowego gadżetu pielęgnacyjnego. 

 1. Foreo Luna Play Plus Mint
  soniczna szczoteczka do twarzy
  Cena od 139,99 zł Cena regularna 199,99 zł
 2. Foreo Luna Play Plus Sunflower Yellow
  soniczna szczoteczka do twarzy
  Cena od 139,99 zł Cena regularna 199,99 zł
 3. Foreo Luna Play Plus Purple
  soniczna szczoteczka do twarzy
  Cena od 139,99 zł Cena regularna 199,99 zł

Szczoteczna soniczna do twarzy a typ cery

Szczoteczka soniczna do twarzy może być użytkowana przez posiadaczy każdego rodzaju cery. Choć osobom o cerze wrażliwej lub naczynkowej nierzadko wydaje się, że szczoteczka soniczna może być dla nich zbyt mało delikatna, to jednak wystarczy tylko dostosować jej moc, aby móc się cieszyć taką pielęgnacją, bez negatywnych efektów w postaci zwiększenia zaczerwienień lub pieczenia. Warto jednak pamiętać, aby delikatną skórę oczyszczać z użyciem szczoteczki sonicznej do twarzy rzadziej, np. raz w tygodniu. Równowaga w pielęgnacji i umiejętne dobranie jej do potrzeb swojej skóry jest zawsze najważniejsze!

Jak prawidłowo używać szczoteczki sonicznej?  

Szczoteczka soniczna do twarzy przed każdym użyciem (a także po każdym użyciu) powinna zostać dokładnie oczyszczona. Jej używanie powinniśmy rozpocząć od umycia swojej skóry. Na zwilżoną skórę nakładamy ulubiony żel pielęgnacyjny, który delikatnie rozprowadzamy kolistymi ruchami, a następnie robimy to samo już przy użyciu szczoteczki sonicznej. Oczyszczanie możemy zacząć od policzków, następnie przechodząc do strefy T – czoła, nosa i brody. Niektóre modele szczoteczek sonicznych do twarzy dają sygnał poprzez pulsowanie, że czas zmienić obszar oczyszczania. Cały rytuał trwa około minuty: tylko tyle wystarczy, by móc cieszyć się skórą pełną blasku.

WSKAZÓWKA

Szczoteczka soniczna głęboko oczyszcza skórę i stosowana zbyt często może uszkodzić płaszcz lipidowy skóry. Dlatego powinniśmy stosować ją nie częściej niż dwa, maksymalnie trzy razy w tygodniu.

Mycie twarzy szczoteczką soniczną - jaki żel wybrać?

Pielęgnacja oczyszczająca z zastosowaniem szczoteczki sonicznej do twarzy byłaby niekompletna bez odpowiedniego żelu. Do tego celu możemy wybrać swoje ulubione, sprawdzone kosmetyki lub te zalecane przez producentów poszczególnych urządzeń, z którymi są całkowicie kompatybilne. Ważne jest jednak, aby obserwować swoją skórę po oczyszczaniu z użyciem samodzielnie dobranego kosmetyku – czy nie jest nadmiernie zaczerwieniona lub podrażniona. Żele powinny być raczej delikatne i pozbawione silnie oczyszczających składników, ponieważ już sama szczoteczka soniczna do twarzy precyzyjnie usuwa martwy naskórek i wszelkie zanieczyszczenia. Najlepiej wybierać te z kategorii dermokosmetyków. 

 1. Avène Cleanance
  żel do twarzy
  Cena od 38,49 zł Cena regularna 54,99 zł
 2. Pharmaceris A Physiopuric-Gel
  żel do twarzy
  Cena od 32,79 zł Cena regularna 40,99 zł
 3. CeraVe Oczyszczający Żel do Mycia
  żel do mycia twarzy i ciała
  Cena od 46,99 zł Cena regularna 66,99 zł
 4. Iwostin Purritin
  żel do twarzy
  Cena od 41,99 zł Cena regularna 71,99 zł

Szczoteczka soniczna - jak ją myć?

Swoją szczoteczkę soniczną do twarzy należy regularnie czyścić po każdym użyciu i przed każdym ponownym użyciem. Myjemy ją przy użyciu żelu i wody pod kranem. Dobrze jest ją przechowywać w zamknięciu, kiedy tylko wyschnie, aby nie miała kontaktu z kurzem i wodą. Z kolei do transportowania urządzenia możemy wykorzystać szczelnie zamykane plastikowe pudełko – unikajmy umieszczania szczoteczki sonicznej luzem w kosmetyczce, razem z innymi przyborami i środkami czystości. Co więcej, przed każdym użyciem zawsze dokładnie sprawdzajmy, czy pomiędzy silikonowymi wypustkami nie utknęły włosy (w tym brwi i rzęsy) lub inne zanieczyszczenia. Doczyszczajmy również urządzenie z resztek wszelkich kosmetyków do mycia twarzy. Zadbana szczoteczka to zadbana cera!

Jak wybrać szczoteczkę soniczną? Czym się od siebie różnią?

Obecnie na rynku możemy natrafić na wiele różnych modeli szczoteczek sonicznych do twarzy od różnych producentów. Stale przybywa tego typu urządzeń, choć lista polecanych bestsellerów praktycznie się nie zmienia. Szczoteczki soniczne do twarzy różnią się od siebie zazwyczaj rodzajem użytego silikonu, rozmieszczeniem wypustek, technologią pulsacyjną i jej intensywnością, rodzajem sterowania i ładowania urządzenia oraz estetycznymi detalami, które nie wpływają na funkcjonalność. Mają też różne wielkości, które wpływają na poręczność i wygodę stosowania. Wybierając swoją szczoteczkę soniczną do twarzy, zwracajmy uwagę zwłaszcza na sposób ładowania urządzenia – niektóre z nich, niczym lampy LED, mają określoną żywotność i nie są wymienialne ani nie mają możliwości ładowania lub wymiany baterii. W takim przypadku zużytą szczoteczkę możemy jedynie wyrzucić.

Jedne z najpopularniejszych szczoteczek sonicznych do twarzy do te od szwedzkiego producenta – Foreo. W ofercie Foreo możemy znaleźć wiele różnych modeli takich urządzeń: różnią się od siebie nie tylko pod kątem wielkości i designu, lecz także sposobu ładowania i liczby stopni intensywności pulsacji. Szczoteczki Foreo charakteryzuje niezwykła skuteczność oraz łatwość czyszczenia. Swoją popularność zyskały dzięki efektom, które szybko są zauważalne. To zapewne efekt zastosowania nowoczesnej, opatentowanej przez markę technologii T-sonic. Najpopularniejsze szczoteczki soniczne do twarzy z asortymentu Foreo to z pewnością modele Luna mini, Luna Play i Luna Fofo. Niektóre z nich, jak np. Luna Fofo, pracują na postawie analizy skóry i stopnia jej nawilżenia, która dokonywana jest z poziomu aplikacji mobilnej. Brzmi ciekawie? Dowiedz się więcej, klikając produkty poniżej i sprawdzając ich opis!

 1. Foreo Luna Play Plus Midnight
  soniczna szczoteczka do twarzy
  Cena od 139,99 zł Cena regularna 199,99 zł
 2. Foreo Luna Play Plus Aquamarine
  soniczna szczoteczka do twarzy
  Cena od 139,99 zł Cena regularna 199,99 zł
Następny wpis
Nowość w Super-Pharm - karma dla psów i kotów Czytaj więcej