Marka: John Frieda

Jak powstała marka?

Marka kosmetyków John Frieda została założona pod koniec lat 80. przez Johna Friedę, fryzjera pochodzącego z Londynu. Był on specjalistą fryzjerstwa, pracującym w najbardziej prestiżowych salonach fryzjerskich znajdujących się na terenie miasta. W swojej pracy poszukiwał produktów, które pomagały kobietom w domowej pielęgnacji włosów. Dzięki temu, ich fryzury wyglądały, jak z najlepszych salonów fryzjerskich.

Firma spędziła lata na badaniach i opracowywaniu własnej linii produktów do pielęgnacji włosów, które szybko zyskały popularność jego klientek. Dziś marka oferuje cały wachlarz kosmetyków do stylizacji włosów, w tym:

  • szampony,
  • odżywki,
  • pianki,
  • żele,
  • spraye.

John Frieda zapewnia również swoim klientom szereg narzędzi i akcesoriów, które pozwalają zyskać jeszcze większą kontrolę na dfryzurą podczas codziennej stylizacji. Dzięki wysokiej jakości składnikom i innowacyjnym formułom produkty marki pozostają zaufanym źródłem asortymentu pozwalającego na pielęgnację włosów w stylu salonowym na całym świecie.

Kto założył markę?

Założycielem przedsiębiorstwa jest urodzony w 1951 roku John Frieda. To stylista fryzur oraz założyciel salonów fryzjerskich i firm zajmujących się produktami do pielęgnacji włosów. 

Frieda urodził się na terenie Wielkiej Brytanii, w Londynie. Uczęszczał do prywatnej szkoły King's School w Harrow i już jako uczeń szkoły średniej pracował w niepełnym wymiarze godzin w salonie fryzjerskim swojego ojca. Relacja z nim ukształtowała młodego Friedę – rodziciel był dla niego mentorem i osobą, która inwestowała w jego wczesne przedsięwzięcia.

Historia marki

Marka John Frieda rozpoczęła swoją działalność od założenia pierwszego salonu fryzjerskiego na New Cavendish Street w Londynie. Dziś wizja firmy odzwierciedla dziedzictwo salonów: dostarczanie produktów, które są ukierunkowane na określone problemy związane ze stylizacją. Głównym celem założyciela jest, aby każdy klient mógł zauważyć u siebie efekty rodem wprost z profesjonalnego zakładu, ale stosując produkty we własnym domowym zaciszu.

Produkty marki

Produkty John Frieda to przede wszystkim kosmetyki pielęgnacyjne przeznaczone do włosów. Szeroki asortyment jest kierowany zarówno do osób, które chcą odratować zniszczone końcówki, jak i tych, które chcą upewnić się, że ich fryzury są nieskazitelne.

Kosmetyki do włosów John Frieda starają się łączyć wysoką jakość z przystępną ceną tak, aby po ich użyciu każdy użytkownik mógł poczuć się, jakby złożył wizytę w specjalistycznym londyńskim salonie piękności.

Szampony do włosów John Frieda

Główną linią produktową John Frieda stanowią szampony. Są one przeznaczone do różnych typów włosów, w tym z uwzględnieniem:

  • koloru,
  • długości,
  • stanu,
  • faktury.

Na uwagę zasługuje skład produktów. John Frieda Full Repair zawiera ceniony przez środowisko kosmetologiczne olej Inca Inchi, który pozwala odratować łamliwe włókna włosów oraz olej Omega-3, którego zadaniem jest stworzenie warstwy ochronnej nawet dla pojedynczych kosmyków bez ich nadmiernego obciążania.

Kosmetyki tworzone są z uwzględnieniem koloru włosów nabywczyni – szampon do włosów John Frieda Go Blonder przeznaczony jest dla kobiet o jaśniejszych fryzurach, a szampon do włosów John Frieda Violet Crush pozwala pozbyć się nadmiernie żółtego odcienia, który zazwyczaj jest niepożądanym efektem ubocznym występującym podczas farbowania. 

Odżywki do włosów John Frieda

Odżywki do włosów John Frieda to kosmetyki działające synergicznie wraz z szamponami. Pozwalają one rozbudować swój cały proces pielęgnacyjny, aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Spray do włosów John Frieda Go Blonder, który zawiera kompleks z rumianku i owoców cytrusowych pozwala na dodatkowe, stopniowe rozjaśnianie włosów. Pierwsze efekty widoczne są już po inicjalnym użyciu, a najlepsze efekty zaobserwować można po około 3-5 razach.

Odżywki John Frieda przeznaczone są do wszystkich typów włosów, a niektóre z nich oferują specjalistyczne działanie, np. zwiększenie objętości kosmyków cienkich i łamliwych bez obciążania ich, dzięki czemu nie będą one zapadać się pod własnym ciężarem.

Dostępne są także produkty, które redukują siwiznę, przywracają głęboki kolor oraz wygładzają fryzurę.

Maski do włosów John Frieda

Maski do włosów John Frieda to specjalistyczne kosmetyki, których zadaniem jest ochrona i odbudowa. Służą po to, aby chronić jasne i delikatne włosy przed dalszymi zniszczeniami, w tym spowodowanymi np. długotrwałą ekspozycją na światło słoneczne. Używać ich można zarówno przed samym rozjaśnianiem (proces przygotowawczy), jak i tuż po (proces odbudowy jakości włosów), co zapewnia np. maska do włosów John Frieda Sheer Blonde Go Blonder.

FAQ

John Frieda Go Blonder Spray – jak używać?

Spray do włosów John Frieda Go Blonder stosuje się jako ostatni krok pielęgnacyjny, tuż po nałożeniu odżywki i umyciu włosów szamponem John Frieda (najlepiej pochodzącym z tej samej linii produktowej). 

Włosy należy osuszyć ręcznikiem, a następnie użyć kosmetyku aż do osiągnięcia pożądanych rezultatów. W celu zoptymalizowania efektu, w etapie końcowym zaleca się użycie prostownicy lub lokówki. Pozwoli to na osiągnięcie najlepszego rozjaśnienia.

John Frieda fioletowy – gdzie kupić?

Zarówno szampon do włosów John Frieda Violet Crush (fioletowy), jak i inne profesjonalne kosmetyki tej marki dostępne są w sklepach stacjonarnych oraz internetowym drogerii Super-Pharm.

Dostępność wybranych produktów można sprawdzić za pomocą strony internetowej drogerii Super-Pharm w zakładce „Sprawdź dostępność w sklepach”.

John Frieda odżywka – jak stosować?

Sposób użycia odżywki John Frieda zależy od tego, jakim konkretnie produktem dysponuje użytkownik. Niektóre z kosmetyków nakłada się na włosy przed użyciem szamponu, a inne aplikuje się na sam koniec procesu pielęgnacyjnego i pozostawia do pełnego wyschnięcia fryzury (nie wymagają spłukiwania).