Marka: Carmex

Jak powstała marka Carmex?

Carmex to amerykańska marka stworzona w 1937 roku, która zajmuje się produkcją znanych na całym świecie balsamów do ust. Jej twórcą jest Alfred G. Woelbing, przedsiębiorca, który opracował pierwsze receptury swoich kosmetyków we własnym domu. Jego celem było stworzenie produktu do pielęgnacji ust, który nawilżał, odżywiał oraz stanowił ochronę przed przesuszeniami, spierzchnięciami i innymi efektami długotrwałego przebywania na wietrze.

Carmex dostarcza obecnie asortyment przeznaczony do pielęgnacji ust do ponad 60 krajów na całym świecie. W ofercie znajdują się m.in. produkty lecznicze oraz całkowicie naturalne.

Kto założył markę Carmex?

Twórcą Carmex jest Alfred G. Woelbing pochodzący z Rubicon w stanie Wisconsin, urodzony w 1901 roku. Stworzył balsamy do ust Carmex w 1937 roku, zaczynając od sprzedaży produktów wprost z bagażnika swojego samochodu. Dziś jego artykuły pielęgnacyjne są sprzedawane na całym świecie, a siedziba główna firmy znajduje się we Franklin w stanie Wisconsin.

Woelbing, oprócz kosmetyków Carmex, wynalazł takie produkty jak środek do polerowania srebra „Maid of Honor” i płyn do zapalniczek „Blue Flame”.

Historia marki Carmex

Wszystko zaczęło się od Alfreda Woelbinga, uznanego dzisiaj wynalazcy, którego celem było stworzenie przystępnego dla wszystkich produktu pielęgnacyjnego, jakim jest balsam do ust. Autor rozpoczął swoją działalność od ręcznego wyrabiania Carmex, który umieszczał w słynnych już, klasycznych żółtych słoiczkach (takich jak w Carmex Watermelon) znalezionych na terenie własnej kuchni. Sprzedawał je w sposób staromodny, odwiedzając po kolei wszystkie okoliczne apteki i prezentując swoje dzieło.

Woelbing osiągnął początkowo duży sukces, którego tempo spowolniła druga wojna światowa. Wpłynęła ona na sprzedaż kosmetyków Carmex ze względu na to, że główny środek używany do produkcji Carmex Classic, lanolina, był niezbędny armii. Jej przedstawiciele potrzebowali substancji, aby smarować sprzęt wojskowy, tym samym zapobiegając powstawaniu rdzy.

Na szczęście, dzięki poczcie pantoflowej, produkty Carmex zyskały uznanie wśród społeczności, a zapotrzebowanie na produkt po wojnie stało się zbyt duże, aby prowadzić jego produkcję dalej z kuchni Woelbinga. Z tego względu Carmex w 1957 przeniósł się do Wauwatosa na przedmieścia West Milwaukee.

Istotne zmiany w historii Carmex

Lata 70. były ostatnią dekadą ręcznego nalewania balsamów do ust Carmex. Ze względu na stale rosnącą produkcję, Carma Labs przerosło swój zakład w Wauwatosa i było zmuszone przenieść się do obecnej lokalizacji fabryki we Franklin, gdzie wprowadzono mechaniczne odlewanie.

Następnym kamieniem milowym w historii Carmex stało się wprowadzenie w latach 80. nowego opakowania, pierwszej wyciskanej tubki, jak w np. Carmex Strawberry. To ułatwiło klientom wygodne aplikowanie produktu, do którego nie trzeba było brudzić własnych rąk, a tym samym zanieczyszczać znajdującej się w słoiku substancji.

Carmex szczyt popularności osiągnęło w latach 90. Wtedy, według ankiety przeprowadzanej przez magazyn Pharmacy Times, od 1999 roku farmaceuci plasowali  Carmex na pierwszym miejscu wśród polecanych bez recepty marek balsamów do ust.

Produkty marki Carmex

Produkty Carmex to przede wszystkim produkty przeznaczone do pielęgnacji ust o różnych smakach oraz rodzajach zapachowych. W ofercie producenta znaleźć można:

  • sztyfty;
  • słoiczki;
  • tubki do wyciskania.

W składzie balsamów znajdują się przede wszystkim substancje pochodzenia naturalnego, takie jak:

  • masło kakaowe;
  • wosk pszczeli;
  • lanolina.

Dostępne są różne linie produktów, m.in.: „Classic”, „Naturally” oraz owocowe.

Na szczególną uwagę zasługuje linia „Naturally” – ponad 93% składników użytych do produkcji są pochodzenia naturalnego, co odzwierciedla się na etykiecie m.in. Carmex Naturally Berry

Kosmetyki do ust Carmex

Kosmetyki do ust Carmex są jednymi z najbardziej popularnych produktów w branży pielęgnacyjnej. Oferują one szeroką gamę formuł spełniających różne potrzeby, w tym:

  • nawilżacze, 
  • balsamy,
  • maści 
  • preparaty chroniące usta.

Unikalna mieszanka naturalnych olejków, emolientów i wosków tworzy barierę, która zatrzymuje wilgoć i pomaga chronić usta przed szkodliwym wpływem środowiska. Niektóre formuły zawierają również mentol dla uczucia chłodzenia i kamforę, aby ukoić suche lub spierzchnięte wargi.

Pomadki Carmex są dostępne w różnych smakach i kolorach, co pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych preferencji. 

Carmex to nie tylko produkt w przystępnej cenie, który łatwo znaleźć w sklepach na terenie całego kraju, ale także wysoce skuteczny w utrzymaniu miękkich, nawilżonych i zdrowych ust przez cały dzień!

FAQ

Carmex – gdzie kupić?

Pomadki do ust Carmex dostępne są w sklepach stacjonarnych oraz internetowej drogerii Super-Pharm.

W ofercie znajdują się m.in.: balsamy do ust w sztyfcie, słoikach oraz tubkach.

Dostępność wybranych pomadek Carmex można sprawdzić za pomocą strony internetowej drogerii Super-Pharm w zakładce „Sprawdź dostępność w sklepach”.

Co to Carmex?

Carmex to marka balsamów do ust, której właścicielem jest Carma Laboratories, Inc. Produkty kosmetyczne dostępne są w słoikach, sztyftach i pojemnikach do wyciskania.

Czy Carmex ma dobry skład?

Tak, Carmex ma dobry skład. Pomadki oraz balsamy mają w swoim składzie m.in. masło shea, wosk pszczeli, miód, witaminy A, E i C oraz oleje roślinne.