Marka: Giorgio Armani

Historia marki Giorgio Armani

Giorgio Armani urodził się 11 lipca 1934 roku w mieście Piacenza na północy Włoch. Pierwsze lata jego życia nie były usłane różami. Przyszły posiadacz wielomiliardowej fortuny dorastał w dość biednej rodzinie, którą utrzymywał wyłącznie ojciec Ugo. Pensja księgowego z ledwością wystarczała na utrzymanie żony i trójki dzieci.

Senior rodu pokładał nadzieje właśnie w Giorgio, który był zainteresowany zawodem lekarza. Szybko okazało się jednak, że widok ludzkiego cierpienia to dla niego zbyt wiele. Wykorzystał za to swoją wrażliwość na piękno, co pozwoliło mu nauczyć się wykonywania artystycznych fotografii. To z kolei otworzyło przyszłemu projektantowi drzwi do zostania dekoratorem wnętrz w domu towarowym Rinascente z Mediolanu.

Kolejnym krokiem w karierze Giorgio Armaniego był angaż w firmie modowej należącej do Nino Ceruttiego. To właśnie w niej zaprojektował swoje pierwsze ubrania dla mężczyzn. Tam też poznał Sergio Galeottiego, z którym związał się oraz uczynił go wspólnikiem biznesowym. Za jego namową Giorgio postanowił odejść z dotychczasowej pracy i założyć własną firmę.

Tak w 1975 roku powstała legendarna marka, kojarzona głównie z odzieżą. Nie minęło jednak wiele czasu, a pojawiły się nowe linie produktów. Jedną z nich są właśnie perfumy Giorgio Armani, których pierwsza partia została zaprezentowana już w 1980 roku. Od tej pory są one nieodłączną częścią portfolio modowego imperium, idealnie dopełniając elegancki styl ubioru osoby, która ich używa.

Produkty marki Giorgio Armani

W drogerii Super-Pharm dostępne są zapachy zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Obie linie charakteryzuje połączenie wyrafinowanych nut zapachowych z subtelnością i umiarem. Taka też jest filozofia Giorgio Armaniego, który od początku stawia na dyskretną elegancję, czasem wzbogaconą o odrobinę nonszalancji. O zamiłowaniu do łączenia wykwintności i prostoty świadczą także opakowania, czego świetnym przykładem są damskie perfumy Giorgio Armani Diamonds Violet.

We flakonach zapachów dla kobiet Armani dla kobiet zauważalna jest delikatna zabawa formą, choć brak tu wymyślnych kształtów znanych z zapachów innych marek. Jeszcze prostsze, ale nadal stylowe, są buteleczki perfum dla panów. Nie odbiera im to jednak nic z ich klasy i jakości, co pokazują m.in. męskie perfumy Giorgio Armani Diamonds Black Carat.

Wody perfumowane Giorgio Armani

W Super-Pharm można znaleźć m.in. wody perfumowane, czyli produkty o stężeniu olejków eterycznych wynoszącym od 10% do 19%. Jest to doskonała propozycja dla osób ceniących sobie dość intensywne zapachy. Utrzymują się one na skórze i ubraniach nawet do kilkunastu godzin. Dzięki temu męskie oraz damskie perfumy Giorgio Armani sprawdzają się m.in. w sytuacjach bardziej formalnych takich jak wieczorna randka w restauracji lub ważna uroczystość rodzinna.

Wody perfumowane wielkiego włoskiego projektanta są ponadto wspaniałym uzupełnieniem do kreacji przygotowanej na wydarzenie kulturalne. Premiera filmu, spektaklu teatralnego czy też przedstawienia w operze – wszędzie tam zapachy Giorgio Armaniego dodadzą noszącej je osobie szyku i elegancji na długie godziny.

Wody toaletowe Giorgio Armani

Formalne sytuacje nie zdarzają się jednak codziennie, a w związku z tym warto zaopatrzyć się w lżejsze zapachy. To takich propozycji należą dostępne w Super-Pharm wody toaletowe. Od perfumowanych odróżnia je zawartość olejków eterycznych, których jest tu od 5% do 10%. Zapewnia to aromat o trwałości wynoszącej do kilku godzin. Właśnie dlatego doskonale nadają się na krótsze wyjścia takie jak np. spontaniczny wypad na lunch lub kolacja ze znajomymi. Co więcej, woda toaletowa to najlepszy sposób na przywołanie uczucia świeżości w ciągu dnia.

Lekkie damskie i męskie perfumy Giorgio Armani sprawdzają się również jako codzienni kompani do pracy. Mniej intensywny zapach nie jest uciążliwy zarówno dla osoby, która ich użyła, jak też współpracowników przebywających w tym samym biurze lub sali konferencyjnej. Subtelne nuty stanowią ponadto idealne dopełnienie eleganckiego, ale dyskretnego formalnego outfitu, który wymagany jest w trakcie spotkania z klientem lub partnerem biznesowym.

FAQ:

Ile kosztują perfumy Giorgio Armani?

Cena perfum Giorgio Armani zależy przede wszystkim od dostępności składników potrzebnych do stworzenia nut bazy, głowy i serca. Najdroższe są zapachy, do których produkcji wykorzystano trudno dostępne aromaty. Przykładami są olejki eteryczne wydobywane z rzadkich roślin rosnących tylko w jednym miejscu na świecie jak np. kwiat plumerii. Ich ceny potrafią przekraczać 1000 dolarów za uncję (około 31 g). Znaczenie ma także pojemność flakonu. W drogerii Super-Pharm cena perfum Giorgio Armani waha się zwykle od ok. 200 zł do 500 zł.

Jak rozpoznać oryginalne perfumy Giorgio Armani?

Porównanie perfum najłatwiej zacząć od sprawdzenia numeru seryjnego umieszczonego na spodzie flakonu. Nie zawsze jednak można znaleźć numer seryjny, np. w przypadku limitowanych edycji. Warto też mieć na uwadze, że handlarze podróbkami mogą zamieścić prawdziwy numer seryjny. W takim przypadku należy dokonać porównania butelki.

Oryginalne perfumy Giorgio Armani bez wątpienia będą wykonane z najwyższej jakości szkła. Najpewniejszym, ale także najtrudniejszym sposobem jest sprawdzenie zapachu i koloru. W oryginalnych perfumach wyczuwalne będą uwalniające się stopniowo nuty głowy, serca i bazy. Cechuje je też mniej intensywny kolor niż ich sztucznie barwionych, podrobionych odpowiedników.