Marka: Dermika

Jak powstała marka Dermika?

Dermika należy obecnie do polskiego koncernu Bielenda Kosmetyki. Została przez nich przejęta stosunkowo niedawno, bo około roku 2020. Wcześniej należała do duńskiej grupy Orkla Care, która z kolei wykupiła ich w 2015 roku poprzez przejęcie szwedzkiej firmy Cederroth AS.

Mimo tego misja marki pozostaje niezmienna. Opiera się na pielęgnowaniu kobiecego piękna i wzmacnianiu witalności przy pomocy naturalnych składników i rozwiązań technologicznych. Od lat funkcjonuje na rynku jako producent ekskluzywnych kosmetyków.

Wiele ich produktów przeznaczonych jest do cery dojrzałej. Dlatego też w ofercie można znaleźć różnorodne kremy przeciwzmarszczkowe Dermika o bogatym składzie. Niektóre bazują na retinalu, peptydach oraz witaminie C, które dodatkowo pozwalają walczyć z przebarwieniami i skutkami stresu oksydacyjnego. Inne zaś korzystają z ekstaktu z kawioru czy roślinnej placenty. Tego typu kremy Dermika pomagają w:

 • zwalczaniu zmarszczek i innych oznak starzenia się,
 • niwelowaniu „kurze łapki” wokół oczu,
 • ochronie skóry przed podrażnieniami i łagodzeniu tych już powstałych,
 • wspieraniu odbudowy zdrowego wyglądu skóry,
 • ujędrnianiu skórę i nadawaniu jej elastyczności,
 • wykazują się również działaniem antyoksydacyjnym,
 • przywracają promienny blask.

Produkty Dermika

Celem producentów jest opracowywanie skutecznych i zarazem bezpiecznych kosmetyków dla kobiet w każdym wieku. To one mają wzmacniać poczucie własnej wartości i pielęgnować piękno. Właśnie dlatego podczas tworzenia formuł wykorzystuje się zaawansowane technologie w połączeniu z naturalnymi składnikami. Marka dba również o ciągły rozwój i pozyskiwanie wiedzy, a receptury opierają na specjalistycznej wiedzy ekspertów. Obecnie w skład jej asortymentu wchodzą różne linie produktowe:

 • Dermika Clean&More,
 • Dermika Luxury – w tym Luxury Placenta, Caviar, Ceramides, Gold 24K oraz Neocollagen,
 • Dermika Insomnia,
 • Dermika Clean Intelligence,
 • Dermika Mesotherapist,
 • Dermika Precoius Skin,
 • Dermika Diamond Skin,
 • Dermika Skin Genesis,
 • Dermika Imagine Platinium.

W każdej z tych linii cechą charakterystyczną jest wykorzystanie konkretnego składnika, np. ceramidów. Producenci podzielili niektóre wyroby również ze względu na przeznaczenie, np. do oczyszczania twarzy. W ich ofercie nie brakuje także pełnej gamy maseczek pielęgnacyjnych.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy Dermika

Znaczną część asortymentu Dermika stanowią produkty pielęgnacyjne do twarzy. Zalicza się do nich m.in. kremy do twarzy, kremy pod oczy czy maseczki do twarzy. Każdy z nich wykazuje się nieco innym działaniem i przeznaczony jest do różnych typów cery. Przykładowo, krem pod oczy Dermika Imagine Platinum Skin ma za zadanie przeciwdziałać efektom starzenia się i likwidować zmarszczki w okolicach oczu. Pomaga także w wyrównaniu kolorytu skóry i zmniejszenie widoczności worów pod oczami.

Podobnym działaniem wykazuje się krem do twarzy Dermika Mesotherapist, którego formuła została opracowana we współpracy z lekarzami medycyny estetycznej. Bazuje na wykorzystaniu kwasu hialuronowego i ekstraktu z orchidei, w połączeniu z Technologią Lift & Fill.

Dermika rozpoznawana jest na rynku w głównej mierze ze względu na swoje maseczki do twarzy o różnorodnym działaniu. Jedną z nich jest maseczka Dermika Skin Genesis o działaniu energetyzującym. Pomaga w odbudowaniu bariery lipidowej naskórka i wzmacnia efekt nawilżenia skóry.

Produkty do oczyszczania twarzy Dermika

Kosmetyki oczyszczające można znaleźć w głównej mierze w linii produktowej Dermika Clean&More. Jednym z nich jest np. krem micelarny do mycia twarzy Dermika Clean & More, którego zadaniem jest łagodne oczyszczenie bez uczucia ściągnięcia. Co więcej, pomaga również w łagodzeniu podrażnień, chroni przed nimi i wspiera procesy regeneracyjne.

Podobnym działaniem wykazuje się płyn do demakijażu oczu Dermika Clean & More. Opiera się na dwufazowej formule, dostosowanej nawet do wrażliwych oczu. Dzięki temu można nie tylko skutecznie usunąć maskarę z rzęs, ale także zadbać o ich kondycję.

FAQ:

Dermika – co to za firma?

Dermika to marka zajmująca się produkcją i dystrybucją kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała oraz włosów. Obecnie należy do koncernu Bielenda Kosmetyki, a jej wyroby można znaleźć w wielu drogeriach kosmetycznych w Polsce, np. w Super-Pharm.

Dermika – co warto kupić?

W ofercie Super-Pharm dostępne są różnorodne kosmetyki od marki Dermika. Zalicza się do nich m.in. kremy do twarzy, kremy pod oczy, płyny micelarne, maseczki do twarzy, toniki czy płyny do demakijażu. Przeznaczone są do różnego typu cery, zarówno młodszej, jak i dojrzałej. Warto więc dostosować wybór do swoich preferencji oraz potrzeb skóry.

Dermika krem pod oczy – jak otworzyć?

Po zakupie kremu pod oczy Dermika należy wyjąć go z opakowania. Tego typu produkty najczęściej sprzedawane są w niewielkich tubkach, które wystarczy odkręcić.

Dermika – kto produkuje?

Od kilku lat właścicielem marki Dermika jest firma Bielenda Kosmetyki – stało się to po wykupieniu Orkla Group, w której skład wchodziła również Soraya. Wcześniej za produkcję odpowiadał szwedzki koncern Cederroth AB.

Ile kosztuje krem Dermika?

Ceny kremu Dermika wynoszą około kilkudziesięciu złotych. Ich konkretny koszt uzależniony jest od specyfiki danego produktu (kremy pod oczy są stosunkowo tańsze niż kremy do twarzy) oraz aktualnych promocji.