Marka: BIC

BIC – o firmie

BIC to francuska firma, której założycielami byli Marcel Bich i Édouard Buffard. Jej siedziba znajduje się na przedmieściach Paryża, a początki działalności datuje się na lata 40. XX wieku. W Polsce funkcjonuje od 1994 roku. Początkowo właściciele przedsiębiorstwa zajmowali się produktami piśmienniczymi, w tym długopisami czy elementami do piór. Popularny do dziś model BIC Cristal zadebiutował w 1950 roku.

W latach 70. marka poszerzyła swój asortyment o zapalniczki i pierwszą maszynkę do golenia. W 2008 roku w niektórych krajach na świecie do sprzedaży wszedł nawet telefon komórkowy od przedsiębiorstwa. W Super-Pharm można kupić produkty do usuwania niechcianego owłosienia zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Firma oferuje sporo modeli o zróżnicowanej liczbie ostrzy czy designie.

Produkty marki BIC

Maszynki do golenia BIC sprzedaje się osobno oraz w zestawach. W niektórych wariantach można wymieniać same ostrza, więc wystarczy tylko raz kupić produkt, a następnie wymieniać zużyte części. Przykładem takiego rozwiązania są wkłady BIC Flex 5 Hybrid. To modele:

 

  • z ruchomymi nożykami;
  • paskiem nawilżającym z aloesu. 

 

Dopasowują się do kształtu twarzy, co zmniejsza szanse na podrażnienia i skaleczenia.

Maszynki do golenia BIC dla mężczyzn

Panowie mogą kupić w Super-Pharm maszynkę do golenia dla mężczyzn BIC Flex 3 Hybrid. Zestaw złożony jest:

 

  • z jednej rączki;
  • czterech zapasowych brzytew. 

 

Każdy z wkładów ma trzy ostrza, a główka porusza się z 30-stopniowym nachyleniem. Dzięki temu dokładnie przylega do twarzy.

 

Dla osób ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień powstała maszynka do golenia dla mężczyzn BIC Flex 3 Sensitive. Wyróżnia ją:

  • antypoślizgowy uchwyt zaprojektowany w taki sposób, aby idealnie leżał w dłoni;
  • ostrza, które poruszają się niezależnie od innych. 
  • pasek z aloesem i witaminą E – nawilża cerę i redukuje zaczerwienienia.

 

Maszynka do golenia dla mężczyzn BIC Flex 5 Hybrid zapewnia wyjątkową gładkość twarzy. Jej pięć ostrzy porusza się z 40-stopniowym nachyleniem. Na rączce znajduje się kulka stabilizująca, która sprawia, że narzędzie jest cięższe i lepiej dopasowuje się do ręki.

Maszynki do golenia BIC dla kobiet

Panie mogą liczyć na starannie zaprojektowane golarki o ciekawym designie. Przykładem jest maszynka do golenia dla kobiet BIC Lady Miss Soleil Colour Collection. W zestawie są cztery sztuki, z których każda ma inny kolor rączki ozdobionej kwiatami. Końcówki składają się z trzech ostrzy i nawilżającego paska z witaminą E.

 

Dla wrażliwych skór powstała maszynka do golenia dla kobiet BIC Soleil Sensitive. Jej główka porusza się z 30-stopniowym zakresem, więc dobrze dopasowuje się do różnych części ciała. Ten model to przykład proekologicznych działań marki, ponieważ rączka powstała w 90% z recyklingu, a opakowanie w 80%. Zestaw zawiera dwa wymienne wkłady.

FAQ

BIC – co to za firma?

BIC to francuska firma produkująca m.in. maszynki do golenia, artykuły piśmiennicze i zapalniczki. Powstała w 1945 roku, a w Polsce działa od połowy lat 90. XX wieku.

Produkty BIC – gdzie kupić?

Maszynki do golenia BIC można kupić w drogeriach Super-Pharm. Produkty dla kobiet i mężczyzn znajdują się zarówno w asortymencie stacjonarnym, jak i online.

Produkty BIC – który wybrać?

Spośród produktów BIC najlepiej wybrać ten najlepiej dopasowany do własnych potrzeb. Maszynki dzielą się na damskie i męskie, a do tego mają różną liczbę ostrzy. Im grubsze włosy, tym lepiej sprawdzą się szersze modele. Do skór wrażliwych najlepsze będą te z nawilżającymi paskami aloesowymi i witaminą E.