Marka: Lacoste

Lacoste – historia marki

Założycielem marki był tenisista René Lacoste. Wielokrotny triumfator najważniejszych zawodów sportowych na świecie wykazywał talent nie tylko do gry, ale i kreowania mody. Mężczyzna wyróżniał się na korcie zarówno techniką, jak i swoim wyglądem. Występował w zaprojektowanych przez siebie ubraniach, z których największym hitem okazała się koszulka polo.

Firma Lacoste powstała w 1933 roku, a jej charakterystyczne logo przedstawia aligatora. Wiąże się z tym ciekawa historia, ponieważ przydomkiem zwierzęcia nazywano założyciela marki. Pseudonim stał się popularny, kiedy jeden z dziennikarzy podsłuchał, jak sportowiec zakłada się ze swoim kapitanem, że wygra mecz, a nagrodą miała być walizka wykonana ze skóry gada.

Lacoste specjalizowało się początkowo tylko w produkcji odzieży sportowej, ale w latach 60. XX wieku podjęło współpracę z Jeanem Patou. Tak ukazały się pierwsze perfumy z logiem aligatora. Do stałego asortymentu firmy zapachy weszły dopiero w 1984 roku. Debiutancka kompozycja była przeznaczona dla mężczyzn. Natomiast damskie flakony pojawiły się w 1999 roku.

Produkty marki Lacoste

Perfumy Lacoste to w produkty, które mają nadawać się do noszenia na co dzień. Sportowy styl marki sprawia, że zapachy będą dobre nawet podczas treningu. Firma wypuściła na rynek kilkadziesiąt różnych flakonów, a niektóre doczekały się swoich odświeżonych wersji.

Wody toaletowe Lacoste

Laurent Bruyere w 2005 roku stworzył dla marki wodę toaletową Lacoste Essential. Nawiązuje ona do wolności i intryguje nowoczesnym połączeniem liści pomidora z bergamotką i różą. Sprawdza się podczas letnich dni, kiedy można oddać się szaleństwom na skąpanym w słońcu korcie.

W 2017 roku firma wprowadziła na rynek wodę toaletową Lacoste L'Homme, która również jest odzwierciedleniem swobody i wolności, ale ma w sobie jeszcze nutę nowoczesnej elegancji. Wskazuje na to nie tylko kompozycja, lecz także design flakonu. W recepturze znalazły się, m.in. słodka pomarańcza, rabarbar, migdał, imbir i wanilia. To męskie perfumy idealne na prezent. Dla osób, które lubią bardzo intensywne aromaty, powstała wersja wzmocniona, czyli woda toaletowa Lacoste L`Homme Intense.

Wody perfumowane Lacoste

Wody perfumowane charakteryzują się m.in.:

  • wyższym stężeniem olejków zapachowych w porównaniu z toaletowymi;
  • większą intensywnością;
  • dłuższym czasem utrzymywania się na skórze.

Ich głębia sprawia, że lepiej używać ich podczas wieczornych wyjść. Dodatkowo idealnie pasują do chłodniejszych pór roku.

Przykładem takiej kompozycji jest woda perfumowana Lacoste Match Point. To energetyzująca woń pełna drzewnego aromatu. Znajdują się w niej goryczka, czarny pieprz, wetyweria czy paczula. Stanowią połączenie mroczne, a jednocześnie świeże, które sprawdzi się nie tylko podczas romantycznej kolacji.

FAQ

Gdzie kupić perfumy Lacoste?

Perfumy Lacoste można kupić w drogeriach Super-Pharm. Wody toaletowe i perfumowane są dostępne w sklepach stacjonarnych oraz online.

Jak rozpoznać oryginalne perfumy Lacoste?

Oryginalne perfumy Lacoste można kupić w Super-Pharm. Poza tym w przeglądarkach internetowych da się znaleźć specjalną wyszukiwarkę zapachów, dzięki której zweryfikuje się flakon po jego numerze seryjnym.

Jakie perfumy męskie Lacoste wybrać?

Do noszenia na co dzień sprawdzą się np. perfumy Lacoste Essential. Wieczorową porą wrażenie zrobi głębia wody perfumowanej Lacoste Match Point.

Lacoste perfumy – gdzie są produkowane?

Perfumy i inne produkty Lacoste powstają we Francji. Główna siedziba marki znajduje się w Paryżu.

Ile kosztują perfumy Lacoste?

Ceny perfum Lacoste zależą od konkretnego zapachu oraz pojemności flakonu. Zwykle mieszczą się w przedziale od 140 do 300 złotych.