Marka: Gerber

Historia marki Gerber

Gerber to jedna z najbardziej znanych marek, a także lider na rynku żywności dla niemowląt oraz małych dzieci. Historia tej rozpoznawalnej firmy sięga 1927 roku. To właśnie wtedy powołano ją do życia w amerykańskim stanie Michigan, gdzie znajdowała się rodzinna fabryka Dorothy i Daniela Gerberów.

Założyciele firmy byli rodzicami dwójki dzieci. Pomysł na słynne słoiczki Gerber wykiełkował w ich głowach, kiedy na własnej skórze doświadczyli problemów z żywieniem swoich maluchów. Gdy córka państwa Gerber miała 5 miesięcy, lekarz pediatra zalecił im, aby podawali jej przeciery warzywno-owocowe.

Takie posiłki były bardzo wartościowe, ale ich przygotowanie pochłaniało wiele czasu i energii. Gerberowie postanowili więc zautomatyzować obieranie, krojenie, gotowanie czy przecieranie składników.

Po roku pracy, a także licznych konsultacjach ze specjalistami ds. żywienia i przedstawicielami środowiska medycznego, do sprzedaży trafiły pierwsze gotowe dania dla dzieci Gerber. Produkty zyskały duże uznanie, którym cieszą się po dziś dzień. Obecnie artykuły firmy można kupić w 80 krajach, a Polska jest jednym z nich.

Produkty Gerber

Wieloletnia historia firmy Gerber wiąże się z ciągłym rozwojem. Dotyczy on zarówno procesów produkcyjnych, jak i oferty. Początkowo w portfolio marki znajdowały się jedynie przeciery owocowo-warzywne. Jednak z czasem na rynek wypuszczono również słoiczki Gerber, które zawierają zupy oraz gotowe dania dla dzieci. Na przestrzeni lat oferta poszerzyła się także o:

  • desery;
  • musy
  • soki;
  • nektary.

Receptury wszystkich produktów Gerber są tworzone z myślą o niemowlętach i małych dzieciach, które mają bardziej wymagające potrzeby żywieniowe niż starsi. Artykuły nie zawierają konserwantów, barwników czy dodatków smakowych. Zamiast tego można znaleźć w nich liczne warzywa, owoce, zboża, mięsa oraz ryby.

Oferta posiłków Gerber jest bardzo różnorodna i zawiera produkty inspirowane kuchniami z odmiennych zakątków świata. Dzięki temu najmłodsi mogą poznawać ciekawe smaki już we wczesnym dzieciństwie. Kulinarne przygody są bezpieczne, ponieważ zarówno wszystkie składniki, jak i już gotowe posiłki przechodzą restrykcyjne badania oraz testy jakości.

Gerber – słoiczki z zupami dla dzieci

Jednym z podstawowych produktów Gerber są zupki dla dzieci. W ofercie drogerii Super-Pharm dostępne są zarówno artykuły stworzone z myślą o niemowlakach, jak i te przeznaczone dla nieco starszych maluchów. Gerber Zupka Jarzynowa to rozwiązanie, na które mogą zdecydować się rodzice tych pierwszych. Produkt ma formę gładkiej masy i dlatego jest odpowiedni dla dzieci od 4. miesiąca życia. Gerber Junior Pomidorowa z Ryżem to natomiast posiłek zawierający cząsteczki jedzenia. Z tego względu jest on kierowany do maluchów po 1. urodzinach.

Gerber – obiadki dla najmłodszych

Oprócz zup w ofercie Super-Pharm dostępne są również słoiczki Gerber z gotowymi obiadami dla dzieci. Wśród nich także znajdują się produkty przeznaczone dla maluchów w różnym wieku. Do diety dzieci po 5. miesiącu życia warto wprowadzić m.in. Gerber Krem z Jasnych Warzyw z Kurczakiem czy Gerber Indyk z Dynią i Ziemniakami.

Rodzice nieco starszych szkrabów mogą postawić na obiadki z serii Gerber Organic, które są odpowiednie dla maluchów od 8. miesiąca. Jadłospis pociechy może poszerzyć się o produkty takie jak Gerber Organic Plant-Tastic Gulasz z Cukinią i Warzywami lub Gerber Organic Słodki Ziemniak i Kurczak.

Roczne dzieci mogą posmakować słoiczków zawierających potrawy z większymi cząstkami jedzenia. Dlatego dla maluchów po 12. miesiącu powstały specjalne obiadki, do których zalicza się np. Gerber Risotto z Indykiem i Warzywami. Produkty dla starszaków są przetarte tylko częściowo, dzięki czemu pociechy poznają zarówno smak, jak i strukturę jedzenia.

Gerber – desery dla dzieci

Aby zapobiec monotonii w diecie dziecka, do oferty Gerber wprowadzono również zdrowe desery dla najmłodszych. Mają one formę musów lub miksów jogurtowo-owocowych, które zamknięte są w wygodnych tubkach. W drogerii Super-Pharm można znaleźć przysmaki takie jak:

Dwa pierwsze produkty przeznaczone są dla maluchów, które skończyły 4 miesiące. Ostatni artykuł zawiera nieco większe elementy i dlatego można wdrożyć go do diety półtorarocznego dziecka.

Gerber – produkty do picia

W ofercie Gerber można znaleźć także zdrowe i smaczne napoje dla maluchów. Sok Gerber 100% Gruszka czy owocowy nektar Gerber Organic Jabłko i Mango to przykładowe produkty z tej kategorii. Obydwa artykuły są bezpieczne do spożywania po ukończeniu 4. miesiąca życia. Dzięki temu rodzice najmłodszych mogą łatwo uzupełnić dietę pociech o dawkę witamin.

FAQ

Czy Gerber to polska firma?

Firma Gerber została założona w Stanach Zjednoczonych, ale w 1991 roku połączyła swoje siły z rzeszowską fabryką posiłków dla dzieci. Od tamtego czasu stolica Podkarpacia wciąż pozostaje zagłębiem produkcyjnym Gerber dla polskiego rynku.

Kiedy powstała firma Gerber?

Firma Gerber powstała w 1927 roku i szybko zyskała popularność, ponieważ jej produkty były sporą innowacją. Pomimo upływu lat rozwiązania Gerber wciąż cieszą się dużym powodzeniem oraz uznaniem rodziców.

Gdzie kupię produkty marki Gerber?

Produkty Gerber można kupić w stacjonarnej oraz internetowej drogerii Super-Pharm.

Ile kcal mają produkty Gerber?

Słoiczki Gerber różnią się składami, a co za tym idzie także wartością energetyczną czy zawartością makroskładników. Najmniej kaloryczne produkty mają ok. 30-50 kcal. Natomiast pełnowartościowe zupy czy obiadki zazwyczaj liczą ok. 150-200 kcal. Kaloryczność wybranych artykułów można łatwo sprawdzić na opakowaniu.

Jak przechowywać słoiczki Gerber?

Zamknięte słoiczki Gerber należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Natomiast po otwarciu produkt trzeba zostawić w oryginalnym opakowaniu, zakręcić jego wieczko i schować do lodówki. Rozpoczęty posiłek Gerber może stać w chłodziarce nie dłużej niż 24 godziny.

Ile trzymać słoiczki Gerber po otwarciu?

Po otwarciu słoiczek Gerber należy umieścić w lodówce i przechowywać go maksymalnie do 24 godzin.