Marka: COLLAFLEX

Collaflex – o marce

Collaflex to marka preparatów i suplementów diety, które mogą wpływać korzystnie na kondycję stawów. W jej portfolio znajdują się m.in. kapsułki, preparaty w formie płynu oraz wyroby medyczne w postaci ampułkostrzykawek.

Marka należy do polskiej firmy Oleofarm, czyli znanego producenta suplementów diety oraz olejów zimnotłoczonych. Przedsiębiorstwo działa na rynku już od ponad 20 lat, a jego siedziba mieści się we Wrocławiu.

Produkty marki Collaflex

W portfolio marki Collaflex znajdują się suplementy diety wspierające pracę stawów. Są to kapsułki oraz preparaty w formie płynu, które klienci kupią w drogeriach Super-Pharm. Kluczowym składnikiem aktywnym suplementów diety Collaflex jest kolagen typu I oraz II.

Kolagen to białko występujące naturalnie w organizmach zwierzęcych, w tym w organizmie człowieka. Stanowi składnik budulcowy komórek, wobec czego jest niezbędny m.in. do utrzymania zdrowej, elastycznej skóry oraz prawidłowego funkcjonowania stawów i kości.

Przyjmowanie preparatów z kolagenem jest sposobem na uzupełnienie niedoborów tego składnika. Należy jednak pamiętać, że żaden suplement nie zastąpi odpowiednio dostosowanej diety i nie może być traktowany jako jej substytut.

Suplementy diety na stawy marki Collaflex

W asortymencie drogerii można znaleźć flagowy produkt marki, czyli preparat na stawy Collaflex w kapsułkach. Stanowi on połączenie trzech nadrzędnych substancji aktywnych:

  • kolagenu typu II – będącego głównym składnikiem budulcowym ścięgien oraz chrząstki stawowej;
  • kwasu hialuronowego – o właściwościach wiązania cząsteczek wody i pomagającego utrzymać właściwy poziom nawilżenia i sprężystości tkanki łącznej, przyczyniając się do zachowania odpowiedniej ruchomości stawów;
  • siarczanu chondroityny – tworzącego macierz tkanki chrzęstnej oraz biorącego udział w syntezie jej nowych struktur.

Oprócz tego na suplement diety składa się witamina C.

W ofercie drogerii nie zabrakło również preparatu polecanego w szczególności osobom aktywnym fizycznie. Skład kapsułek Collaflex Sport został opracowany w taki sposób, aby wpływać pozytywnie na kondycję chrząstki stawowej, ścięgien oraz więzadeł. Oprócz kolagenu typu II oraz witaminy C w jego formule można znaleźć: kolagen typu I i mangan.

Portfolio marki dopełnia suplement diety w płynie. Preparat na stawy Collaflex Shot to połączenie kompleksu Collatrin® (kwas hialuronowy, kolagen typu II, siarczan chondroityny) oraz kolagenu typu I w hydrolizowanej formie. W składzie suplementu diety znajdują się również:

  • witamina C – biorąca udział w procesie produkcji kolagenu;
  • witamina D – niezbędna do utrzymania dobrej kondycji mięśni oraz kości;
  • mangan – mający wpływ na kondycję kości oraz tworzenie tkanek łącznych;
  • miedź – wykazująca wpływ na stan tkanek łącznych.

FAQ

Jak stosować Collaflex?

Suplement diety Collaflex należy stosować zgodnie ze wskazaniami zawartymi w ulotce. Producent sugeruje przyjmowanie 1 kapsułki dwa razy dziennie (osoby dorosłe).

Jak długo stosować Collaflex?

Producent nie określił maksymalnego czasu stosowania suplementu diety Collaflex. Należy pamiętać, że podczas kuracji wskazana jest systematyczność.

Collaflex – gdzie kupić?

Preparaty na stawy marki Collaflex można kupić w Super-Pharm. Poszczególne produkty są dostępne online oraz w sklepach stacjonarnych. Przed wizytą w drogerii najlepiej sprawdzić dostępność wybranego suplementu za pośrednictwem strony internetowej.