Marka: Blanx

Historia marki BlanX

BlanX rozpoczęło produkcję swoich past wybielających do codziennego użytku w 1993 roku. Włoska marka stawia na jakość swoich wyrobów, jednocześnie dbając o ich zgodność z ludzką mikrobiotą. Wszystko dzięki zastosowaniu naturalnych składników, a nie chemicznych, które działają wybielająco. Ledwie 10 lat od otwarcia biznesu pastom BlanX udało się trafić na półki wielu drogerii. Stały się one jednym z lepiej rozpoznawalnych produktów wybielających do zębów – najpierw we Włoszech, a później w całej Europie.

Sukces marki kryje się w wykorzystywanych substancjach aktywnych, które skutecznie działają przeciw gromadzeniu się płytki nazębnej ze względu na swoje właściwości bakteriostatyczne.

Produkty marki BlanX

Skład past do zębów BlanX oparty jest o wyciąg z naturalnego porostu islandzkiego. Ma on właściwości wybielające, oraz wspomagają krzemionkę o określonym kształcie ziarenek – delikatnie oczyszczają one zęby, nie uszkadzając szkliwa.

Do każdego opakowania dołączony jest BlanXometer, czyli miernik bieli zębów. Dzięki niemu można porównywać, jak zmienia się ich odcień wraz ze stosowaniem pasty.

Wybielające pasty do zębów marki BlanX

Pasty wybielające to najbardziej rozpoznawalny produkt włoskiego producenta. Poza właściwościami rozjaśniającymi, jakie posiada BlanX Whitening istnieje szereg produktów o dodatkowym działaniu. BlanX Coco White ma w składzie olej kokosowy, który ze względu na swoje właściwości detoksykujące świetnie radzi sobie ze stanami zapalnymi w jamie ustnej i wybiela zęby. Dzięki temu:

 • chronione są dziąsła podatne na podrażnienia;
 • detoksykacyjne właściwości oleju kokosowego niwelują ilość bakterii w jamie ustnej, zapewniając neutralny oddech;
 • uśmiech pozostaje biały i zdrowy.

BlanX Med Anty-Osad to specjalistyczna pasta do wybielania zębów. Przeznaczona jest dla osób zmagających się z trudnymi do usunięcia osadami. Produkt sprawdzi się przede wszystkim tym, którzy:

 • regularnie spożywają kawę;
 • palą;
 • często piją czerwone wino i napoje gazowane.

Naturalny wyciąg z porostu islandzkiego w połączeniu z mikroproszkiem z bambusa to nowatorska receptura BlanX, wspomagająca pozbywanie się płytki nazębnej i chroniąca przed osadzaniem się kamienia. Połączenie tych składników daje uczucie świeżości po umyciu zębów i zapewnia świeży, przyjemny oddech.

Pasty wybielające zęby łączą w sobie szereg substancji, dzięki czemu efekt jest długotrwały i skuteczny. Przykładem może być BlanX pasta z aktywnym węglem, która:

 • wybiela zęby;
 • oczyszcza szkliwo z osadów;
 • chroni zęby przed przebarwieniami, przywracając jednolity kolor;
 • zapobiega powstawaniu próchnicy.

Aktywny w węgiel w składzie w połączeniu z porostem islandzkim zapewnia długotrwałe uczucie świeżości, a także odpowiada za niwelowanie nieprzyjemnego zapachu z ust przez usuwanie namnażających się bakterii.

BlanX Nordic White to pasta przeznaczona do pielęgnacji o działaniu łagodząco-regenerujacym. W składzie poza porostami arktycznymi ma szereg wulkanicznych minerałów, które zapewniają wybielenie zębów. Aktywne składniki pasty to:

 • wyciąg z porostów islandzkich;
 • sole krzemionkowe i fluorowe.

Dzięki nim zęby pozostają głęboko oczyszczone i zauważalnie rozjaśnione.

Produkty do wybielania zębów marki BlanX

Codzienna pielęgnacja zębów, mająca na celu dbanie o ich stan i wybielenie szkliwa, może być wspierana przez dodatkowe produkty, które potęgują efekt rozjaśnienia zębów. Można to osiągnąć na różne sposoby. Jedną z metod jest Blanx White Shock Intensywny System Wybielający + Blanx Led Bite. Produkt składa się ze specjalnej pasty i urządzenia naświetlającego. Aby zauważyć efekty, należy trzymać się określonych zaleceń:

 • Używać produktu Intensive Whitening Treatment, dołączonego do zestawu, trzy razy dziennie.
 • Po każdym szczotkowaniu naświetlać zęby BlanX Led Bite, umieszczając urządzenie w ustach. Powinno to trwać przynajmniej minutę.
 • Dla intensywniejszego efektu lampę można stosować dodatkowo przez dziesięć minut minimum raz w tygodniu.

BlanX Glam White to 6-dniowa kuracja, która przeznaczona jest dla wszystkich, którzy marzą o białym, zdrowym uśmiechu. Specjalne serum wybielające jest nakładane na nakładki termokurczliwe, dostosowujące się do szczęki. Połączenie działania cząsteczek wybielających PAPA z porostem arktycznym zapewniają olśniewający efekt, widoczny już w trakcie stosowania terapii.

FAQ

BlanX – gdzie kupić?

Produkty BlanX dostępne są w Super-Pharm. Pasty można otrzymać zarówno wykonując zakupy stacjonarnie, jak i online.

Jakie produkty ma w ofercie marka BlanX?

Produkty marki BlanX to m.in. wybielające pasty do zębów, płyny do płukania jamy ustnej oraz zestawy przeznaczone do wybielania zębów w formie dodatkowej kuracji.

Pasta BlanX – jak używać?

Pastę do zębów BlanX zaleca się używać 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Niewielką ilość produktu należy wycisnąć na szczoteczkę, a następnie przez około 3 minuty szczotkować zęby.

Kuracje wybielające BlanX – jak używać?

Kuracje wybielające BlanX należy używać zgodnie z podaną na ich opakowaniu instrukcją. Terapia wybielająca z lampą BlanX Led Bite przeznaczona jest do długotrwałego stosowania. Z kolei kuracja Glam White to proces 6-dniowy.

Jaka pasta BlanX jest najlepsza?

Pasty BlanX, poza wybielaniem, działają kompleksowo, np. oczyszczają zęby z kamienia nazębnego lub pielęgnują nadwrażliwe dziąsła. Z tego względu najlepiej wybrać produkt odpowiadający konkretnym potrzebom. Jedną z popularniejszych i skuteczniejszych past do wybielania zębów jest BlanX Whitening. Dodatkowo wzmacnia ona szkliwo i ogranicza namnażanie się bakterii w jamie ustnej.