Marka: Hipp

Jak powstała marka Hipp?

Hipp to niemiecka marka, która obecnie jest jednym z europejskich liderów produkcji żywności dla dzieci na rynku. Choć oficjalnie została założona w 1932 roku przez Georga Hippa, to jej początki sięgają znacznie wcześniej. Wszystko tak naprawdę zaczęło się pod koniec XIX wieku w małej miejscowości Pfaffenhofen. Ojciec Georga, Joseph Hipp, był lokalnym cukiernikiem. Gdy jego żona urodziła bliźniaki i okazało się, że ma problemy z laktacją, mężczyzna postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. We własnej pracowni cukierniczej połączył mleko ze sproszkowanymi sucharkami. Nazwał to mączką sucharkową, lecz w praktyce była to pierwsza kaszka dla dzieci.

Wieść o nowym produkcie szybko się rozeszła, z początku zamówienia składali najbliżsi, a z czasem mały rodzinny biznes wyszedł poza granice miejscowości. Gdy okazało się, że lokalna cukiernia jest za mała na taką skalę produkcji, Georg Hipp postanowił założyć firmę.

Pierwszym produktem marki była kaszka sprzedawana w czarno-żółtym opakowaniu. Georg Hipp rozwijał rozpoczętą przez ojca działalność. Stopniowo poszerzał asortyment, z ręcznej produkcji przeszedł na przemysłowe (nowatorskie w tamtych czasach) wytwarzanie żywności w słoiczkach. W 1956 roku spotkał się z doktorem Hansem Müllerem, który nakłonił założyciela do postawienia na bardziej ekologiczną produkcję, poprzez pozyskiwanie składników z organicznych upraw.

Po śmierci Georga w 1967 roku nadzór nad firmą przejął jego syn – Claus Hipp. Kontynuował ekologiczną wizję ojca i znacząco ją rozwijał. Wraz z dwoma braćmi – Georgiem i Paulusem – stawiali na zrównoważony rozwój, dzięki czemu marka Hipp aż do dziś kojarzona jest z ekologicznym podejściem do biznesu. Jako jedna z pierwszych europejskich firm produkujących żywność wprowadziła System Ekozarządzania i Audytu EMAS. Dzięki temu zużycie wody zmniejszyło się o ⅔, a energii – o ponad połowę.

Wysoka jakość i ekologia – wartości marki Hipp

Rodzinna firma Hipp stała się propagatorem rolnictwa ekologicznego, a wartości, takie jak działanie w zgodzie z dobrostanem planety i zrównoważony rozwój przyświecają marce aż do dziś. Dlatego też producenci stawiają na wysoką jakość wyrobów. Każdy z nich opatrzony jest specjalnym znakiem Hipp Bio – oznacza to, że za jakość producenci ręczą własnym nazwiskiem. Poza tym marka działa zgodnie z dyrektywami unijnymi, a dzięki długoletniej ekologicznej tradycji, może pochwalić się uzyskaniem loga ekologicznego przedsiębiorstwa.

Wysoka jakość produktów jest o tyle istotna, że ich głównymi odbiorcami są dzieci. Żywność na wczesnym etapie życia jest kluczowa do prawidłowego rozwoju, dlatego też firma Hipp dba o przestrzeganie ścisłych norm żywnościowych. Gwarancją bezpieczeństwa są liczne kontrole (ponad 260), które przeprowadzane są także przez niezależne instytuty badawcze.

Produkty marki Hipp

Podstawą produktów żywnościowych dla dzieci są przede wszystkim warzywa i owoce pochodzące z ekologicznych upraw. Wysoką jakość tych składników zapewnia kilka różnych praktyk stosowanych na polach. Zalicza się do nich płodozmian, zachowanie obecności pożytecznych owadów i ochrona gleb czy klimatu.

