Marka: Babystart

O marce Babystart

Babystart jest polską marką zajmującą się produkcją preparatów i artykułów stworzonych z myślą o parach, które starają się o dziecko. Firma pozostaje częścią przedsiębiorstwa Medimes Polska.

Medimes specjalizuje się w dystrybucji suplementów diety oraz wyrobów farmaceutycznych na rynek polski i środkowoeuropejski. Marka rozpoczęła swoją działalność w 2012 roku, a jej misją jest dostarczanie sprawdzonych, certyfikowanych produktów wysokiej jakości.

Produkty marki Babystart

W asortymencie Babystart znajdują się suplementy diety oraz testy płodności dla osób, które planują dziecko. W ofercie dostępne są zarówno produkty dla kobiet, jak i mężczyzn.

Należy pamiętać, że żaden preparat nie jest zamiennikiem zróżnicowanej i odpowiednio dostosowanej diety. Przyjmowanie kapsułek Babystart najlepiej skonsultować ze specjalistą.

Preparaty wspomagające płodność Babystart

Portfolio produktów marki Babystart to przede wszystkim preparaty wspomagające płodność. W formule suplementu Babystart Fertilwoman Plus dla kobiet, które planują ciążę, zastosowano witaminy i minerały, w tym:

 • L-argininę – wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego. Przyczynia się m.in. do rozszerzenia naczyń krwionośnych.
 • Żelazo – składnik kluczowy do właściwego podziału komórkowego.
 • Jod – pierwiastek niezbędny do prawidłowego rozwoju płodu. Wspomaga także pracę tarczycy.
 • Magnez – wpływa na pracę serca i mięśni szkieletowych oraz pomaga zapobiegać powikłaniom ciążowym.
 • Kwas foliowy – niezbędny do właściwego rozwoju układu nerwowego płodu. Jego suplementacja jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników.
 • Witaminę D – ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego oraz rozwój układu kostno-szkieletowego.

Z kolei w kapsułkach wspomagających płodność Babystart dla mężczyzn zastosowano witaminy, minerały i aminokwasy takie jak:

 • selen;
 • cynk;
 • witaminy B6 i B12;
 • witaminy C i D.

Przyjmuje się je w celu wsparcia zdrowia reprodukcyjnego oraz funkcjonowania organizmu i ogólnego dobrego samopoczucia. W asortymencie Super-Pharm znajdują się suplementy w formie kapsułek Fertilman Plus i preparatu Fertilman, w którego składzie oprócz wyżej wymienionych można znaleźć m.in.:

 • koenzym Q10;
 • miedź;
 • witaminy A, C, D, E i B2.

Test płodności dla mężczyzn Babystart

Portfolio marki dopełnia test na płodność dla mężczyzn Babystart FertilCount II. Produkt pozwala na wstępną ocenę jakości nasienia, dzięki czemu może być przydatny w procesie wykrycia ewentualnej niepłodności. Jest to test kasetkowy o dokładności 97%.

FAQ

Babystart – co to za firma?

Babystart to marka specjalistycznych produktów dla par starających się o dziecko. Za dystrybucję artykułów oznaczonych jej szyldem jest odpowiedzialna polska firma Medimes.

Jak wykonać test na płodność Babystart?

Test płodności dla mężczyzn Babystart przeprowadza się dwukrotnie (oddzielne próbki nasienia). Odstęp pomiędzy testami powinien wynosić 3-7 dni. W celu badania należy pobrać próbkę spermy 3-7 dni od czasu ostatniego wytrysku. Następnie po 5 minutach nasienie umieszcza się razem z odczynnikiem w teście kasetkowym. Wstępnej oceny jakości nasienia dokonuje się zgodnie z załączoną przez producenta instrukcją.

Jak stosować preparaty Babystart?

Preparaty wspomagające płodność stosuje się zgodnie z dołączoną ulotką lub wskazaniami lekarza. Przykładowo w przypadku produktu Babystart Fertilwoman Plus dla kobiet sugerowana dawka to 2 tabletki brane dwa razy dziennie. Należy pamiętać, że żaden z suplementów nie jest zamiennikiem zróżnicowanej diety i nie może być w ten sposób traktowany.