Marka: Frosch

Historia marki Frosch

Frosch jest marką produktów przeznaczonych do pielęgnacji domu należącą do niemieckiego koncernu Werner & Mertz GmbH. Stworzenie linii środków czyszczących przez przedsiębiorstwo o ponad stuletniej tradycji miało miejsce w 1986 roku. Celem, który przyświecał właścicielom firmy, było opracowanie serii skutecznych, a przy tym ekologicznych preparatów. Lata badań przyczyniły się do powstania środków, w których niemal nie ma szkodliwych dla środowiska substancji. Produkty Frosch pozbawione są m.in. fosforanów i składników pochodzenia zwierzęcego.

Jednym z największych sukcesów marki jest jednak rezygnacja z wykorzystania oleju palmowego. Plantacje tej rośliny rozrastają się w wielu krajach kosztem lasów tropikalnych. By przeciwdziałać temu negatywnemu zjawisku w środkach czyszczących Frosch firma Werner & Mertz stosuje oleje z roślin europejskich – rzepaku, lnu i słonecznika. W swoich preparatach wykorzystuje również inne, znane od wieków naturalne substancje takie jak ocet, cytryna i soda. Niemiecki koncern ogranicza ponadto ilość sztucznych substancji zapachowych, często w ogóle z nich rezygnując. Dzięki temu produkty Frosch są nie tylko nieszkodliwe dla przyrody, ale przyjazne także ludzkiej skórze, co potwierdza pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka.

Starannie dobrane składniki to jeszcze nie wszystko, na co zwracają uwagę twórcy marki. Od lat dbają również o pakowanie ich w ekologiczne pojemniki. Środki do czyszczenia łazienek, mycia okien, tabletki do zmywarek, płyny i proszki do prania Frosch umieszczane są w butelkach, pudełkach i workach w 100% nadających się do recyklingu. Co więcej, materiał potrzebny do produkcji opakowań także pochodzi w całości lub w zdecydowanej większości ze zużytych opakowań. Z tych wszystkich produktów marka należy dziś do liderów ekologicznej chemii domowej. Potwierdzają to wyróżnienia takie jak EU Ecolabel, EMAS oraz Cradle to Cradle. Doskonałą opinię mają nie tylko eksperci, ale i klienci. Stąd bierze się popularność Frosch, środków czystości dostępnych w niemal wszystkich krajach Europy.

Produkty marki Frosch

Przy pomocy preparatów Frosch można dokładnie wyczyścić cały dom. W Super-Pharm klienci dostaną m.in. spreje do usuwania tłustych zabrudzeń w kuchni, płyny i balsamy do mycia naczyń, żele do toalet, tabletki i nabłyszczacze do zmywarek, środki do mycia szyb i luster, koncentraty do prania, zawieszki do muszli klozetowych oraz olejki z patyczkami odświeżające powietrze. Z Frosch można zadbać także o higienę, kupując mydła w płynie. W ofercie marki znajdują się ponadto produkty dostosowane do dzieci, w tym proszki do prania, mydło i preparaty do pielęgnacji akcesoriów dziecięcych, a także koncentraty do prania, odplamiacze i proszki.

Środki do prania Frosch

W ofercie niemieckiej marki znajdują się skuteczne preparaty pozbawione barwników i konserwantów. Sięgnąć można np. po ekologiczny proszek do prania Frosch Aloes przygotowany na bazie wyciągu z owoców. Gwarantuje to zarówno świeżość i piękny zapach tkanin, jak i nieszkodliwość dla delikatnych włókien. Środki te sprawdzają się w praniu materiałów wymagających odmiennych temperatur. Osoby, które mają dzieci, mogą sięgnąć po produkty z serii Baby, które są bezpieczne dla delikatnej skóry najmłodszych. W ofercie Super-Pharm dostępne są ponadto odplamiacze i hipoalergiczne środki do pielęgnacji tkanin, np. koncentrat do płukania Frosch Owoc Granatu.

Preparaty do kuchni Frosch

W kuchni warto skorzystać z produktów takich jak płyn do mycia naczyń Frosch Cytryna zawierających naturalne wyciągi z roślin. Dzięki tym środkom można szybko pozbyć się tłuszczu i innych trudnych do usunięcia zabrudzenia. Co ważne, środki te testuje się dermatologicznie. Dzięki temu są one bezpieczne dla skóry, chroniąc ją przed wysuszeniem. Mają także neutralne pH. W asortymencie Super-Pharm są także nabłyszczacze i tabletki do zmywarki Frosch Soda. Skutecznie rozmiękczają zaschnięte zanieczyszczenia i nadają naczyniom blask. Do tego są ekologiczne, ponieważ działają nawet w temperaturze 45°C. W ten sposób można zaoszczędzić energię elektryczną potrzebną do zasilania zmywarki.

Produkty Frosch do łazienki

Z chemią domową Frosch pielęgnacja łazienki jest prosta i szybka. Pomagają w tym m.in. żele do WC. Usuwają kamień z wnętrz muszli klozetowych oraz nieprzyjemne zapachy. Specjalny aplikator ułatwia dozowanie środka, dzięki czemu starcza on na długo. Po wyczyszczeniu toalety warto o nią dodatkowo zadbać, stosując zawieszki aktywujące substancję czyszczącą po każdym spłukaniu. Zestaw produktów do łazienki uzupełnia spreje takie jak środek do kabin prysznicowych Frosch Winogronowy oraz delikatne mydło nawilżające w płynie wytwarzane z naturalnych substancji.

Inne specyfiki do pielęgnacji domu Frosch

W Super-Pharm można kupić produkty ułatwiające utrzymanie czystości i świeżości pomieszczeń takich jak salon, sypialnia i pokój dziecięcy. Jednym z przykładów jest płyn do szyb Frosch Bio Spirit nadający się również do wycierania luster. Co ważne, po jego użyciu nie pozostają smugi, dzięki czemu oszczędza się czas potrzebny na polerowanie tafli. Po sprzątaniu efekt świeżości warto utrwalić. Pomagają w tym patyczki zapachowe z serii Oase. Cały zestaw składa się ze szklanego flakonika wypełnionego olejkiem eterycznym. Do stworzenia przyjemnej atmosfery wystarczy podpalić końcówkę patyczka i umieścić środek zapachowy w wybranym miejscu, np. na półce.

FAQ

Frosch – gdzie kupić?

Produkty marki Frosch można kupić w sklepach z chemią domową, marketach i drogeriach. Duży wybór znajduje się w asortymencie Super-Pharm. W drogerii dostępne są preparaty do kuchni: płyny i balsamy do mycia naczyń oraz tabletki i nabłyszczacze do zmywarek. Oprócz tego można zaopatrzyć się w preparaty do pielęgnacji łazienek, w tym środki do kabin prysznicowych, żele i zawieszki do WC.

Super-Pharm sprzedaje także płyny do mycia szyb i luster, proszki, koncentraty do prania i odplamiacze Frosch. Do kupienia są ponadto produkty z serii Baby przygotowane z myślą o dzieciach. W drogerii można nabyć delikatne środki do prania i czyszczenia drobnych akcesoriów, np. zabawek.