Jednak warzywa i owoce to nie wszystko. Niemałą część składu pokarmów dla dzieci stanowią także mięso i ryby. Chów zwierząt prowadzony jest zgodnie z wymaganiami gatunku, a zwierzęta karmione są paszą bez antybiotyków, wspomagaczy ani żadnych innych sztucznych wypełniaczy w składzie. Dzięki temu od krów można pozyskiwać mleko, które zawiera w sobie cenne wartości odżywcze. Jest to o tyle ważne, że mleko krowie nierzadko stanowi podstawę dla mleka modyfikowanego Hipp po pierwszym roku życia. Z kolei mięso ryb pochodzi jedynie z ekologicznych połowów z certyfikatem organizacji Marine Stewardship Council (MSC).

Ekologiczne i zrównoważone podejście dotyczy nie tylko samego składu produktów, ale także ich opakowań. Słoiczki Hipp wytwarzane są ze sprawdzonych materiałów z recyklingu, a jakikolwiek papier, który ma styczność z żywnością (np. torebki do herbat), pozyskiwany jest z pierwotnych włókien drzewnych.

Produkty do żywienia dla dzieci Hipp

Główną część asortymentu Hipp stanowią produkty do żywienia dzieci na wczesnym etapie życia. Dzieli się je według wieku dziecka (do 1 roku życia i po 1 roku życia). W słoiczkach klienci mogą zakupić dania, takie jak obiadki warzywno-mięsne, zupki czy deserki owocowe. Dostępne są również musy dla dzieci, soki lub kaszki mleczne Hipp – oprócz nich, firma oferuje także warianty bezmleczne i kaszki manny.

W asortymencie Super-Pharm znajdują się także mleka modyfikowane i mleka początkowe Hipp. Dostosowane są dla dzieci na różnym etapie rozwoju. Warto pamiętać, by zawsze postępować zgodnie z instrukcją przygotowania i najlepiej przyrządzać świeże posiłki tuż przed podaniem.

Kosmetyki do pielęgnacji dla dzieci Hipp

Poza produktami żywnościowymi, niemieckie przedsiębiorstwo zajmuje się również produkcją kosmetyków dla dzieci i ich wrażliwej skóry. W ofercie można znaleźć m.in. pielęgnacyjny płyn do kąpieli Hipp, oliwki do ciała, a także szampony do włosów czy żele do mycia ciała. Marka dba o odpowiedni skład produktów, dlatego też pozbawione są one parabenów, silikonów i sztucznych substancji zapachowych, które mogłyby wywoływać alergie i podrażnienia skóry.

FAQ

Hipp – skąd pochodzi?

Hipp to niemiecka marka produktów żywieniowych dla dzieci i niemowląt. Została założona w 1932 roku w miejscowości Pfaffenhofen. Obecnie działa na skalę międzynarodową, a składniki pozyskuje z ekologicznych upraw z różnych regionów świata.

Ile może stać przygotowane mleko modyfikowane Hipp?

Przygotowane mleko modyfikowane nie powinno stać zbyt długo – najlepiej przyrządzać świeży posiłek przed każdym podaniem. Nie wolno podgrzewać przygotowanego mleka w mikrofali ani podawać dziecku resztek pozostawionych w butelce. Jest to miejsce idealne do rozwoju różnych drobnoustrojów.

Ile gram ma miarka mleka Hipp?

Szacunkowa ilość proszku w jednej płaskiej miarce Hipp wynosi ok. 4,4 do 4,6 grama.

Hipp – gdzie kupić?

Produkty marki Hipp dostępne są w różnych sklepach detalicznych, a także w drogeriach kosmetycznych. Można je również zamówić online, np. na stronie Super-Pharm.

Hipp – jaka to firma?

Hipp to firma zajmująca się produkcją żywności dla dzieci, takich jak kaszki, musy, obiadki, deserki czy mleka modyfikowane. Posiada długoletnią tradycję i jest jednym z pionierów ekologicznych upraw. Od wielu lat stawia na wysoką jakość produktów oraz zrównoważony rozwój.