Marka: Lovi

Historia powstania marki Lovi

Lovi jest polską marką, która obecnie należy do przedsiębiorstwa Canpol Sp. z o.o. SKA. Założył ją Marcin Biedrzycki we współpracy z doktor Aleksandrą Ładą, specjalizującą się w neurologopedii. To właśnie ona podczas wspólnych rozmów zwróciła uwagę, że dostępne dotychczas smoczki na rynku są statyczne. Oznacza to, że ta część, którą dziecko bierze do buzi, nie wydłuża się, przez co zaburza naturalny odruch ssania. Ta uwaga stała się podwalinami do założenia marki i opracowania pierwszego produktu, czyli smoczka z końcówką, która poddaje się ssaniu, tak samo, jak kobieca pierś.

Rozwój był jedynie kwestią czasu. Producenci Lovi zaczęli dołączać do asortymentu coraz to bardziej innowacyjne produkty, które miały spełniać potrzeby karmiących kobiet oraz niemowląt na każdym etapie życia. Tak też powstały m.in. smoczki uspokajające, laktatory, butelki i inne artykuły do alternatywnego karmienia.

Produkty marki Lovi

Proces karmienia jest najważniejszy dla każdej mamy, która dba o dobro i prawidłowy rozwój swojego dziecka – niezależnie od tego, czy zdecyduje się na karmienie piersią, czy skorzystanie z alternatywnych metod. Założycielom Lovi od początku zależało na wspieraniu matek w tym okresie.

Produkty Lovi towarzyszą dziecku w trakcie rozwoju oraz chronią laktację i naturalny odruch ssania. Ich skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzone jest badaniami przeprowadzonymi pod nadzorem medycznym, z udziałem personelu szpitalnego. Często są one wykonywane w szpitalach i specjalistycznych poradniach. Biorą w nich udział również lekarze i położne.

W ofercie Lovi dostępna jest szeroka gama różnorodnych artykułów. Znajdują się w niej m.in. artykuły do karmienia piersią, takie jak laktatory, wkładki laktacyjne czy osłonki na piersi. W ofercie Super-Pharm można znaleźć m.in. laktator elektryczny Lovi Prolactis 3D Soft. Niemałą część stanowią butelki, smoczki i kubki wraz ze wszelkimi akcesoriami usprawniającymi korzystanie z nich. Nie brakuje także zestawów do rozszerzania diety. Wszystkie te artykuły tworzone są przez ekspertów w dziedzinie karmienia, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Smoczki dla dzieci Lovi

Wszystkie smoczki Lovi zostały opracowane we współpracy z neurologopedami. Wspomagają naturalny odruch ssania, nie zaburzając przy tym odruchu mowy i budowy zgryzu. Co więcej, ułatwiają swobodne oddychanie przez nos i zapobiegają odruchowi zagryzania smoczka. W ofercie Super-Pharm są dostępne w różnych rozmiarach. Dla przykładu smoczek Lovi Indian Summer Boy 0-3m przeznaczony jest dla najmniejszych maluszków, a z kolei smoczek Lovi Indian Summer Girl 18m+, już dla tych najstarszych.

Silikonowe smoczki dynamiczne są zupełnym przeciwieństwem tych statycznych. Dlatego produkty Lovi uważane są za numer 1 wśród smoczków uspokajających (jest to wynik badania konsumenckiego z 2018 roku). Poza swoją praktycznością smoczki posiadają również ciekawą warstwą wizualną. Estetyka dopasowana jest do dziecięcego stylu. Matki mogą zdecydować się m.in. na smoczek Lovi Buddy Bear 6-18m z motywem uroczego misia. Dostępne są też wzory z motylkami, liskami i wiele innych.

Butelki dla dzieci Lovi

W asortymencie marki znajdują się także butelki do karmienia dla dzieci, które – podobnie jak smoczki – nie zaburzają procesu ssania. Butelki dostępne w ofercie Super-Pharm charakteryzują się różną pojemnością. Butelka Lovi 250 ml przeznaczona jest dla nieco starszych dzieci (od 3 miesiąca życia).

Poza tradycyjnymi butelkami mamy mogą zdecydować się na wybór butelek samosterylizujących. Przykładem jest butelka Lovi 150 ml. To dość innowacyjny produkt, który oprócz standardowych cech, takich jak wspomaganie procesu ssania, ma również opcję sterylizowania w kuchence mikrofalowej. Jest to możliwe dzięki specjalnemu kapslowi. To bezpieczne i higieniczne rozwiązanie.

Poza samymi butelkami, w tej kategorii wyróżnia się smoczki do butelek Lovi Fast. Ten konkretny artykuł przystosowany jest dla dzieci powyżej 9 miesiąca życia. Został opracowany przez neurologopedów, dzięki czemu umożliwia koordynację ssania i aktywuje pracę mięśni warg oraz języka.

Akcesoria dla dzieci Lovi

W Super-Pharm konsumenci mogą znaleźć różne akcesoria Lovi, które ułatwiają codzienne karmienie, czy rozszerzanie diety. Przykładem jest m.in. zawieszka do smoczka Lovi Salt & Pepper. Sprawdza się szczególnie podczas spacerów. Dzięki niej smoczek się nie zgubi ani nie spadnie na ziemię.

 

Z czasem, gdy maluszek podrośnie i zacznie samodzielnie jeść, przydadzą mu się do tego odpowiednie przybory. Są nimi np. łyżki do jedzenia Lovi Granola o wąskim i płaskim kształcie. Ułatwiają samodzielne chwytanie jedzenia podczas karmienia ze słoiczków. Wartym uwagi produktem jest też zestaw naczyń Lovi Granola, na który składają się miseczka, talerzyk i kubeczek. Są lekkie i poręczne, dzięki czemu usprawnią rozszerzanie diety i naukę samodzielnego jedzenia.

FAQ

Czy Lovi to polska firma?

Lovi to polska marka, założona przez Marcina Biedrzyckiego. Jej działalność koncentruje się wokół okresu laktacji i karmienia dzieci. Jej charakterystycznym produktem są m.in. smoczki uspokajające, które wspomagają naturalny odruch ssania u najmłodszych. Obecnie właścicielem Lovi jest Canpol Sp. z o.o. SKA.

Czy butelka Lovi jest dobra?

W asortymencie Lovi dostępne są butelki tradycyjne oraz te samosterylizujące. Zapewniają bezpieczeństwo i nie zaburzają odruchu ssania. Produkty te cieszą się dobrą opinią wśród klientek marki.