Marka: CHICCO

O marce Chicco

Chicco to włoska marka, należąca do globalnej korporacji Artsana Group, właściciela wielu wiodących brandów parentingowych. Została założona w 1958 roku przez producenta sprzętu farmaceutycznego Pietra Catellego, który chciał w ten sposób uczcić narodziny swojego syna Enrico, pieszczotliwie nazywanego “Chicco”. Catelli, świadomy wyzwań, jakie niesie ze sobą wychowanie potomstwa, postanowił rozszerzyć działalność o produkty adresowane głównie do dzieci i ich rodziców. Chicco specjalizuje się w produkcji dziecięcej odzieży oraz akcesoriów, takich jak wózki, przybory toaletowe, jedzenie i zabawki. Produkty marki tworzone są z myślą o bezpieczeństwie i spełnieniu potrzeb zarówno dziecka, jak i rodziców, a innowacyjne rozwiązania wprowadzane przez markę mają na celu ułatwienie codziennej pielęgnacji malucha. Szeroki asortyment funkcjonalnych i doskonale wykonanych akcesoriów jest nieodzownym elementem wyprawki dla każdego niemowlęcia.

Obecnie Chicco działa w ponad 120 krajach na całym świecie, dostarczając dzieciom i ich rodzicom produkty najwyższej jakości, mające poprawić komfort ich życia. Chicco snuje również plany na przyszłość - w Centrum Badawczym Chicco lekarze pediatrzy, położne, specjaliści od sprzętu medycznego i - co najważniejsze - dzieci i ich rodzice pracują nad nowymi rozwiązaniami, idealnie trafiającym w potrzeby klientów marki oraz bezpiecznymi dla środowiska.

Chicco - wszystko dla dziecka 

W ofercie Chicco znajdują się praktycznie wszystkie produkty, jakich mogą potrzebować dzieci w każdym stadium rozwoju. Bardzo popularne wśród klientów są niezwykle poręczne i łatwe w transporcie łóżeczka turystyczne Good Night, a także dostawki do łóżek Next2Me Dream z regulacją wysokości. O wygodę i bezpieczeństwo twojego dziecka zadbają wielofunkcyjne wózki z serii Mysa i foteliki samochodowe MySeat z systemem Isofix i pozycjonerem pasów.

Ważne miejsce wśród produktów marki zajmują delikatne kosmetyki bez dodatku parabenów, alkoholu i barwników, zaprojektowane specjalnie dla niemowląt i dzieci. Są to zarówno lekkie, odżywcze oliwki i kremy ochronne, jak również balsamy przeznaczone do zadań specjalnych, jak np. pielęgnacji okolic pieluszkowych. Bardzo popularnymi produktami, zwłaszcza w sezonie letnim, są preparaty odstraszające komary i kleszcze oraz łagodzące ukąszenia tych i innych owadów. Wszystkie formuły kosmetyków zostały specjalnie opracowane z myślą o potrzebach delikatnej, wrażliwej skóry niemowląt i dzieci i są w większości oparte na składnikach naturalnych.

Obszerną kategorię w portfolio Chicco zajmują zabawki, które nie tylko sprawią dziecku prawdziwą radość, ale również stymulują jego rozwój. Idealnym pomysłem na prezent są produkty z serii First Dreams, które mogą towarzyszyć maluchowi już od pierwszych dni życia, tworząc relaksującą, magiczną atmosferę podczas zasypiania. W ofercie nie mogło również zabraknąć kochanych przez dzieci przytulanek, mat edukacyjnych, karuzel do łóżeczka i zabawek sensorycznych. 

Chicco pamięta również o mamach karmiących - w asortymencie marki znajdują się nowoczesne laktatory elektryczne i ręczne, również w formie podróżnej, a także wkładki laktacyjne i poduszki do karmienia. Butelki do karmienia o różnym przepływie sprawdzą się w przypadku każdego malucha, a gotowe zestawy dla noworodka, zawierające butelkę i smoczek będą idealnym prezentem dla świeżo upieczonych rodziców.