Marka: Olaplex

Historia marki Olaplex. W poszukiwaniu Świętego Graala

Marka Olaplex powstała w 2014 r. i zaledwie chwilę po premierze podbiła salony fryzjerskie na całym świecie. Za jej sukcesem stoi rewolucyjna formuła, która opracowana została we współpracy Deana i Darcy Christal oraz doktorów Erica Pressly i Craiga Hawkera. Wspomnianym badaczom od zawsze przyświecała idea poszukiwań kosmetycznego Świętego Graala, który ułatwiłby uzyskanie zdrowych, wolnych od zniszczeń włosów. Celem było opracowanie formuły, która nie działałaby tylko powierzchownie, ale naprawiała już istniejące uszkodzenia.

Po licznych próbach i testach – przede wszystkim na członkach własnych rodzin – cel został osiągnięty. W lipcu 2014 r. narodził się Olaplex – kosmetyk, który na zawsze zmienił pielęgnację włosów i umożliwił uzyskanie nieosiągalnych wcześniej rezultatów.

Jak działają kosmetyki do włosów Olaplex?

Do czasu opracowania innowacyjnej formuły Olaplex głębokie uszkodzenia wewnętrznych warstw włosa uważane były za nieodwracalne. Tradycyjne maski, odżywki i olejki do włosów jedynie wygładzają jego łuski, wizualnie poprawiają jego wygląd, ale nie są w stanie przywrócić jego pierwotnej struktury i odbudować go od środka.

Takie właściwości ma natomiast Olaplex. Dzięki rewolucyjnemu składnikowi aktywnemu znanemu jako imaleinian bis-aminipropylowy-digikolowy, Olaplex działa na poziomie molekularnym i odbudowuje wiązania dwusiarczkowe między łańcuchami keratynowymi. Mogą one zostać uszkodzone lub zerwane w wyniku wysokiej temperatury, oddziaływania sił mechanicznych i przede wszystkim zabiegów chemicznych o silnie zasadowym pH – trwałej ondulacji, koloryzacji czy rozjaśniania. Ich ponowne połączenie przywraca elastyczność i wytrzymałość włosów, zmniejsza ich łamliwość oraz przywraca im blask.

Produkty Olaplex w Super-Pharm

W ofercie Olaplex znajdziesz wiele różnych produktów, które możesz dopasować do rozległości zniszczeń, rodzaju włosów oraz efektów, na których najbardziej Ci zależy.

Początkowo podstawowa kuracja Olaplex składała się z trzech etapów: Olaplex no.0, Olaplex no.1 Bond Multiplier oraz Olaplex no.2. Są to produkty profesjonalne, stosowane podczas farbowania i innych inwazyjnych zabiegów fryzjerskich. 

Zazwyczaj łączy się je z farbami, proszkami koloryzującymi lub kremami rozjaśniającymi. Nie powinno się jednak używać ich samodzielnie. Robią to zawodowi fryzjerzy, mający odpowiednią wiedzę w tym zakresie.

Z czasem jednak do oferty weszły dodatkowe produkty, które można stosować bezpiecznie w domu, aby przyspieszyć regenerację. W ten sposób w rodzinie Olaplex pojawiły się:

  • Olaplex no.3 Hair Perfector – odbudowująca emulsja do stosowania osobno lub razem z Olaplex no.0;
  • Olaplex no.4 Bond Maintenance Shampoo – szampon do regularnego użytku;
  • Olaplex no.5 Bond Maintenance Shampoo – odżywka do włosów;
  • Olaplex no. 6 Bond Smoother – wygładzający krem bez spłukiwania;
  • Olaplex no.7 Bond Oil – odżywczy olejek do włosów;
  • Olaplex no.8 Bond Intense Moisture Mask – głęboko odżywcza maska.

Pozwala to skomponować pełną rutynę pielęgnacyjną – od oczyszczania włosów, poprzez ich dogłębną odbudowę, aż po zabezpieczenie przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Kosmetyki Olaplex nie zawierają szkodliwych parabenów, silikonów i siarczanów, dzięki czemu ich stosowanie nie wywołuje niepożądanych skutków ubocznych.

Szampony Olaplex – dogłębne oczyszczanie i jednoczesna odbudowa włosów

Sygnowany przez Olaplex szampon no.4 bazuje na wspomnianym wcześniej składniku aktywnym, który wykrywa uszkodzenia włosa i go odbudowuje. Jest on przeznaczony do mycia każdego rodzaju włosów. Może być stosowany zarówno samodzielnie, jak i w celu uzupełnienia intensywnej kuracji odżywczej.

