Marka: Kolastyna

Jak powstała marka Kolastyna?

Kolastyna jest polską marką kosmetyczną, która obecnie należy do zagranicznego koncernu Sarantis. Może jednak pochwalić się długoletnią tradycją, a także zaufaniem wśród konsumentów. Jest liderem w kategorii Polskiej Pielęgnacji Słonecznej.

Historia firmy sięga 1983 roku, kiedy powstało polskie przedsiębiorstwo Laboratorium Kolastyna. W 1991 roku marka wypuściła na rynek linię produktów do opalania, które w krótkim czasie zyskały popularność. W kolejnych latach firma wprowadzała do portfolio nowe, innowacyjne kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy.

W 2010 roku Kolastyna została wykupiona przez cypryjskie przedsiębiorstwo Sarantis. Nie zniknęła jednak z polskiego rynku, nadal regularnie wprowadzając nowe produkty. Od 2018 roku marka specjalizuje w asortymencie artykułów związanych z opalaniem.

Produkty marki Kolastyna

Oferta kosmetyków Kolastyna skierowana jest przede wszystkim do kobiet, ale nie brakuje też produktów dla dzieci lub mężczyzn. Marka dba o to, by wysokiej jakości kosmetyki skutecznie chroniły skórę przed działaniem promieni słonecznych. Firma stawia również na bezpieczeństwo. Naukowcy pracujący w Dziale Badań i Rozwoju łączą najnowsze technologie z aktualną wiedzą kosmetologiczną. Opracowane klinicznie formuły są testowane w laboratoriach Kolastyna. Podczas produkcji wykorzystuje się technologię COLLASTEN COMPLEX®, dzięki której powstają artykuły dostosowane do każdego typu cery.

Kolastyna nastawiona jest przede wszystkim na dostarczanie na rynek kosmetyków związanych z opalaniem, które chronią skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, a także przed światłem widzialnym (VL) i promieniowaniem podczerwonym (IR). Dzięki temu mogą one też spowalniać proces starzenia skóry. W ofercie marki dostępne są kosmetyki do opalania z różnym poziomem SPF (od 6 do 50), a także olejki czy emulsje po opalaniu, kremy brązujące i samoopalacze. Przykładem jest krem z filtrem ochronnym Kolastyna Sun Anti-Pollution SPF30, który jest odpowiedni dla każdego typu skóry.

Asortyment marki został podzielony na kilka linii. Jedną z nich jest Aqua Aksamit, która opiera się na wykorzystaniu kwasu hialuronowego. Emulsje do opalania, takie jak np. Kolastyna Sun Aqua Aksamit SPF20, wykazują się wodoodpornością. Inną kolekcją jest ta składająca się z samoopalaczy i kremów brązujących w różnych formach o nazwie Linia Luxury Bronze.

Kosmetyki do opalania Kolastyna

Produkty do opalania stanowią największą gamę asortymentu Kolastyna. Dostępne są w formie emulsji, balsamów, olejków i sprayów. Każdy z nich charakteryzuje się innym poziomem SPF.  W Super-Pharm klienci mogą znaleźć także specjalną emulsję do opalania dla dzieci Kolastyna Sun Kids SPF30. Jest ona testowana dermatologicznie i może być stosowana u maluchów powyżej 3. roku życia.

W ofercie dostępne są też kremy do twarzy. Osoby z cerą wrażliwą mogą sięgnąć po krem z filtrem Kolastyna Sun Wrażliwa Skóra SPF50+ z bio olejem z nasion konopi w składzie. Ciekawym wyborem może być turbo przyspieszacz opalania. Zawarte w nim składniki stymulują wytwarzanie melaniny, pozostawiając przy tym efekt nawilżonej skóry.

Balsamy brązujące i samoopalacze Kolastyna

W asortymencie dostępna jest również specjalna linia kosmetyków samoopalających i brązujących Luxury Bronze. Obejmuje ona kremy i samoopalacze w formie mgiełki lub pianki. Dwufazowy samoopalacz Kolastyna Sun Luxury Bronze, przy odpowiedniej aplikacji, nie pozostawia smug ani plam. Dodatkowo dzięki zawartości witaminy E wykazuje się działaniem antyoksydacyjnym.

Alternatywą dla samoopalaczy jest balsam brązujący Kolastyna Sun Luxury Bronze, który zawiera masło shea i masło kakaowe. Składniki te dbają o nawilżenie skóry. Z kolei olej z orzecha włoskiego pozwala nadać jej delikatny, brązowy odcień.

Produkty po opalaniu Kolastyna

W Super-Pharm klienci mogą sięgnąć po wyroby, które stosuje się do pielęgnacji po opalaniu. Należy do nich m.in. balsam Kolastyna Sun Family z kompleksem składników o właściwościach kojących (D-pantenol, allantoina, bisabolol.). Takie kosmetyki pozwalają ukoić podrażnienia wywołane przez promienie słoneczne, a także nawilżyć skórę i podtrzymać efekt opalenia. Co więcej, są przeznaczone dla całej rodziny.

FAQ

Balsam brązujący Kolastyna – jak stosować?

Przed zastosowaniem balsamu brązującego Kolastyna zaleca się wykonanie peelingu. Preparat warto nakładać również na nawilżoną, ale nie nadmiernie natłuszczoną skórę. Podczas aplikacji należy równomiernie rozsmarowywać cienką warstwę balsamu, szczególnie przy zgięciach. Po aplikacji zaleca się chwilę odczekać i unikać kontaktu z odzieżą.

Kolastyna Luxury Bronze pianka – jak używać?

Piankę należy równomiernie rozprowadzić na skórze, a po aplikacji od razu umyć ręce. Proces ten można powtarzać aż do uzyskania pożądanego koloru opalenizny. Pianka Luxury Bronze wspomaga utrwalenie efektu naturalnej opalenizny. Aby jednak ułatwić równomierne rozprowadzenie rozprowadzanie, wcześniej warto zastosować peeling. Należy pamiętać, by bezpośrednio po aplikacji unikać kontaktu skóry z odzieżą.

Kolastyna Luxury Bronze – jak używać?

Kosmetyki z linii Luxury Bronze marki Kolastyna służą do utrwalania efektu opalenizny. Dostępne są w różnych formach (emulsje, olejki, pianki, balsamy). W każdym przypadku należy je równomiernie rozprowadzać po skórze. Aby zapewnić prawidłowy i długotrwały efekt, zaleca się przed aplikacją zastosować peeling. Po użyciu należy unikać bezpośredniego kontaktu z odzieżą i od razu umyć ręce.

Kolastyna krem CC – gdzie kupić?

Krem CC Kolastyna dostępny jest w wybranych drogeriach kosmetycznych, w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Produktów tej marki można szukać także w ofercie Super-Pharm.

Kolastyna – gdzie kupić?

Produkty do opalania Kolastyna dostępne są w drogerii Super-Pharm. Można je kupić stacjonarnie oraz online.

Kolastyna Luxury Bronze mgiełka – jak używać?

Samoopalacz w mgiełce należy równomiernie rozprowadzić na skórze. Aby uzyskać lepszy efekt, wcześniej powinno się wykonać peeling. Po aplikacji należy umyć ręce i odczekać 15 min, a w tym czasie unikać kontaktu skóry z ubraniami. Proces ten można powtórzyć, jeśli pragnie się uzyskać ciemniejszy odcień opalenizny.