Marka: Gehwol

Jak powstała marka Gehwol?

Gehwol to marka należąca do niemieckiej firmy Eduard Gerlach GmbH, która od ponad 100 lat produkuje profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp w przystępnych cenach. 

Początki Gehwol sięgają do 1868 roku, kiedy to Eduard Gerlach przejął od swojego ojca sklep z towarami kolonialnymi, a następnie rozbudował go o część drogeryjną. Nowy właściciel zaczął eksperymentować z naturalnymi składnikami i ziołami, aby opracować maści, olejki i kremy, których przeznaczeniem było leczenie powszechnych dolegliwości stóp, takich jak np.:

 • sucha skóra (zrogowaciały naskórek);
 • stopa sportowca;
 • nagniotki;
 • grzybica;
 • odciski i modzele.

Eduard Gerlach słusznie uważany jest za pioniera nowoczesnej pielęgnacji stóp. W ciągu swojego życia, gdy był żołnierzem, przekonał się, jak nieznośnie bolesne bywają zmęczone stopy. Jako farmaceucie udało mu się z powiedzeniem stworzyć krem, który składał się z:

 • węglanu potasu,
 • nienasyconych kwasów tłuszczowych;
 • lubrykantów mineralnych;
 • olejów eterycznych o właściwościach dezynfekujących.

Powstały kosmetyk, pierwszy krem do stóp, pozwolił wprowadzić mu do swej oferty unikalną pozycję nazwaną E. Gerlach’s Preservative Cream w 1882 roku. Dzięki niespotykanym dotąd właściwościom swojego produktu i przemysłowej metodzie produkcji Eduard Gerlach był pierwszą osobą, której udało się z powodzeniem wytwarzać wyroby pielęgnacyjne do stóp w dużych ilościach po niskich cenach i zawsze o stałej, wysokiej jakości.

Dzięki temu pielęgnacja stóp stała się dostępna dla dużej części społeczeństwa, a tym samym nakreślone zostały warunki wstępne dla stworzenia ogólnej świadomości na temat zdrowia kończyn dolnych. Co ważne, Eduard Gerlach otrzymał wiele międzynarodowych wyróżnień za swoją autorską i nowatorską recepturę.

Kto założył markę Gehwol?

Eduard Gerlach był niemieckim przedsiębiorcą. Stworzył Gehwol z myślą o dostarczaniu wysokiej jakości kosmetycznych produktów do pielęgnacji stóp. Urodzony i wychowany w Niemczech był innowacyjnym człowiekiem, który dążył do tego, aby jego wizja doskonałej pielęgnacji stóp dotarła do każdego. Jego dziedzictwo przetrwało do dziś. Gehwol jest obecnie jedną z przodujących międzynarodowych marek do pielęgnacji stóp.

Gerlach opracował wiele produktów, od mydeł i olejków po kremy i balsamy, wszystkie zaprojektowane w celu promowania zdrowych stóp i paznokci. Jego pasja do zdrowia i dobrego samopoczucia, wynikająca z dbania o prawidłową higienę, wykraczała daleko poza same kończyny dolne, ponieważ produkował on również balsamy, toniki, woski, żele, sole i mazidła. 

Był pionierem w swojej dziedzinie, który poświęcił życie na poprawę kondycji zdrowotnej innych osób poprzez oparte na nauce naturalne rozwiązania w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Do dziś jego innowacje pozostają podstawą oferty produktów Gehwol.

Produkty marki Gehwol

Gehwol oferuje szeroką gamę produktów, które zaprojektowane są w celu poprawy zdrowia stóp, a tym samym ich komfortu. W asortymencie znajdują się przede wszystkim dezodoranty i antyperspiranty, kremy oraz akcesoria – wszystkie używane są z powodzeniem do leczenia różnych dolegliwości kończyn dolnych, a zwłaszcza suchej skóry, popękanych pięt, infekcji grzybiczych i pęcherzy.

Wybrane produkty Gehwol zapewniają ulgę w zmęczeniu oraz stresie stóp i nóg poprzez poprawę krążenia. Ich formuły zawierają naturalne olejki eteryczne, a także ekstrakty ziołowe, które koją skórę i tworzą przyjemny zapach. Zawarte składniki mają właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, co czyni je idealnymi do leczenia pomniejszych urazów lub ran. Przy regularnym stosowaniu artykułów pielęgnacyjnych Gehwol nabywca jest w stanie cieszyć się zdrowo wyglądającymi stopami i poprawionym poziomem komfortu życia.

Dezodoranty i antyperspiranty marki Gehwol

Dezodoranty i antyperspiranty Gehwol przede wszystkim normalizują wydzielanie potu przez stopy. Nie wysuszają skóry, działają antysceptycznie, a ich formuła jest opracowana w sposób specjalistyczny, dzięki czemu produkty są w stanie poradzić sobie z zapewnianiem komfortu użytkownikowi przez cały dzień.

Kosmetyki takie jak m.in. antyperspirant Gehwol Med Antitranspirant zapobiegają świądowi skóry, a także są w stanie pomóc ochronić stopę przed grzybicą. W skład kosmetyku wchodzą składniki takie jak;

 • aloes, olej z awokado, gliceryna (działają nawilżająco);
 • chlorowodzian glinu (zapobiegający nadmiernej potliwości);
 • rycynooleinian cynku (usuwa niepożądany zapach).

Kremy do stóp marki Gehwol

Kremy Gehwol przeznaczone są dla osób, które borykają się na co dzień z problemami dotyczącymi naskórka kończyn dolnych. Ich podstawowym działaniem jest ograniczenie powstawania zrogowaciałej skóry, a tym samym zmniejszenie ilości występujących odcisków i innych nieprzyjemnych dolegliwości.

Duże zawartości m.in. mocznika, wyciągów z owoców i roślin, np. awokado i rokitnika pospolitego, a także ekstraktów, w tym z jedwabiu, w składzie sprawiają, że kosmetyki takie jak krem do stóp Gehwol Med Lipidro pozwalają użytkownikowi na wyrównanie równowagi hydrolipidowej skóry w miejscu zmienionym chorobowo. 

Maści Gehwol, np. balsam do stóp Gehwol Odświeżający i Chłodzący, mają także właściwości przywracające uczucie świeżości. W ofercie dostępne są ponadto kremy do rąk Gehwol, aby umożliwić zainteresowanym odpowiednią pielęgnację dłoni.

Akcesoria do stóp marki Gehwol

Seria specjalistycznych akcesoriów Gehwol pozwala utrzymać stopy w należytym stanie nawet po całym dniu pracy. W skład oferty wchodzą m.in.:

FAQ:

Gehwol – gdzie kupić?

Produkty marki Gehwol dostępne są w stacjonarnych i internetowych drogeriach Super-Pharm. Dostępność poszczególnych artykułów sprawdzić można za pomocą strony internetowej Super-Pharm w zakładce Sprawdź dostępność w sklepach.

Gehwol – lipidro krem, ile zawiera mocznika?

Krem zawiera 18% mocznika. Produkt zaleca się stosować dwa razy dziennie, nakładając sporą dawkę substancji m.in. w przestrzeń znajdującą się między palcami.