Marka: Dermena

Dermena – o firmie

Dermena to linia kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Należy do firmy Pharmena S.A., która powstała w 2002 roku w Łodzi z inicjatywy tamtejszych naukowców. Kilka miesięcy później ukazał się pierwszy szampon marki przeznaczony do wypadających pasm, a także żele z innych linii produktowych.

Najważniejszą wartością przedsiębiorstwa jest dbanie o zdrowie klienta przez zagwarantowanie mu bezpieczeństwa i skutecznych produktów. Firma od początku inwestuje w badania i rozwój. Pojawienie się na rynku innowacyjnych preparatów, które są chronione prawem patentowym w kilkunastu krajach, jest ukoronowaniem długoletnich badań prowadzonych przez Politechnikę Łódzką i Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

W latach 2004-2007 Pharmena rozszerzyła gamę produktów o kolejne preparaty w linii Dermena, Accos i Allerco. Zajmuje się nie tylko pielęgnacją włosów, ale i cery. Obecnie eksportuje kosmetyki na wybrane rynki europejskie. W 2006 roku w Bostonie powstała spółka DERMENA North America Inc., która zajmuje się wprowadzaniem nowych produktów do USA i Kanady.

Dermena w 2020 roku wsparła działania Fundacji GAJUSZ. Pomogła w ten sposób chorym dzieciom i ich rodzicom, zapewniając im m.in. wsparcie psychologiczne. Nic nie byłoby możliwe bez klientów marki, ponieważ pieniądze przekazywane podopiecznym pochodzą ze sprzedaży produktów ze specjalnym logiem.

Produkty marki Dermena

Kosmetyki firmy Dermena powstają z myślą o pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów, w tym m.in.:

  • łamliwych;
  • wypadających;
  • farbowanych;
  • przetłuszczających się;
  • osłabionych.

Szampony do włosów Dermena

Podstawowym produktem w codziennej pielęgnacji pasm jest szampon Dermena Sun Protect. Powstał z myślą o wrażliwej skórze głowy, podatnej na podrażnienia. Oczyszcza włosy osłabione i nadmiernie wypadające. Odpowiada za regulację pH skalpu, a przede wszystkim chroni kosmyki przed działaniem promieniowania słonecznego.

Dzięki szamponowi nie trzeba zastanawiać się, jak zregenerować włosy po lecie, ponieważ zabezpiecza on przed szkodliwym działaniem UV. Nawilża kosmyki, wygładza je, nadaje blask, a także chroni przed utratą koloru. Pasma są mniej łamliwe, a końcówki się nie rozdwajają.

Odżywki do włosów Dermena

Po zastosowaniu szamponu warto nałożyć odżywkę Dermena Sun Protect. To sposób na puszące się włosy, które potrzebują regeneracji i wygładzenia. Pasma stają się dzięki niej mocniejsze, grubsze, bardziej błyszczące i odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych. Produkt nadaje się do każdego typu kosmyków.

Mgiełki do włosów Dermena

Ochrona włosów podczas stylizacji pod wpływem temperatury to kluczowa kwestia w utrzymaniu dobrej kondycji pasm. Pomaga w tym mgiełka Dermena Sun Protect, która chroni przed uszkodzeniami i ma właściwości naprawcze. Sprawdza się podczas używania suszarki, lokówki czy prostownicy. Zabezpiecza przed skutkami promieniowania słonecznego, które może wpływać np. na kolor fryzury.

FAQ

Żel Dermena – jak stosować?

Żel Dermena aplikuje się bezpośrednio na skórę głowy. Należy nałożyć produkt za pomocą aplikatora, a następnie rozprowadzić go równomiernie palcami, aż do momentu wchłonięcia.

Szampon Dermena – gdzie kupić?

Szampon Dermena znajduje się w asortymencie Super-Pharm. Można go zamówić na stronie internetowej i kupić w drogeriach stacjonarnych.

Dermena – jak długo stosować?

Okres stosowania produktów zależy od ich przeznaczenia. Szamponu można używać w codziennej pielęgnacji bez ograniczeń czasowych.

Szampon Dermena – jak stosować?

Niewielką ilość szamponu należy nałożyć na mokre włosy, a następnie wmasować w skórę głowy. Po oczyszczeniu wystarczy spłukać produkt i przejść do dalszych etapów pielęgnacji np. odżywki.

Ile kosztuje szampon Dermena?

Szampon Dermena w Super-Pharm kosztuje około 30 złotych.