Marka: DUREX

Jak powstała marka Durex?

Historia marki Durex sięga 1915 roku, kiedy to firma The London Rubber Company, należąca do Lionela A. Jacksona, rozpoczęła import artykułów gumowych, w tym prezerwatyw, i handel nimi. Jednak dopiero w 1929 roku nazwa marki Durex zarejestrowana przez Jacksona jako znak towarowy ujrzała światło dzienne. Trzy lata później przedsiębiorstwo podjęło przełomowy krok, decydując się na własną produkcję środków antykoncepcyjnych.

Za powstaniem prezerwatyw znanych obecnie na całym świecie nie stoi jednak wyłącznie Lionel A. Jackson. Współpracował on ze studentem o polskich korzeniach – Lucjanem Landauem który w Londynie kształcił się z zakresu przetwórstwa gumy. Można więc śmiało powiedzieć, że to Polak stoi za opracowaniem technologii wykorzystywanej do produkcji prezerwatyw Durex.

Przez kolejne lata firma prężnie się rozwijała. Wiązało się to z rozwojem zakładów produkcyjnych, opracowywaniem nowych, innowacyjnych technologii, w tym elektronicznego testowania prezerwatyw, oraz stałym wzbogacaniem portfolio marki o kolejne produkty. W połączeniu z ekspansją na rynki zagraniczne oraz z wartościowymi kampaniami reklamowymi podejmującymi kwestie zdrowia i edukacji seksualnej, działania te zaowocowały sukcesem marki. 

Produkty marki Durex

Obecnie ponad 90-letnia marka Durex oferuje swoim klientom nie tylko prezerwatywy, ale i żele intymne, lubrykanty czy akcesoria erotyczne. Prezerwatywy, lubrykanty i żele Durex są dostępne ze środkiem nawilżającym w wersji klasycznej oraz wzbogaconej o owocowy aromat i smak.

Prezerwatywy Durex

Prezerwatywy marki Durex pokryto środkiem nawilżającym, który ma zapewnić ich komfortowe użytkowanie. Każdy z produktów został przetestowany elektronicznie pod kątem wytrzymałości oraz szczelności. Produkcji prezerwatyw towarzyszą również ich testy w zakresie dermatologii. W asortymencie Super-Pharm dostępne są m.in. prezerwatywy Durex Classic, produkty z tworzywa Real Feel bez lateksu oraz prezerwatywy z dodatkiem żelów stymulujących i lubrykantów Durex, a także z nieregularną powierzchnią z prążkami i wypustkami.

Żele intymne Durex

W ofercie marki można znaleźć także żele intymne produkowane na bazie wody lub silikonu. Lubrykanty Durex mogą być stosowane zarówno podczas stosunku, jak i do masażu ciała i okolic intymnych. Poszczególne produkty wzbogacono o ekstrakty z guarany, łagodzącego aloesu oraz kwiatów Ylang Ylang o słodkim zapachu i właściwościach aromaterapeutycznych. Dostępne są również lubrykanty stymulujące, m.in. żel intymny Durex Warming, który rozgrzewa i żel Durex Tingling powodujący uczucie mrowienia.

Akcesoria erotyczne marki Durex

Marka Durex oferuje swoim klientom również akcesoria erotyczne. W jej asortymencie znajdują się masażery przeznaczone do stymulacji stref erogennych, do stosowania samodzielnie lub we dwoje. Wśród nich są stymulatory wodoodporne pozbawione syntetycznych ftalanów, nakładka wibrująca Durex Intense Little Devil oraz urządzenia wyposażone w panel sterowania wibracjami.

FAQ

Jakie są rodzaje prezerwatyw Durex?

W asortymencie marki Durex znajduje się szeroka gama prezerwatyw przeznaczonych do seksu waginalnego, analnego i oralnego. Dostępne są m.in. prezerwatywy klasyczne, supercienkie, produkty pokryte lubrykantem wydłużającym stosunek, prezerwatywy z serii Durex Emoji o większej grubości i prezerwatywy bez lateksu. Klienci mogą nabyć również wersje z wypustkami i prążkami. Prezerwatywy Durex dostępne są też w różnych rozmiarach.

Po co jest Żel Durex?

Żele Durex stosuje się w celu zwiększenia poślizgu i zapobieganiu dyskomfortu, który często wynika z suchości pochwy. W zależności od rodzaju, lubrykanty mogą powodować uczucie mrowienia lub rozgrzewać. Żelów intymnych używa się również w celu przedłużenia stosunku bądź spotęgowania towarzyszących mu doznań.

Czy żele Durex coś dają?

Stosowanie lubrykantów Durex pozwala uniknąć wynikającego z suchości pochwy dyskomfortu podczas stosunku. Ponadto poszczególne produkty mogą powodować uczucie rozgrzewania, chłodzenia lub mrowienia.

Jak stosować żel Durex Intense?

Żel Durex Intense to produkt przeznaczony dla kobiet, który należy stosować na łechtaczkę oraz okolice intymne. W celu aplikacji preparatu należy dwukrotnie nacisnąć pompkę znajdująca się w górnej części opakowania żelu i pobrać jego niewielką ilość.

Jakie są rozmiary Durex?

Prezerwatywy Durex są dostępne w różnych rozmiarach. Ich szczegółowe wymiary można znaleźć w opisie umieszczonym na tylnej części opakowania. Produkt Durex Classic ma standardową szerokość nominalną 56 mm. Szerokość pozostałych prezerwatyw zazwyczaj mieści się w granicach od 53 mm do 57 mm szerokości nominalnej w przypadku produktów XL, które są również dłuższe.

Jak założyć prezerwatywę Durex?

Prezerwatywy powinno się zakładać zgodnie z instrukcją zamieszczoną w opakowaniu, a przed tym dokładnie umyć ręce. Należy rozerwać opakowanie produktu po stronie z ząbkowanymi krawędziami. Następnym krokiem jest rozwinięcie prezerwatywy w prawidłowym kierunku, co można zrobić przy pomocy delikatnego dmuchnięcia. Nakłada się ją na penisa przy jednoczesnym przytrzymaniu jej końcówki, aby nie znalazły się w niej pęcherzyki powietrza. 

Żel Durex – jak stosować?

Żele Durex należy stosować zgodnie ze wskazówkami producenta zamieszczonymi na opakowaniu. W zależności od przeznaczenia preparatu jego niewielką ilość rozprowadza się, a potem wmasowuje w miejsca intymne lub w inne okolice, jeśli środek służy do masażu całego ciała.

Żel Durex – jaki wybrać?

Żel intymny najlepiej dobierać pod kątem własnych potrzeb. Osoby z wrażliwą skórą powinny sięgać po delikatne, bezzapachowe lubrykanty np. na bazie wody. Żel można wybrać również na podstawie oczekiwanych rezultatów. Niektóre z produktów Durex powodują m.in. uczucie mrowienia. Ponadto należy pamiętać, że lubrykantów z olejkami nie stosuje się jednocześnie z prezerwatywami.

Jaki jest termin ważności prezerwatywy Durex?

Termin ważności prezerwatyw może różnić się w zależności od konkretnego produktu. Zazwyczaj wynosi on 3 lata lub 5 lat.