Marka: Altruist

Altruist – o marce

Założycielem marki Altruist jest Andrew Birnie. To brytyjski dermatolog i chirurg, który w codziennej pracy pomaga pacjentom walczącym z nowotworami skóry. Siedziba firmy znajduje się w angielskim mieście Canterbury. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją kosmetyków ochraniających przed szkodliwym działaniem promieniowania UVB i UVA.

Wszystkie kompozycje powstają pod okiem doświadczonych naukowców. Firma mocno angażuje się w działania edukujące na temat raka skóry. Okazuje się, że największe szanse na wystąpienie choroby mają osoby o jasnej karnacji, z osłabionym układem odpornościowym czy mające pieprzyki. Ekspozycja na słońce sprawia, że prawdopodobieństwo zachorowania rośnie.

Produkty marki Altruist

Produkty Altruist zawierają filtr SPF, czyli Sun Protection Factor. Im wyższa widnieje się przy nim liczba, tym lepiej chroni on przed promieniowaniem. W asortymencie marki znajdują się kosmetyki zarówno do twarzy, jak i całego ciała. Producentom zależy na tym, aby ludzie jak najchętniej stosowali ochronne kremy, więc starają się nadawać im maksymalnie niskie ceny.

SPF w produktach Altruist hamuje procesy starzenia i zabezpiecza produkcję kolagenu w skórze. Idea szlachetnego działania marki skupia się nie tylko na ochronie użytkowników, ale również planety. Opakowania wykonuje się z plastiku z recyklingu, a część pieniędzy z zysków przekazuje się na akcje charytatywne. W jakim stopniu kremy z poszczególnymi filtrami zatrzymują promieniowanie?

  • SPF 15 – 93% UVB;
  • SPF 30 – 96,7% UVB;
  • SPF 50 – 98,3% UVB.

Kremy marki Altruist

Bardzo wysoki poziom ochrony przed promieniowaniem zapewnia hipoalergiczny krem Altruist Sunscreen SPF50 do twarzy i ciała. Nadaje się do codziennego stosowania niezależnie od typu cery. Ma właściwości nawilżające i szybko się wchłania. Można go aplikować pod makijaż, ponieważ nie pozostawia lepkiego ani białego filmu. Jest wodoodporny i zawiera zarówno filtry chemiczne, jak i fizyczne. Jego aplikacja przynosi skórze ukojenie.

Krem ochronny Altruist Anti-Redness & Pigmentation SPF50 to nie tylko bariera przed promieniowaniem, ale i produkt poprawiający wygląd cery. Koryguje przebarwienia i nadaje się do skóry ze skłonnością do czerwienienia. Produkt ma zielony odcień, ale gdy wsmaruje się go w twarz, idealnie się w nią wtapia. Mogą go używać osoby z trądzikiem różowatym i innymi niedoskonałościami. Podobnie jak reszta asortymentu firmy jest to kompozycja nietestowana na zwierzętach.

Osoby z suchą skórą mogą sięgnąć po krem Altruist Dry Skin Repair. Zawiera on mocznik o stężeniu 10%, który bardzo mocno nawilża cerę. Dzięki bisabololowi działa przeciwzapalnie i redukuje uczucie swędzenia. To produkt silnie regenerujący uszkodzenia i zmiękczający. Mogą z niego korzystać nawet osoby z AZS czy łuszczycą. Wspomaga barierę ochronną i zabija grzyby oraz bakterie.

Spraye do opalania Altruist

Łatwym w aplikacji produktem jest spray do opalania Altruist Invisible Sunspray SPF50. Zawiera pantenol, dzięki czemu ma właściwości kojące i regenerujące. Doskonale chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania i jest wodoodporny. Bardzo szybko wchłania się w skórę i nie pozostawia białego filmu.

Do stosowania przez całą rodzinę powstał spray do opalania Altruist Family Sun SPF50, który można nakładać nawet na skórę kilkumiesięcznych dzieci. W składzie ma nawilżającą glicerynę i ochronną witaminę E. Daje uczucie ukojenia, chroni przed słońcem i niweluje uszkodzenia.

FAQ

Altruist SPF 50 – który wybrać?

Wybór kremu Altruist SPF50 zależy od tego, jakie działanie poza ochroną słoneczną chce się uzyskać. Dla osób oczekujących właściwości antyoksydacyjnych i regulacji ilości wydzielanego sebum poleca się wegański produkt Altruist Face Fluid Sunscreen SPF50 z niacynamidem.

Marka Altruist – czy jest dobra?

Marka Altruist tworzy przede wszystkim skuteczne produkty ochraniające przed szkodliwym promieniowaniem. Ponadto angażuje się w działania poszerzające wiedzę na temat raka skóry i zachęca do profilaktyki i dbania o siebie.

Altruist – gdzie kupić?

Produkty Altruist można kupić w drogeriach Super-Pharm. Funkcjonują one zarówno stacjonarnie, jak i online.