Marka: Der Waschkonig

Jak powstała marka Der Waschkönig?

Marka Der Waschkönig należy do Clovin Germany, właściciela jeszcze 9 innych marek, takich jak WC Meister, Herr Klee, czy Glanz Meister. Dzięki wysokiej jakości i skuteczności, produkty Der Waschkönig należą do liderów na rynku niemieckim, zajmującym się produkcją:

 • detergentów;
 • środków do impregnacji i czyszczenia;
 • odplamiaczy;
 • środków czyszczących i odkamieniających pralki.

Misją Der Waschkönig jest stworzenie alternatywy dla najbardziej uznanych marek środków piorących, ale przy jednoczesnym zachowaniu niskiej ceny, aby produkty były dostępne dla jak największej grupy konsumentów. Znajdujące się w ofercie proszki, takie jak proszek do prania Der Waschkönig Universal, są wydajne i skuteczne – koszt jednego prania przy użyciu produktów Der Waschkönig jest zazwyczaj znacznie mniejszy niż w przypadku użycia środków od innych producentów.

Obecnie Der Waschkönig działa na terenie całej Europy, spełnia wymagania klientów z różnych branż (gastronomia, przemysł spożywczy, medyczny, hotelarski) i jest symbolem innowacyjności oraz profesjonalizmu w dziedzinie chemii przemysłowej.

Historia marki Der Waschkönig

Clovin S.A. to polska firma założona w 1995. W początkowych latach zajmowała się produkcją profesjonalnych środków piorących, spełniających wymagania szpitali, hoteli, a nawet pralni wodnych. Z biegiem czasu, wraz z rosnącą popularnością, przedstawiciele Clovin S.A. zdecydowali się poszerzyć ofertę również o produkty dla konsumentów, którzy potrzebowali skutecznych proszków w swoich gospodarstwach domowych.

W 25 latach swojej działalności firma Clovin S.A. osiągnęła duży sukces, co pozwoliło jej stworzyć nowe, pomniejsze grupy, działające poza terenem Polski, m.in.:

 • Clovin Baltic;
 • Clovin Germany;
 • Clovin Ukraine.

Każda ze spółek wchodzących w skład Clovin Group ma pod skrzydłami swoje własne marki, za które jest odpowiedzialna. W ten sposób na polskim rynku pojawiła się marka Der Waschkönig należąca do Clovin Germany.

Produkty marki Der Waschkönig

W ofercie Der Waschkönig znajdują się przede wszystkim tanie, ale skuteczne środki piorące, nadające się do prania odzieży kolorowej, białej i czarnej. Produkty dostępne są w różnych wariantach, w tym:

 • w płynie;
 • w proszku;
 • w kapsułkach;
 • w tabletkach.

To umożliwia klientom wybór i pozwala dopasować środek do swoich preferencji oraz wymagań posiadanej pralki lub innego urządzenia czyszczącego. 

Der Waschkönig zapewnia także detergenty ekologiczne i hipoalergiczne, które są odpowiednie dla osób z wrażliwą skórą czy alergików, np. żel do prania dla dzieci Der Waschkönig Psi Patrol Sensitive.

Proszki do prania Der Waschkönig

Der Waschkönig to seria proszków do prania, które wyróżniają się wydajnością oraz wszechstronnością. Opakowanie o wadze 6,5 kg proszku do prania Der Waschkönig Color pozwala na wykonanie aż 100 prań!

Detergenty w proszku Der Waschkönig są przeznaczone dla różnych tkanin i kolorów, dzięki czemu można je stosować praktycznie z każdym rodzajem ubrań. Nadają się do prania w temperaturze od 30°C do 60°C, co pozwala na stosowanie ich zarówno podczas czyszczenia delikatnych tkanin, jak i przy wywabianiu najbardziej uporczywych plam.

Żele do prania Der Waschkönig 

Formuła żeli do prania Der Waschkönig została opracowana z myślą o ochronie tkanin i zapobieganiu ich uszkodzeniom, a przy tym zapewnieniu skutecznego czyszczenia. 

Detergenty te zmiękczają ubrania, podnosząc komfort ich użytkowania, a nawet chronią strukturę materiału, dzięki czemu odzież wygląda lepiej. Są dostępne w różnych wariantach i można stosować je podczas prania w niskiej temperaturze, nawet 20°C.

Najpopularniejszy żel do prania Der Waschkönig Universal nadaje się do stosowania z kolorowymi tkaninami, a dla osiągnięcia jeszcze lepszych efektów czyszczących, warto połączyć go podczas jednego prania z proszkiem do prania Der Waschkönig Universal.

Wybielacze Der Waschkönig

Do asortymentu środków czyszczących Der Waschkönig zaliczają się również wybielacze. Nadają się zarówno do prania, jak i namaczania. Dostępne są w dwóch opcjach:

Oba produkty są proste w użyciu i skutecznie usuwają wszelkie plamy oraz przebarwienia. Dzięki swojej delikatnej formule nie powodują uszkodzenia tkanin i nie wpływają negatywnie na ich strukturę. Są dobrym wyborem dla osób, które chcą uzyskać doskonały efekt bez ryzyka uszkodzenia ulubionej bluzki czy koszuli

FAQ

Der Waschkönig tabletki do pralki – jak używać?

Tabletkę do czyszczenia pralki należy włożyć do pustego bębna, a następnie włączyć program prania w 60°C.

Szczegółowe informacje na temat prawidłowego używania tabletek do pralki Der Waschkönig znajdują się z tyłu opakowania produktu.

Der Waschkönig – gdzie kupić?

Środki piorące i detergenty Der Waschkönig są dostępne w sklepie internetowym Super-Pharm i w drogeriach stacjonarnych.

Dostępność poszczególnych produktów można sprawdzić za pomocą strony internetowej Super-Pharm, wchodząc w zakładkę „Sprawdź dostępność w sklepach”.