Marka: PERSPIREX

Perspirex – o marce

Perspirex to polska marka, dawniej znana pod nazwą Etiaxil, zajmująca się antyperspirantami o mocnym działaniu. Powstała z myślą o osobach z nadpotliwością, która może być wywoływana m.in. przez:

  • stres;
  • choroby;
  • wysiłek fizyczny;
  • warunki pogodowe.

Kompozycje zamknięte w opakowaniach roll-on dają długotrwały efekt i zapobiegają przykremu zapachowi. W produktach wykorzystuje się chlorek glinu w alkoholowej lub wodnej bazie. Dzięki recepturom o zróżnicowanych poziomach działania każdy znajdzie antyperspirant dla siebie.

Produkty marki Perspirex

Produkty Perspirex pod pachy dzielą się ze względu na intensywność, a opakowania rozróżnia się dzięki kolorom: zielonemu, błękitnemu i niebieskiemu. Zawarty w składzie chlorek glinu wchodzi w reakcję z gruczołami potowymi. W ten sposób kanały, którymi pot wydostaje się z organizmu, zatykają się na kilka dni. Gdy potliwość powraca, należy powtórzyć aplikację.

Antyperspiranty Perspirex

  • Antyperspirant Perspirex Comfort – najdelikatniejsza z dostępnych formuła, która sprawdza się u właścicieli skóry wrażliwej, którzy borykają się ze średnią potliwością.
  • Antyperspirant Perspirex Original – wariant radzący sobie nawet z wysokim poziomem wydzieliny. Nadaje się do skóry normalnej i stanowi pośrednią pod względem mocy kompozycję.
  • Antyperspirant Perspirex Strong – najmocniejsza kompozycja ze wszystkich, która sprawdza się przy stałej nadpotliwości. Chroni przed nieprzyjemnym zapachem i daje uczucie świeżości na kilka dni.

Wszystkie te produkty są przeznaczone dla osób dorosłych. Gdy zaobserwuje się u siebie nadmierną potliwość, warto wykonać badania, aby upewnić się, że nie jest ona objawem jakiegoś schorzenia. Powinno się stosować antyperspiranty zgodnie z zaleceniami na ulotce, ponieważ ich aplikacja w nadmiarze może powodować podrażnienia

Mimo stosowania antyperspirantu na noc można wciąż używać ulubionego dezodorantu pod pachy. Wystarczy spryskiwać nim skórę rano, po zmyciu Perspirexu i osuszeniu ciała. W razie wystąpienia jakichkolwiek podrażnień należy zaprzestać stosowania aż do ustąpienia objawów. Jeśli te nie znikają, konieczna jest wizyta u lekarza.

FAQ

Perspirex – jak stosować?

Produkty Perspirex stosuje się wieczorem na czystą i suchą skórę bez żadnych podrażnień i uszkodzeń. Wystarczy dwa razy przeciągnąć kulkę po pasze przed pójściem spać i pozostawić antyperspirant do wchłonięcia. Rano powinno się umyć ciało wodą.

Perspirex – który kolor wybrać?

Kolor antyperspirantu należy dopasować do rodzaju swojej skóry i poziomu potliwości. Dla osób z wrażliwym naskórkiem nadaje się kolor zielony, który niweluje średni poziom wydzieliny. Błękit ma nieco mocniejsze działanie i pasuje do cery normalnej. Najintensywniejszy jest odcień niebieski o nazwie Strong.

Perspirex – gdzie kupić?

Antyperspiranty Perspirex można kupić w Super-Pharm. Są one w drogeriach stacjonarnych oraz sklepie internetowym. Online da się sprawdzić dostępność konkretnej kompozycji z pobliskim punkcie.