Niedawno rodzina produktów Olaplex do oczyszczania włosów powiększyła się o szampon Olaplex No.4P Blonde Enhancer, który redukuje żółte tony we włosach. Dostępne w ofercie Olaplex szampony nie zawierają szkodliwego SLS oraz innych detergentów o agresywnym działaniu.

Intensywna pielęgnacja włosów zniszczonych

Dobrymi opiniami naszych klientów cieszy się zwłaszcza Olaplex No.3 Hair Perfector oraz skoncentrowana kuracja w balsamie Olaplex no. 8 Bond Intense Moisture Mask. Marka oferuje również produkty dla osób borykających się z konkretnymi problemami: puszeniem się włosów lub szorstkością. Rozwiązaniem tych problemów są olejek Olaplex no. 7 oraz wygładzający krem do stylizacji Olaplex no. 6 Bond Smoother. Chronią one włosy przed wysoką temperaturą, zapobiegają ich łamliwości i nadają piękny połysk.

Twoja fryzura wymaga regeneracji? Poznaj wszystkie produkty Olaplex w ofercie Super-Pharm i odbuduj włosy od wewnątrz!

FAQ:

Jak długo utrzymuje się efekt Olaplex?

Działanie Olaplex no. 1 oraz Olaplex no. 2 utrzymuje się do następnego zabiegu fryzjerskiego. Długotrwałe skutki przynosi również stosowanie kosmetyków Olaplex przeznaczonych do użytku domowego. Włos może utrzymać naturalną strukturę przez długi czas po ich zastosowaniu, jeśli nie zostanie ponownie zniszczony np. podczas farbowania, stylizacji na gorąco lub zbyt intensywnego szczotkowania. Nie zawsze da się przed tym uchronić, dlatego odżywki Olaplex warto używać regularnie.

Jak często można robić Olaplex?

Częstotliwość zabiegów z użyciem Olaplex zależy od wyjściowej kondycji Twoich włosów. W przypadku mocno zniszczonych kosmyków zaleca się przeprowadzanie intensywnej kuracji przynajmniej 1–2 w tygodniu.

Jak stosować Olaplex w domu?

Szampony, maski i odżywki Olaplex zostały stworzone z myślą o osobach, które chcą dbać o włosy w domowym zaciszu. Z tego powodu są łatwe w użytku – stosuj je tak, jak w przypadku tradycyjnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Pamiętaj jednak, aby zawsze przestrzegać zaleceń producenta.

Do jakich włosów Olaplex będzie najlepszy?

Zabieg Olaplex polecany jest przede wszystkim włosom zniszczonym po trwałej ondulacji, rozjaśnianiu lub farbowaniu. Jednakże możesz go z powodzeniem włączyć do pielęgnacji również wtedy, gdy często stylizujesz fryzury na gorąco lub Twoje włosy są łamliwe z powodu intensywnego szczotkowania.

Szampony, odżywki i olejki Olaplex będą też uzupełnieniem zimowej pielęgnacji, kiedy kosmyki często ulegają uszkodzeniom od czapki lub szalika. I w końcu – regularne stosowanie Olaplex będzie korzystne, gdy masz z natury suche i wysokoporowate, podatne na uszkodzenia włosy.

Olaplex – efekty

Już po pierwszym zastosowaniu produktów Olaplex włosy wyglądają na wyraźnie zdrowsze i głęboko odżywione. Są miększe, gładsze i lepiej się układają. Przy regularnym stosowaniu profesjonalnych zestawów Olaplex do koloryzacji oraz szamponów i odżywek do pielęgnacji domowej kosmyki stają się bardziej sprężyste i sypkie (przestają zbijać się w strąki). W efekcie nie puszą się i łatwiej się układają. 

Czy Olaplex obciąża włosy?

Formuły kosmetyków Olaplex pozbawione są substancji, które oblepiają włos i kumulują się na jego powierzchni z każdą kolejną aplikacją specyfiku – w szczególności olejów mineralnych oraz parafiny. Dzięki temu po zastosowaniu kuracji kosmyki są wygładzone, ale nie obciążone. Co więcej, zwiększona sprężystość włosów po zabiegu sprawia, że są one bardziej odbite od nasady i lepiej się układają. Dzięki temu wizualnie wyglądają na gęstsze.

Gdzie kupić oryginalny Olaplex?

Jeśli zależy Ci na skuteczności kuracji, kupuj Olaplex wyłącznie u zaufanych sprzedawców. Robiąc zakupy w niesprawdzonych miejscach lub u osób prywatnych, ryzykujesz nabyciem podróbki lub źle przechowywanego kosmetyku. W Super-Pharm znajdziesz wyłącznie oryginalne, fabrycznie zapakowane produkty Olaplex.