Marka: Dermena

Dermena to jedna z linii produktów pielęgnacyjnych firmy Pharmena S.A.. Motto firmy brzmi: Dbamy o Twoje zdrowie, produkując oryginalne, bezpieczne kosmeceutyki i farmaceutyki o skuteczności potwierdzonej badaniami klinicznymi.

Najwyższą wartością dla firmy jest dbanie o zdrowie klienta poprzez zagwarantowanie bezpieczeństwa i wysokiej jakości oferowanych produktów. Podstawową działalnością spółki już od początku jej istnienia jest inwestowanie w badania i rozwój. Firma została założona w listopadzie 2002 roku przez naukowców z Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W maju 2003 roku spółka wypuściła na rynek polski pierwsze oryginalne produkty – szampon Dermena, który zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, żel pielęgnacyjno-łagodzący THERMI i żel przeciwtrądzikowy ACCOS.

Pojawienie się na rynku innowacyjnych preparatów, które są chronione prawem patentowym w kilkunastu krajach, jest ukoronowaniem długoletnich badań prowadzonych przez Politechnikę Łódzką oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi. W latach 2004-2007 Pharmena rozszerzyłą gamę swoich produktów o kolejne preparaty w linii Dermena, Accos i Allerco - wprowadzonego na rynek w 2005 roku kremu do pielęgnacji skóry wrażliwej. Obecnie firma eksportuje kosmetyki na wybrane rynki europejskie, a od 2006 roku w Bostonie funkcjonuje spółka DERMENA North America Inc., która zajmuje się wprowadzaniem nowych produktów na rynek amerykański i kanadyjski.

Dermena Szampon

Produktem, od którego wszystko się zaczęło jest szampon Dermena, który zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów i stymuluje ich odrastanie. Badania dermatologiczne potwierdziły, że podczas regularnego stosowania produktu przez okres 3 miesięcy, szampon Dermena hamuje wypadanie włosów, wzmacnia je, regeneruje oraz zmniejsza przetłuszczanie. Dodatkowo nie wysusza skóry głowy. Efekty można zaobserwować już po 3-4 tygodniach codziennego stosowania preparatu.

Serię pielęgnacyjną Dermena uzupełniają: odżywka do włosów, lotion w sprayu, żel do skóry głowy oraz kuracja w ampułkach. Specjalnie dla mężczyzn firma stworzyła serię Dermena Men, w której również jest szampon, lotion w sprayu i ampułki. Dodatkowym składnikiem jest multikompleks aktywny H-VIT, który został opracowany z myślą o szczególnych potrzebach męskich włosów oraz skóry głowy.

Linia Dermena – opinie

Na temat jakości linii Dermena opinie są w większości pozytywne. Na stronach internetowych, forach i portalach społecznościowych klienci dzielą się swoimi doświadczeniami i efektami, które osiągnęli stosując szampon oraz inne produkty z serii. Firma Pharmena szanuje i liczy się ze zdaniem klienta. Podczas tworzenia kosmetyków z linii Dermena opinie użytkowników odgrywają zawsze rolę kluczową.