Marka: Persil

Jak powstała marka Persil?

Persil to znany i ceniony producent proszków oraz innych środków do prania. Marka należy do niemieckiego koncernu chemicznego Henkel, który od lat wiedzie prym w swojej branży. Jej historia sięga 1907 roku, kiedy to na rynku pojawił się pierwszy na świecie aktywny proszek do prania. Do jego produkcji wykorzystano nadboran i krzemian sodu. Określenia anionów tych związków, czyli „perborat” i „silikat” w języku niemieckim stały się inspiracją do stworzenia nazwy marki Persil.

Kolejne lata przyniosły ze sobą rozwój przedsiębiorstwa oraz stałe poszerzanie oferty środków piorących. Marka jest prekursorem nie tylko w produkcji proszków do prania. Jako pierwsza zaproponowała swoim klientom także detergenty bezfosforanowe, co miało miejsce już w 1986 roku. Później jej portfolio powiększyło się m.in. o:

  • żel do prania Persil,
  • proszek w postaci skoncentrowanych granulek,
  • innowacyjne kapsułki piorące.

Nic więc dziwnego, że Persil od lat należy do grupy liderów na swoim rynku.

Produkty marki Persil

W asortymencie drogerii Super-Pharm dostępna jest szeroka gama skutecznych środków piorących od niemieckiej marki. Wśród nich można znaleźć płyn do prania Persil w różnych wersjach zapachowych oraz kapsułki z technologią Deep Clean. Produkty marki zostały odznaczone wieloma nagrodami, m.in. wyróżnieniem Breakthrough Innovation Poland 2019 za przełomową innowację oraz tytułem Najlepszego Produktu w wyborze konsumenta 2020 dla kapsułek Persil DISCS.

Płyny do prania Persil

Współcześnie klienci mają możliwość wyboru spośród różnych form środków piorących. Jedną z nich są produkty w płynie, np. żel do prania Persil znajdujący się w asortymencie Super-Pharm. Jest to preparat nowej generacji, którego formuła skupia w sobie kompozycję składników aktywnych, skutecznych w dogłębnym usuwaniu uporczywych plam.

Co więcej, produkty takie jak płyn do prania Persil Lavender chronią włókna ubrań i nadają im świeżość oraz przyjemny, długo utrzymujący się zapach. Dodatkowo dzięki unikalnej kompozycji składników aktywnych preparaty pomagają zatroszczyć się o czystość pralki.

W ofercie drogerii dostępny jest żel o zapachu lawendy do kolorowych tkanin oraz płyn do prania Persil Freshness by Silan do białych ubrań. Oba preparaty są skuteczne nawet w przypadku stosunkowo niskich temperatur prania od 20 stopni Celsjusza.

Kapsułki do prania Persil

Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest pranie przy użyciu kapsułek Persil. Technologia Deep Clean, w oparciu o którą powstały produkty, zapewnia wnikanie składników aktywnych w głąb tkanin, dzięki czemu preparaty skutecznie usuwają plamy i zabrudzenia. Tak jak w przypadku płynów działają one nawet w niskich temperaturach od 20 stopni Celsjusza i zapewniają ochronę materiałów.

W ofercie dostępne są uniwersalne kapsułki do prania Persil Power Caps Universal dodające białym ubraniom nieskazitelnego blasku oraz preparaty przeznaczone do prania kolorowych ubrań, np. kapsułki Persil Discs Color, które szczególnie upodobali sobie konsumenci.

FAQ

Jak stosować żel do prania Persil?

Żel do prania Persil należy wlać do dozownika na detergenty w pralce. W przypadku standardowego prania w średniej bądź miękkiej wodzie zaleca się aplikację 50 ml produktu, natomiast do czyszczenia przy użyciu twardej wody poleca się wlać 70 ml płynu.

Jak stosować płyn do prania Persil?

Płyn do prania Persil należy wlać do dozownika umieszczonego w pralce. Do standardowego usuwania plam w miękkiej lub średniej wodzie niezbędne jest użycie około 50 ml preparatu.

Persil – ile proszku sypać?

Proszek Persil należy wsypać do dozownika na detergenty. W przypadku standardowego prania wystarczy 90 ml produktów, z kolei do czyszczenia mocnych zabrudzeń w twardej wodzie niezbędne będzie użycie 165 ml preparatu.

Co to znaczy Persil?

Nazwa marki nawiązuje do niemieckich określeń anionów krzemianu sodu i nadboranu sodu. Wynika to z faktu, że właśnie z powyższych związków powstał pierwszy na świecie aktywny środek do prania produkowany pod szyldem marki.

Gdzie kupić produkty Persil?

Produkty marki Persil znajdują się w asortymencie Super-Pharm. Środki do prania są dostępne online oraz w punktach stacjonarnych. Przed wizytą w drogerii warto sprawdzić dostępność wybranego produktu za pośrednictwem strony internetowej.