Marka: ELGYDIUM

O marce Elgydium

Elgydium to pochodząca z Francji marka zajmująca się wytwarzaniem past oraz innych produktów przeznaczonych do pielęgnacji i higieny jamy ustnej. Firma specjalizuje się w tworzeniu asortymentu dla osób zmagających się m.in. z problemami z dziąsłami. Należy do przedsiębiorstwa Pierre Fabre Oral Care założonego w 1960 roku.

Produkty marki Elgydium

W ofercie marki Elgydium znajdują się produkty przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Największy wybór dotyczy past do zębów, które mogą wspomagać m.in. wybielanie szkliwa czy pielęgnację wrażliwych dziąseł. Stosowanie takich środków jak pasta Elgydium Przeciwpróchnicowa należy skonsultować ze stomatologiem lub farmaceutą. Podobnie jest w przypadku ofert dla najmłodszych, m.in. pasty bananowej Elgydium Kids. Ponadto w Super-Pharm znajdują się akcesoria – np. miętowa nić dentystyczna Elgydium Clinic. Cały asortyment marki stanowią artykuły apteczne, dlatego ich użytkowanie powinno być zgodne z zaleceniami zarówno specjalisty, jak i tymi zawartymi na ulotkach.

Pasty do zębów i płyny do płukania jamy ustnej Elgydium

Jeden z najpopularniejszych produktów marki, czyli pasta Elgydium Whitening, ma w składzie rozdrobnione cząsteczki wodorowęglanu sodu. Pomagają one w niwelowaniu przebarwień na zębach i wspomagają osiągnięcie estetycznego uśmiechu. Środek cechuje miętowy smak, który daje poczucie orzeźwienia. Częstotliwość stosowania tej pasty powinna być dopasowana do stopnia wrażliwości dziąseł.

Elgydium Pasta do Zębów na Podrażnione Dziąsła zawiera kwas glicyretynowy, który działa przeciwzapalnie oraz kojąco na opuchnięte czy krwawiące dziąsła. Ekstrakt z mięty ma natomiast właściwości wpływające na świeżość oddechu. W asortymencie firmy znajdują się produkty nie tylko w tubkach, ale także w saszetkach. Przykładem jest pasta do zębów Elgydium Bio, której opakowanie ma w składzie prawie o połowę mniej plastiku w porównaniu z klasycznym. Produkt otrzymał certyfikat Cosmos Organic, zatem nadaje się do recyklingu i może wspomagać walkę z podrażnionymi dziąsłami.

Poza pastami firma zajmuje się tworzeniem m.in. płynu do płukania jamy ustnej dla dzieci Elgydium Emoji Junior o owocowym smaku. Użytkowanie ich jest w stanie usprawniać czyszczenie trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Może okazać się również pomocne w zapobieganiu próchnicy.

Akcesoria do pielęgnacji jamy ustnej Elgydium

Poza pastami i płynami w ofercie firmy znajduje się wiele akcesoriów wspomagających higienę jamy ustnej. Jednym z nich jest wybielająca szczoteczka Elgydium Microball Whitening, na której włóknach znajdują się mikrogumki. Ponadto ma specjalne miejsce do ułożenia kciuka, dzięki temu wygodnie trzyma się ją w ręce. Jej specyficznie przycięte włosie stanowi wsparcie w dbaniu o biel zębów.

Marka produkuje również specjalistyczne akcesoria, takie jak pooperacyjna szczoteczka do zębów Elgydium Clinic 7/100, z której powinno się korzystać na polecenie stomatologa. Służy ona do bardzo subtelnego masowania dziąseł. Niektóre modele z asortymentu marki cechuje nietypowa konstrukcja, czego przykładem jest składana szczoteczka podróżna Elgydium Pocket.

W usuwaniu zanieczyszczeń spomiędzy zębów pomaga nić dentystyczna Elgydium DentalFloss Black. Ma ona czarny kolor i jest nasączona chlorheksydyną. O wskazówki dotyczące jej stosowania należy zapytać farmaceutę lub lekarza. Podobnie jest w przypadku kolejnego produktu, jakim są szczoteczki międzyzębowe Elgydium Clinic Trio Compact 123 MIX. Mogą one zapobiegać gromadzeniu się nadmiernej płytki nazębnej.

FAQ

Elgydium – gdzie kupić?

Produkty apteczne marki Elgydium są dostępne w Super-Pharm. Znajdują się w asortymencie stacjonarnym oraz online.

Ile kosztuje pasta Elgydium?

Każdy rodzaj pasty Elgydium może mieć inną cenę. Zwykle znajdują się one w zakresie od 14 do 32 złotych.

Co to jest Elgydium?

Elgydium to francuska firma specjalizująca się w wytwarzaniu produktów przeznaczonych do higieny jamy ustnej. Na jej asortyment składają się m.in. pasty do zębów, płyny do płukania, szczoteczki czy nici dentystyczne.