Marka: Dax Sun

Dax Sun – o marce

Dax Sun jest renomowaną firmą w dziedzinie kosmetyków przeciwsłonecznych, należącą do Dax Cosmetics. To polska marka specjalizująca się w zakresie ochrony skóry przed promieniowaniem UV – dzięki trzydziestoletniemu doświadczeniu w tworzeniu bezpiecznych artykułów pielęgnacyjnych zdobyła zaufanie licznych konsumentów, a sukces zawdzięcza połączeniu wysokiej jakości i przystępnych, niskich cen.

Dax Sun zapewnia bogatą ofertę dla rodzin z dziećmi – dużą jej część stanowią preparaty ochronne przetestowane klinicznie przez pediatrów z renomowanego Instytutu Matki i Dziecka. Dla osób ze skórą wrażliwą i naczynkową firma opracowała innowacyjną linię kosmetyków hipoalergicznych, bazujących na delikatnym, botanicznym mleczku. Wszystkie produkty Dax Sun zostały poddane badaniom dermatologicznym i są w pełni zgodne z zaleceniami Komisji Europejskiej.

Produkty Dax Sun

Ofertę Dax Sun stanowią przede wszystkim:

  • spraye, mleczka i emulsje do opalania;
  • kremy ochronne z filtrem;
  • przyspieszacze opalania;
  • balsamy i pianki brązujące.

Wszystkie kosmetyki przeciwsłoneczne Dax Sun cechują się podwyższoną wodoodpornością oraz zawartością fotostabilnych filtrów, które chronią skutecznie skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, promieniowaniem podczerwonym (IR) i widzialnym HEV – nie tylko skutecznie zapobiegają występowaniu oparzeń słonecznych, pojawianiu się przebarwień i przyspieszonemu fotostarzeniu się naskórka, ale także zawierają składniki pielęgnujące, które łagodzą negatywne skutki wpływu słońca na skórę.

Spraye, mleczka i emulsje do opalania Dax Sun

Mleczka to najpopularniejsze formy kosmetyków przeznaczonych do opalania. Mają postać kremu o lekkiej konsystencji, która łatwo rozprowadza się na ciele. Są odpowiednie dla różnych typów skóry i pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia naskórka podczas długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne. Mleczko do opalania Dax Sun Urban Adapt SPF30 zostało wzbogacone o adaptogen AMLA – działa on jak naturalny antyoksydant, który zapewnia ochronę przed wpływem wolnych rodników, będących jedną z głównych przyczyn nadmiernego przyśpieszenia procesu starzenia się skóry. 

Spraye umożliwiają równomierne rozpylanie produktu na skórę, dzięki czemu są wygodniejsze w użyciu. Podobnie jak mleczka są lekkie i szybko się wchłaniają, co ułatwia stosowanie ich na większych, trudno dostępnych miejscach, takich jak plecy. Spray do opalania Dax Sun Active SPF30 zapewnia optymalną ochronę przed wiatrem, słońcem i wodą, a ponadto zawiera kompleks witamin E i C oraz ekstrakt z jaśminu, które razem działają zbawiennie na zmęczony, przesuszony naskórek.

Emulsje zapewniają największą ochronę; są gęste i bardziej skoncentrowane, ponadto trwalsze. Używanie ich poleca się w szczególności osobom, których skóra jest bardziej wymagająca, sucha lub wrażliwa. Emulsja do opalania Dax Sun Mini Travel SPF30 wchłania się szybko, nie pozostawia lepkich pozostałości i można używać jej nawet jako bazy pod makijaż zamiast podkładu.

W sprzedaży Dax Sun znajdują się także produkty tej kategorii zapewniające większą ochronę przeciwsłoneczną, m.in. emulsja do opalania Dax Sun Mini Travel SPF50+ i spray do opalania Dax Sun Active SPF50.

Kremy ochronne z filtrem Dax Sun

Kremy ochronne to kosmetyki, które służą przede wszystkim do ochrony skóry twarzy, a nie całego ciała (chociaż można użyć ich również w ten sposób). Ich główną zaletę stanowi fakt, że lepiej się wchłaniają i nie obciążają cery, dzięki czemu nie zwiększają prawdopodobieństwa na pojawienie się nowych wyprysków lub zwiększenie łojotoku.

Eksperci zalecają, aby nosić je każdego dnia, niezależnie od pory roku; promieniowanie słoneczne może wpływać negatywnie na cerę nawet zimą, zwłaszcza w sytuacjach, gdy np. praca wymaga siedzenia blisko okna, które działa jak soczewka. W tym celu nadadzą się produkty takie jak krem ochronny z filtrem Dax Sung Aging-Protect SPF50+ i krem ochronny do twarzy Dax Sun Active SPF30.

Starzenie się skóry to proces, którego nie da się uniknąć, ale da się spowolnić. Zasada ta sprawdza się szczególnie skutecznie w przypadku, gdy jest wykorzystywana już od wczesnych lat życia. Krem ochronny z filtrem dla dzieci Dax Kids SPF50+ to produkt przystosowany dla najmłodszych i ich wymagających cer – intensywna zabawa w słońcu powinna być bezpieczna.

Przyspieszacze opalania Dax Sun

Przyspieszacze do opalania zawierają składniki nawilżające i pielęgnujące skórę takie jak oleje, masła i witaminy. Pomagają one utrzymać odpowiednią ilość wody w naskórku i zapobiegać jej nadmiernemu wysuszeniu, które powoduje intensywne opalanie się. Nie zawierają filtrów UV i nie chronią skóry przed szkodliwym promieniowaniem – ważne jest, aby zastosować wraz z nimi kremy z filtrem przeciwsłonecznym o odpowiednim współczynniku ochrony (SPF), aby chronić skórę przed wystąpieniem poparzeń słonecznych.

Karmel i olej buriti (bogaty w duże ilości beta-karotenu), czyli dwa główne składniki aktywne, które znajdują się w przyspieszaczu do opalania Dax Sun Turbo Gold to substancje, które usprawniają proces brązowienia się skóry. Ponadto poprawiają jej koloryt i ogólny wygląd, a nawet poprawiają jej miękkość.

W ofercie Dax Sun znajdują się także inne produkty, które pomagają w zdobyciu wymarzonej opalenizny w krótszym czasie.

FAQ

Gdzie kupię produkty Dax Sun?

Spraye, mleczka, emulsje, przyspieszacze do opalania i kremy ochronne z filtrem Dax Sun są możliwe do kupienia w drogerii Super-Pharm. Dostępność poszczególnych produktów w sklepach stacjonarnych i internetowych należy sprawdzić za pomocą witryny sieciowej sklepu.

Jak działają krople do opalania Dax Sun?

Kropelki brązujące Dax Sun Bora Bora (dostępne w sprzedaży Super-Pharm) należy dodać do ulubionego kremu lub balsamu, a następnie nałożyć go na skórę i równomiernie wmasować.

Dax Sun – co to za marka?

Dax Sun to polska marka, która zajmuje się produkcją kosmetyków i akcesoriów przeznaczonych do ochrony przed promieniami słonecznymi oraz przyspieszania procesu opalania. 

Jak dobrać odcień samoopalacza Dax Sun?

Aby dobrać odcień samoopalacza, należy postępować zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na etykiecie produktu; zazwyczaj produkty dzielą się na dwie kategorie: do cery jasnej i do cery ciemniejszej – należy sprawdzić, który z nich będzie zbliżony wizualnie do skóry osoby wybierającej kosmetyk.