Marka: Elancyl

Metoda wyszczuplająca Elancyl została stworzona w 1971 roku i jest jedną z marek firmy Pierre Fabre Dermocosmétique, produkującą dermokosmetyki. Jej wyjątkowość polega na połączeniu regularności stosowania kosmetyków z masażem antycellulitowym. Masaż i siła składników aktywnych zapewniają wysoką skuteczność.

Pierre Fabre mawiał, że aby osiągnąć zgrabną sylwetkę, trzeba się postarać. Jak pokazują wyniki badań klinicznych, masaż przynosi widoczne efekty w walce z cellulitem, podnosząc skuteczność preparatów kosmetycznych. Już w 1972 roku w instrukcji do produktów Elancyl kładziono nacisk na systematyczność i radzono: „Używać do codziennego masażu, wykonywanego starannie i odpowiednio długo, ruchami kolistymi, za pomocą szczotki Elancyl, co pozwala na głębokie dotarcie składników aktywnych i stopniowe rozbijanie komórek cellulitowych. Dla najwyższej skuteczności masaż wykonywać codziennie, najlepiej rano, pod prysznicem.” Wskazówki te pozostają niezmienione do dnia dzisiejszego.

W 1978 roku Elancyl po raz pierwszy wykorzystał kofeinę, która aktywnie wspomaga spalanie tłuszczów. Efektem tego jest wypuszczenie na rynek kremu wyszczuplającego Bi Activ na bazie kofeiny, wyciągu z bluszczu i ruszczyka kolczastego. W roku 1984 marka może pochwalić się żelem MP24, który zawiera zawieszone mikrocząsteczki (kofeina, witamina E, bluszcz, ruszczyk kolczasty) rozpuszczające się na skórze podczas masażu dłońmi. Kolejne lata rozwoju marki przynoszą innowacyjne produkty – 14-dniową kurację wyszczuplającą w ampułkach, koncentrat antycellulitowy, serum wyszczuplające, krem Elancyl Cellu Slim aż do 2016 roku, kiedy do sprzedaży trafia seria Elancyl Slim Design.

Elancyl Cellu Slim

Seria Elancyl Cellu Slim została ulepszona przez Laboratoria Elancyl i zmieniła nazwę na Elancyl Slim Design. Znajdziemy w niej balsam do ciała z aktywną kofeiną, mleczko antycellulitowe na noc, krem Elancyl Slim Design Płaski Brzuch i krem przeciw wiotczeniu skóry Elancyl Slim Design 45+. Całość dopełnia zestaw do masażu antycellulitowego – szczotka do masażu stymulująca mikrokrążenie i wspierająca drenaż oraz żel do masażu do stosowania pod prysznicem.

Elancyl krem przeciw rozstępom

Elancyl Krem przeciw rozstępom to produkt, który zapobiega powstawaniu nowych rozstępów i zmniejsza widoczność już istniejących. Ma aksamitną formułę z bezpiecznym kompleksem odbudowującym, który sprawia, że skóra staje się miękka, elastyczna i bardziej odporna na rozciąganie. Olej z krokosza barwierskiego odżywia skórę, a witamina E poprawia jej jędrność. Skuteczność dermokosmetyku potwierdziły testy kliniczne pod kontrolą lekarza dermatologa. Elancyl Krem przeciw rozstępom nie zawiera parabenów. Zalecany jest dla kobiet w ciąży od 4. miesiąca, młodzieży w okresie dojrzewania oraz dla osób mających problemy z wahaniami wagi. Widoczna poprawa następuje już po dwóch miesiącach stosowania.