Marka: Carolina Herrera

Carolina Herrera: perfumy i świat marki

Carolina Herrera urodziła się w Wenezueli w 1939 roku. Jest córką pilota samolotów i pracownicy fabryki. Własny dom mody założyła w 1980 roku, będąc już po 40-tce i w tym samym roku przeprowadziła się do Nowego Jorku. W 1970 i 1980 roku została ogłoszona najlepiej ubraną kobietą świata. Charakterystycznym wyróżnikiem jej stylu jest starannie wyprasowana biała koszula i zamaszysta spódnica. A jak pachną Carolina Herrera perfumy?

Carolina Herrera: perfumy damskie

Pierwszy zapach projektantka zaproponowała po 8 latach od założenia swojej marki. Była to Carolina Herrera by Carolina Herrera z dominującą tuberozą, jaśminem, cywetem oraz morelą i ylang-ylang w składzie. Zapach ten w pełni obrazował bogatą, strojną i wyrazistą końcówkę lat 80. w modzie.

Dziś polecamy inne, znacznie bardziej „przyjazne” i łatwiejsze do uniesienia Carolina Herrera perfumy damskie. Wśród nich np. wymienić można słynnego bucika Good Girl z ziarnami kakao, bobem tonka, który daje wrażenie wanilii oraz tuberozą, kwiatem wykorzystanym w debiutanckim zapachu marki. Wśród nut znajduje się też migdał oraz praliny. Jest to zapach typu gourmand z kwiatowymi akcentami.

Carolina Herrera: perfumy męskie – jakich aromatów się spodziewać?

Perfumy męskie od Caroliny Herrery – co możesz znaleźć na półkach drogerii Super-Pharm i w sklepie online? Do ciekawych i popularnych aromatów należy m.in. Carolina Herrera perfumy męskie CH Men Prive. W tym czarnym, niezwykle eleganckim flakonie ze złotymi detalami, który przypomina stylową zapalniczkę znajdziemy nuty aromatyczno-słodko-skórzane. Zamsz łączy się tu z fasolką tonka, lawendą, szałwią oraz bogatą w nuty whisky, która dodaje kompozycji szlachetności.

Carolina Herrera perfumy 212 – idealny dodatek do białej koszuli

Biała koszula potrzebuje zapachu, który podkreśli jej świeżość i profesjonalny wygląd. Z myślą o tym, zainspirowana bielą, projektantka w 1997 roku przygotowała premierę Carolina Herrera perfumy 212. Futurystyczny flakon nijak nie kojarzy się jego zawartością. Można by się było po butelce spodziewać eksperymentów w łączeniu nut, tymczasem zapach ten jest olfaktorycznym odwzorowaniem wielkiego bukietu białych kwiatów.

Carolina Herrera perfumy 212 obrazują kilka odcieni i charakterów bieli. Tuż po aplikacji pojawia się piżmo w połączeniu z zielonym kwiatem kaktusa. To biel dystansująca i biznesowa. W dalszej fazie zapachu pojawia się zmysłowa lilia, pasująca do wolnego popołudnia lub wieczornej randki, która z czasem miesza się z mydlanym piżmem, przygotowując do zdrowego i niewinnego snu.

Sprawdź perfumy damskie i męskie tej oraz innych marek w Super-Pharm i przetestuj je najlepiej na własnej skórze lub bawełnianym waciku (jest on lepszym nośnikiem dla zapachu niż „płaski” papierowy blotter, który często sam w sobie pachnie i może zafałszowywać zapach.