Marka: Kneipp

Kto założył markę Kneipp?

Założycielem marki Kneipp był Leonhard Oberhäußer, przyjaciel księdza Sebastiana Kneippa. Ten urodzony w 1821 roku katolicki duchowny z Bawarii stworzył koncepcję zdrowego życia opartą na pięciu filarach. Według niego, by cieszyć się dobrą tężyzną fizyczną, warto stosować kuracje wodne i wspomagać się ziołami. Poza nimi podstawami filozofii niemieckiego kapłana stał się ruch, świadome odżywianie i balans między życiem zawodowym i prywatnym. Ostatni element idei przyświecającej Kneippowi ma na celu ograniczenie stresu do minimum.

Poglądy księdza wzięły się częściowo z jego zamiłowania do botaniki i zainteresowania ziołolecznictwem, a w równym stopniu z powodu nieszczęśliwego wydarzenia, które mu się przytrafiło. W 1846 roku uczący się wówczas w liceum Sebastian Kneipp zachorował na gruźlicę. Przez kolejne trzy lata nie pomagała mu żadna kuracja. Szczęśliwie wtedy natrafił na książkę napisaną przez Johanna Siegmunda Hahna, lekarza propagującego dobroczynne działanie wody.

Zastosowanie się do propozycji Hahna rzeczywiście pomogło Kneippowi. Świeżo wyświęcony ksiądz sam zaczął namawiać ludzi do terapii, która pozwoliła mu wrócić do zdrowia. Kąpiele w zimnych nurtach rzek, połączone z bieganiem pozwoliły dojść do pełnej sprawności wielu jego pacjentom. Kolejne lata życia Sebastiana Kneippa upłynęły pod znakiem leczenia ludzi i zwierząt oraz spisywaniu swoich obserwacji. Tak powstały dwie książki – Moje leczenie wodą w 1886 roku oraz Tak żyć potrzeba pięć lat później. Krótko przed śmiercią, w 1894 roku, Sebastian Kneipp napisał swoją trzecią książkę pt. Mój testament będącą podsumowaniem lat jego badań. Zmarł trzy lata później, mając 76 lat.

Historia marki Kneipp

Sebastian Kneipp nigdy nie zarządzał firmą, której nazwa bierze się od jego nazwiska. Powstała ona jeszcze za jego życia. Istnieje od 1891 roku w miejscu jej założenia, czyli w bawarskim Würzburgu. Drugi zakład produkcyjny znajduje się w pobliskiej wsi Ochsenfurt-Hohestadt. Powstają tam artykuły wspomagające zdrowie takie jak płyny, balsamy, olejki do ciała i inne kosmetyki Kneipp. Dział rozwoju produktów firmy ściśle współpracuje z placówkami naukowymi, co pozwala tworzyć nowe i skuteczne, a przy tym wciąż zgodne z poglądami patrona specyfiki.

Obecnie Kneipp jest firmą o międzynarodowym zasięgu. W ojczyźnie założyciela, a także w Austrii, ma swoje sklepy stacjonarne. W innych państwach kosmetyki sprzedaje za pośrednictwem drogerii i sklepów spożywczych. Preparaty można kupić np. w Japonii i Stanach Zjednoczonych. W wielu krajach europejskich, w tym Polsce, również są łatwo dostępne. Są dostępne m.in. w drogerii Super-Pharm. 

Produkty marki Kneipp

W Super-Pharm klienci mogą wybierać między wieloma balsamami do ust oraz olejkami i kryształkami do kąpieli Kneipp. Firma dokłada starań, by zarówno one, jak i pozostałe kosmetyki były wykonane wyłącznie z naturalnych składników. W zgodzie z duchem ekologii przygotowywane są również opakowania produktów. Każde z nich jest wykonane z całkowicie biodegradowalnego materiału, np. włókien trawy. Przyjazne dla środowiska są również wewnętrzne elementy pudełek. Dla przykładu zamiast utrzymującego butelkę w jednej pozycji plastiku stosowany jest korek.

Olejki do ciała Kneipp

W Super-Pharm można kupić np. olejek do ciała Kneipp Bio, który służy do regeneracji i poprawy stanu skóry. Warto się nim zainteresować także w przypadku trudności w zwalczaniu blizn i rozstępów. Za dobroczynne działanie odpowiadają dwie naturalne substancje – krokosz barwierski oraz oliwa z oliwek. Co ważne, oba te składniki pochodzą z ekologicznych upraw. W preparacie nie ma żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu mogą go stosować także weganie. Łagodne substancje wyłącznie roślinnego pochodzenia sprawiają, że olejek Bio Kneipp jest bezpieczny dla kobiety w ciąży.

Olejki i kryształki do kąpieli Kneipp

Doskonałym sposobem na zapewnienie sobie zdrowia jest także olejek do kąpieli Kneipp Goodbye Stress. Receptura na bazie mięty i rozmarynu daje uczucie odświeżenia i zrelaksowania. Jednocześnie orzeźwiający zapach przyczynia się do skutecznej regeneracji organizmu. Oprócz tego środek ten ma dobroczynny wpływ na skórę. Jego stosowanie nawilża, odżywia i zmiękcza. Produkt warto stosować w momentach występowania bólów stawów i mięśni. Kojące działanie olejku docenią osoby choćby po długim dniu pracy spędzonym przy biurku. W Super-Pharm dostępne są także kryształki do kąpieli Kneipp Pure Relaxation Melisa, które służą też do inhalacji. Można je również łączyć z olejkami, co dodatkowo wzmacnia ich właściwości.

Balsamy do ust Kneipp

Z pomocą naturalnych produktów niemieckiej marki możliwe jest zadbanie także o delikatną skórę ust. Nawilżenie i ochronę zapewniają składniki takie jak m.in. wosk z drzewa lakierowego, olejek kokosowy i masło shea. Dzięki nim usta odzyskują pierwotną sprężystość i odporność na działanie czynników atmosferycznych, w tym na promienie słoneczne. Każdy balsam do ust Kneipp jest wykonany w formie pomadki, a przez to wygodny w użyciu.

FAQ:

Kneipp kosmetyki – gdzie kupić?

Kosmetyki Kneipp można kupić w dobrych drogeriach, np. w Super-Pharm. Dostępne są zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i internetowej. Klienci mają do wyboru takie artykuły jak preparaty do ciała, olejki i kryształki do kąpieli oraz balsamy do ust. Każdy z nich jest sprzedawany w kilku wariantach zapachowych.

Kto założył firmę kosmetyczną Kneipp?

Firmę założył Leonhard Oberhäußer. Był on aptekarzem i znajomym księdza Sebastiana Kneippa. W 1891 roku uzyskał on zgodę na wykorzystanie wyników jego badań dotyczących leczniczych właściwości wody i ziół. Przedsiębiorstwo do dziś znajduje się w Würzburgu w Niemczech.