Marka: Holle

Mleko Holle – co warto o nim wiedzieć?

Czym kierować się, wybierając mleko modyfikowane dla niemowlęcia? Ważne, by było najlepszej jakości – takie, jak np. mleko Holle i inne produkty marki, które można wprowadzać do diety dziecka stopniowo, zależni od wieku malucha. Jak rozszerzać dietę dziecka o mleko Holle? Najlepiej robić to po konsultacji z pediatrą i w zgodzie z zaleceniami producenta.
Powstawaniu pokarmu sprzyjają zrównoważona dieta oraz wczesne i systematyczne przystawianie dziecka do piersi. Jeśli mama nie posiada go wystarczająco dużo (nie ma możliwości karmienia piersią) lub stosuje leki, które to uniemożliwiają, mleko modyfikowane może być dobrą alternatywą.
Kozie mleko Holle dostępne jest w drogeriach Super-Pharm w trzech wariantach do wyboru, zależnie od wieku pociechy. Mleko kozie, w porównaniu z krowim wypada na korzyść. Łatwiej i szybciej się trawi, a także zawiera więcej składników odżywczych. W porównaniu z krowim jest bogatsze między innymi w wapń, fosfor, potas, selen, magnez, kwas linolowy oraz kwas foliowy. Zawiera też więcej niezbędnych do prawidłowego rozwoju kwasów tłuszczowych.
Przygotowanie mleka Holle jest banalnie proste – wystarczy wsypać je do przegotowanej, ostudzonej wody i zamieszać. W późniejszym okresie może służyć jako mleko w proszku do przygotowywania deserków i kaszek.

Kaszki Holle – zbożowe produkty dla maluchów

Dostępne w drogeriach Super-Pharm kaszki Holle to kilka ciekawych i smacznych dań, które można zaserwować dziecku w miarę jego rozwoju, przyzwyczajając je do "dorosłego" jedzenia i czekając na wyrośnięcie ząbków.
Trzy zboża, owies, jaglanka czy orkisz? Przyszły mały smakosz ma kilka wariantów do wyboru, dzięki czemu codzienne menu na pewno mu się nie znudzi. Kaszki Holle można włączyć po ukończeniu karmienia piersią, równolegle lub około 4. czy też 6. miesiąca życia (w przypadku pełnoziarnistej – Trzy Zboża).

Holle: kaszki jaglane

Na wyróżnienie spośród kaszek zasługują Holle kaszki jaglane. Proso jako jedyne wśród kasz jest zasadotwórcze, dzięki czemu nie zakwasza organizmu (działa przeciwzapalnie). Pomaga też przywrócić optymalne pH. Jaglanka zawiera też dużo żelaza, cynku, miedzi oraz witamin takich jak B1, B2, B6. W jej skład wchodzą również cenne dla dziecka kwasy nienasycone. Jest tak delikatna dla żołądka i wartościowa, że można wprowadzać ją już od 4. miesiąca życia dziecka.